Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #21

Deadpool vol. 2 #21

Deadpool vol. 2 #21

"Whatever a Spider Can" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Spidey i Deadpool muszą połączyć siły, by pokonać największe zagrożenie, z jakim kiedykolwiek się spotkali- Hitman Monkey. Ale gdy przyjdzie co do czego, czy Wade będzie w stanie nacisnąć spust?

Cytat

Spider-Man: "It’s always easy to be what you are. What’s hard is to be what you want to be."

Streszczenie

Baxter Building. Reed mówi Spiderowi, że stan Deadpoola jest stabilny, i prosi tylko, by opuścili jak najszybciej budynek. Nagle słychać strzał. Okazuje się, że to Wade próbował strzelać stopami i się przy tym zranił.

 

Po zmianie kostiumu na nowy w hotelowej łazience, Peter rozmawia z Deadpoolem w pokoju o ostatnich zajściach z Hit-Monkey. Małpa prawdopodobnie opuściła już Nowy Jork, lecz może wrócić. Wilsona interesuje fakt, że zwierzę nie chciało postrzelić Pająka, a gdy już to niechcący zrobiło, było smutne. Następnie Deadpool wchodzi do łazienki w pewnej sprawie. Spidey nie chce słyszeć z tego sprawozdania i tylko każe otworzyć okno, na co jego zwariowany partner przystaje. Gdy po dłuższej chwili ciszy z łazienki nikt nie wychodzi, Peter otwiera drzwi, by zorientować się, że Wade uciekł przez okno wraz z jego kostiumem.

 

Nazajutrz rano Parker doznaje szoku, gdyż na pierwszej stronie Front Line piszą o śmierci Spider-Mana. W wiadomościach stwierdzają, iż bohater pojawił się ranny w szpitalu "Bellevue" i nie udało się go uratować. Rzecznik szpitala ogłasza, że nie są pewni, czy to naprawdę Spider, i że był czymś więcej niż człowiekiem. Znaleźli przy nim też notatkę, w której prosi, by pochowano go w kostiumie, dla bezpieczeństwa jego bliskich.

 

Peter pojawia się na swym pogrzebie. Przychodzi tam również Hit-Monkey. Parker szybko orientuje się, o co chodziło Wilsonowi, i krzyczy, że ktoś ma pistolet, wprowadzając tłum w popłoch. Z trumny wychodzi uzbrojony w karabiny Deadpool. Każe aresztować małpę obecnym tam policjantom, lecz ci tego nie robią i po chwili są już przez nią powaleni. Tymczasem wkurzony na całą sytuację Spider bierze Wade’a na bok i każe mu odwrócić uwagę Hit-Monkey. Zagina mu też lufy w karabinach. Po chwili małpa ma już prawie Deadpoola na tacy, lecz Spidey oplata jego broń siecią i rzuca o ścianę. Cała trójka staje obok siebie. Deadpool mówi Hit-Monkey, że właściwie są podobni i powinni spróbować się zmienić. Małpa w odpowiedzi… gryzie go w głowę i zabiera jeden z karabinów. Teraz obaj mierzą do siebie z bliska. Lufy pistoletów są zakrzywione, więc Spider krzyczy, by nie strzelali, gdyż się zabiją. Deadpoolowi to nie przeszkadza i pociąga za spust. Następuje mały wybuch, po którym Wade pada, a Hit-Monkey jakoś ucieka. Pojawiają się policjanci zdziwieni, ale uradowani, że Spider żyje.

 

Deadpool trafia do wiezienia na Wyspie Rikera, lecz już po czterech godzinach oswobadza go Pająk. Chce tylko, by ten wyjechał z miasta. Wade skarży się jeszcze, że ludzie nigdy nie ujrzą w nim bohatera. Spider stwierdza, że nie łatwo jest zostać tym, kim chce się zostać, i że Deadpool chce być uwielbiany za bycie dobrym, a nie naprawdę być dobrą osobą.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21 Deadpool vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.