Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #203

X-Factor #203

Postacie
Zapowiedź

M i Strong Guy wyruszają głęboko w tropikalną dżunglę, by odbić ojca Monet z rąk terrorystów. Terrorystów, którzy domagają się Monet. I nie uwierzycie, kto za tym wszystkim stoi.

Streszczenie

Monet przemierza czarną pustkę, pośrodku której widzi swojego ojca, Cartiera St. Croix. Gdy podbiega do niego, ten tłucze się jak szkło, a M znajduje się w pomieszczeniu wypełnionym lustrami. W jednym ze swoich odbić zauważa, że jest ranna na twarzy – to niemożliwe! Kobieta zaczyna zrzucać skórę, pod którą kryje się Penance.

Gdzie indziej, dżungla. Guido wali w bramę i rozmawia ze strażnikami rezydencji. Siłacz wyciąga zdjęcie, na którym widnieje półnaga Monet, i pyta, czy wiedzą, gdzie znajduje się dziewczyna. Prosi także, aby go wpuścili, bo chce porozmawiać z ich szefową, Senorą Piernas, ponieważ, jak mówią tubylcy, w tym mieście nie dzieje się nic, o czym by nie wiedziała. Gdy stróże odmawiają pomocy Amerykaninowi, ten traci cierpliwość. Krzyczy, że jest tu na misji ratowniczej, a później wbiega na posesję wraz z bramą, z której robi sobie tarczę ochronną przed kulami. W mgnieniu oka rozprawia się z większą częścią ochrony. Gdy wewnątrz budynku napotyka dwójkę uzbrojonych strażników, przekonuje ich, że strzelanie do niego jest bez sensu – jest kuloodporny – po czym wypytuje ich o Monet. Do pomieszczeniu wjeżdża na wózku inwalidzkim właścicielka rezydencji – miejscowa dilerka narkotyków. Kobieta wręcza mu kopertę, a w zamian chce zobaczyć zdjęcie jego zaginionej wspólniczki. Guido otwiera kopertę, wewnątrz której są fotografie. Widnieje na nich samolot, którym rozbili się on i Monet. Zdjęcia ewidentnie ukazują, że coś ich zestrzeliło. Inwalidka oznajmia, że to sprawka terrorystów, którzy zakwaterowali się w opuszczonej od wieków świątyni. To oni zapewne mają jego przyjaciółkę i Cartiera. Dilerka oświadcza, że porywacze nie zagrażali jej interesom, ale ich obecność ją rozprasza, i chce, aby Strong Guy ich zniszczył – wysyła z nim dwójkę żołnierzy. Kobieta, spoglądając na zdjęcie Monet, które z pewnością jest prywatną fotografią, radzi Siłaczowi, aby ten nie ukrywał swoich uczuć do niej. Mutant dziękuje za pomoc i ucałowawszy rękę właścicielki rezydencji, wychodzi.

Tymczasem, świątynia. Monet, tym razem we własnej postaci, zmaga się z wewnętrznym demonem. Całe to zajście obserwuje przywiązany do krzesła Cartier, grupka strażników i sprawca całego zamieszania – Baron Mordo. Jej ojciec krzyczy, że rzecz, w którą się zmienia – Penance – to już przeszłość i motywuje ją do walki. Baron wtrąca się, mówiąc, że w rzeczywistości nic nie jest przeszłością… W tym momencie więzień przechyla się z krzesłem na strażnika, sprawiając, że jego broń zaczyna strzelać – Mordo zostaje zraniony w ramię. Nieuważny strażnik płaci za to najwyższą cenę. Karl zostaje powiadomiony o nadejściu Guido.

Na zewnątrz. Panuje ulewny wieczór – Strong Guy i jego pomocnicy zmierzają do głównego wejścia świątyni. Nagle zostają zaatakowani przez dziwne stworzone ze skały formy [Mindless Ones - Dunton]. W tym samym momencie dwójka żołnierzy ucieka. Rozpoczyna się bijatyka. Kreatury tłuką Carosellę, tym samym ładując go energią kinetyczną, którą ten wykorzystuje przeciwko swym wrogom.

W międzyczasie Mordo znalazł w Monet nową metodę do walki z rakiem.

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #203 X-Factor #203 X-Factor #203 X-Factor #203 X-Factor #203 X-Factor #203 X-Factor #203

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.