Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #35

Nova vol. 4 #35

Nova vol. 4 #35

"Riddle of the Sphinx" – Part 4: "Time Out"

Postacie
Zapowiedź

Dwie potężne siły ścierają się w środku Wyrwy, a Nova znajduje się między nimi.

Cytat

Darkhawk (po uratowaniu Namority): "Don't take this wrong way, but this isn't right. This is going to come back and bite you on the ass."

Nova: "Don't take this the wrong way either... ...but I don't care."

Streszczenie

W jaki sposób powstał świat? Najpierw były Nun (Woda), Amun (Powietrze), Kuk (Ciemność) i Hauhet (Wieczność). Z tych prymitywnych sił powstał Ra, w formie niebieskiego lotosu. I tak z Ra powstał świat. W taką historię wierzyli Egipcjanie przed wiekami. Wielbili Ra jako stworzyciela świata. Więc jak zamierzają czcić mnie? Ponieważ potrafię tworzyć światy i je niszczyć.


Darkhawk domyśla się, że zrobił coś złego. Nova przypomina mu, że dał Sphinxowi drugi Ka Stone, choć nie była to jego wina, bowiem był pod jego kontrolą. Chris stwierdza, że trzeba go powstrzymać. Richards przyznaje, że należy coś zrobić, choć wydaje się to niemożliwością. Rider uważa, że może ta rzeczywistość jest oparta na założeniu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ruszają do walki. Po chwili dołączają do nich ich dotychczasowi przeciwnicy i wspólnie atakują Sphinxa. Ten zauważa objaw buntu i tłumaczy, że wykonali już swoje zadanie i nie czeka ich nic więcej prócz śmierci. Mówiąc to atakuje i zabija Basiliska. Zauważają młodszego Sphinxa. Rider stara się dowiedzieć od niego, jak powstrzymać jego starszego odpowiednika. Ten odpowiada, że nie da się, bowiem użył magii, by obejść podstawowe prawa Wszechświata, no i oczywiście jest szalony. Starszy Anath-Na Mut przerywa tę dyskusję, łapie swoje młodsze Ja i ku zdumieniu reszty połyka je, co wydaje się przecież niemożliwe. Nova przypomina, że wszystko, co ich tu spotkało takim się wydawało, a jednak się wydarzyło. Black Bolt nie mógł tutaj umrzeć, bowiem zginął w dwa tysiące dziewiątym roku podczas wojny z Shi'ar. Mr. Fantastic przedstawia swoją teorię. Według niego, ta część historii nie została zmieniona, a przynajmniej jeszcze nie, ponieważ Richard ją pamięta. Sphinx zbudował to miejsce, tę magiczną konstrukcję, by służyła jego planom i umieścił ją wewnątrz Wyrwy, w miejscu, gdzie czas i przestrzeń są uszkodzone. Potrzebował bowiem miejsca, w którym niemożliwe stanie się możliwe. Nawiązuje do eksperymentu z kotem profesora Schroedingera. Sphinx dokonał rzeczy, która była możliwa tylko tutaj. Zdobył dwa Ka Stone, ale jest to fakt tylko w tym magicznym miejscu. Poza nim Wszechświat się nie zmienił. Reedowi wydaje się, że Anath-Na Mut stara się nauczyć używania wspólnie obu kamieni. Zapewne już niedługo opuści tę strukturę. Nim to jednak nastąpi, użyje ich, by zmienić Wszechświat. Nova pyta, co by się stało, gdyby Sphinx powrócił do rzeczywistości przed jej zmianą. Według Richardsa nastąpiłaby międzywymiarowa eksplozja, która nie byłaby przyjemnym widokiem.


Nova kieruje się w stronę Sphinxa. Wie, że ten go nie słyszy. Pyta doktora o pewne obliczenia. Richards przyznaje, że wiara w jego możliwości obliczeniowe jest wzruszająca, jednak nie są one nawet w przybliżeniu tak szybkie jak Worldminda. Rich przypomina, że Worldmind nie odpowiada więc to jego pomoc jest potrzebna. Anath-Na Mut stara się go zestrzelić. Rider wykonuje uniki. Na szczęście dla niego, Sphinx nie opanował jeszcze w pełni umiejętności kontroli obu Ka Stone. Ustawia na maksimum swoje przednie tarcze grawitacyjne i blokuje jego wystrzał. Informuje pozostałych, że jego Nova Force nigdy nie była użyta na takim poziomie, a on właśnie opiera się Bogu, jednak nie potrwa to długo, najwyżej kilka sekund. Richards przesyła mu współrzędne. Nova otwiera portal. Zdziwiony Sphinx dopiero po chwili orientuje się co właściwie się stało. Rider powraca do reszty, stwierdzając, że nie mają za dużo czasu. Mr. Fantastic przypuszcza, że teraz, gdy to miejsce się rozpada, wszystko się unormuje, a oni powrócą do swoich linii czasowych. Po kolei zaczynają zanikać. Rich nie chce ponownie stracić Namority. Chwyta ją i oznajmia, że ją kocha.


Attilan, Tybet. Dziesięć lat temu. Medusa pyta Black Bolta dlaczego opuścił łoże. Czyżby coś zakłóciło jego sen?


Budynek Baxtera. Pięć lat temu. Sue pyta męża dlaczego pracuje do późna, skoro obiecał, że nie będzie tego robił. Reed odpowiada, że nie mógł spać, bowiem miał bardzo dziwny sen.


Obecnie. Krążownik "The Resolute Duty", Izba Chorych. Worldmind informuje Ridera, że został odnaleziony wśród ruin planety Shard. Oprócz niej witają go Robbie Rider oraz Zan Philo. Rich dowiaduje się, że odnalezienie go zajęło im prawie pięć minut. Wydaje mu się to niemożliwe, bo przecież nie było ich znacznie dłużej. Pyta, czy uratowano również Darkhawka. Philo odpowiada, że tak - wraz z ostatnim archeologiem i młodą kobietą. Kobietą okazuje się być Namorita. Według Worldmina jej stan jest stabilny i w jest ona pełni zdrowia. Przewiduje, że niedługo się obudzi. Chris zastanawia się jak to możliwe. Richard przypuszcza, że sprowadził ją tutaj ze sobą. Według Powella to nie jest właściwe, jednak Rider się tym nie przejmuje.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35 Nova vol. 4 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.