Avalon » Serie komiksowe » DoomWar » DoomWar #2

DoomWar #2

DoomWar #2

Part 2

Postacie
Zapowiedź

Wakanda została podbita, a Storm czeka na egzekucję. Jej odbicie będzie wymagało współpracy Fantastic Four, X-Men i dwojga Black Pantherów. Ale gdy Doom wyciągnie rękę po wakandyjskie złoża Vibranium, T'Challa stanie przed wyborem - jeśli nie pozwoli łotrowi wygrać, jego ukochana zginie!

Cytat

Shuri: "I am not merely princess regent of Wakanda. I am the claws of the Panther God on Earth. Ask yourself: What would a panther do to protect its den?"

Streszczenie

Królewskie komnaty wakandyjskiego pałacu. Kurt jest przerażony faktem, że Shuri zabiła cały skład Wysokiej Rady Desturi, ona i jej brat stwierdzają jednak, że tak się postępuje ze zdrajcami podczas wojny. Następnie T'Challa prosi mutanta, żeby przeteleportował go do skarbca z Vibranium, gdzie znajduje się Doom. Gdy jednak Nightcrawler próbuje to zrobić, "odbija się" od magicznej bariery i obaj lądują w tym samym pomieszczeniu, z którego wyruszyli. Były król Wakandy stwierdza, że najprawdopodobniej łotr cały czas ich obserwuje.

Tak jest w istocie – Doctor Doom informuje Storm, że mąż przybywa jej na ratunek i popędza ją, grożąc śmiercią Ramondy. Ororo odpiera jednak, że nie jest w stanie otworzyć ostatniego zamku i nie będzie potrafiła tego zrobić, nieważne, ilu ludzi zabije despota.

Na granicy Wakandy Kurt nagle pojawia się przy Wolverinie i Colossusie i zabiera ich do pałacu. Tymczasem T'Challa przekazuje Anece i jej Dora Milaje rozkaz – mają zaatakować zebrane na granicy wojsko i zająć jego uwagę na godzinę. Przełożona zakonu wojowniczek wygłasza więc ognistą przemowę i wysyła swoje podopieczne na front. Widząc to, dowódca oddziałów rozkazuje odeprzeć atak.

Podczas gdy Shuri, Colossus, Nightcrawler i Wolverine oczyszczają pałac z Desturi, a T'Challa zakrada się do skarbca z vibranium, Doom opowiada, jak przez długi czas on i Black Panther toczyli walkę, której nikt z nich nie mógł wygrać – każdy doskonale znał metody działania drugiego. Teraz jednak, gdy T'Challa zmusił go do wyjścia z ukrycia, jednocześnie wpadł w jego pułapkę, a Doom, jako pierwszy w historii, zdobył Wakandę. Teraz musi jedynie rozwiązać zagadkę, którą jest ostatnie zabezpieczenie skarbca.

Na granicy trwa krwawa bitwa. Ku przerażeniu dowódcy, Dora Milaje roznoszą jego armię.

W pałacu Shuri wraz ze sprzymierzeńcami rozprawia się z Desturi. Walczy przy tym tak brutalnie, że nie tylko Kurt, ale nawet Logan próbuje przemówić jej do rozumu. Kilka minut później udaje im się wyłączyć uruchomione przez Desturi zakłócacze, dzięki czemu mogą skontaktować się z Flea. Wakandyjski astronauta ostrzega ich o posiłkach zbliżających się w ich stronę.

W skarbcu Doom pracuje nad zamkiem, gdy nagle pojawia się przed nim ostrzeżenie – "Jedynie dzięki czystości uda ci się wejść". Gdy Storm kpi w łotra, stwierdzając, że nigdy nie złamie tego zabezpieczenia, ten zaczyna się zastanawiać nad treścią wiadomości.

Shuri i X-Men walczą z przybyłymi Desturi i Doombotami. Nightcrawler jeszcze raz próbuje przemówić Black Panther do rozsądku, a gdy ta stwierdza, że jej przeciwnicy nie zasłużyli na łaskę, odpiera, że jest ona ich przywódczynią i powinna dawać im przykład, zamiast opierać swe rządy na masakrze. Shuri tłumaczy więc, że Wakanda jest malutkim państwem pośrodku ogromnego kontynentu, który nigdy nie zaznał pokoju, i nigdy niczego by nie osiągnęli, gdyby nie byli gotowi do walki. Oświadcza, że jest nie tylko królową, ale i pazurami Boga-Pantery i robi dokładnie to, co pantera robiłaby w obronie swojego legowiska.

T'Challa łączy się z siostrą, by ją poinformować, że dotarł do skarbca. Shuri każe mu czekać, aż do niego przybędą, jednak król odpiera, że nie ma na to czasu i wyważa drzwi. Za nimi spotyka Dooma celującego do zakneblowanej i unieruchomionej Storm. Łotr daje mu wybór – jeśli w ciągu pięciu sekund nie da mu dostępu do vibranium, jego ukochana zginie.

Aneka i jej Dora Milaje zostają zepchnięte do defensywy. Pociesza ona jednak swe podopieczne – wykonały zleconą im misję. Gdy dowódca armii każe im się jednak poddać, atakują, by umrzeć w chwale.

Doom odlicza do zera, a gdy T'Challa mimo tego nie reaguje, łotr stwierdza, że rzadko kiedy zwycięstwo daje mu taką satysfakcję. Pcha Ororo w stronę jej męża i udaje się do swojego teleportera. Gdy znika, Black Panther rzuca się do konsoli kontrolnej i otwiera skarbiec. Zamiast vibranium widzi tam jednak tylko napis na ścianie – "Szach i mat".

Autor: S_O

Galeria numeru

DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2 DoomWar #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.