Avalon » Serie komiksowe » Siege » Siege #4

Siege #4

Postacie
Zapowiedź

Większe objętościowo zakończenie wielkiego wydarzenia. Życia się zmieniają, bohaterowie upadają, śmierć, zemsta. Wszystko w tym numerze, który pokaże nam, kto stanie za sterami uniwersum Marvela.

Cytat

Victoria Hands: "I served my country, same as all of you."
Spider-Man: "Ya know, sometimes it's nice to know it's time to shut the ##&&% up."

Streszczenie

Asgard. Sentry przemienił się właśnie w przerażająco wyglądającą istotę, która samą tylko energią rozkłada na łopatki bohaterów. Loki, widząc, do czego doprowadziły jego działania, przerażony przeprasza swojego ojca Odyna i używając własnych mocy zabiera Hoodowi Norn Stones, po czym używa ich do wzmocnienia siły znajdujących się na miejscu bohaterów.

Bohaterowie, wykorzystując nowe umiejętności, rzucają się na Sentry'ego, a w tym samym czasie z pola walki starają się uciec Norman Osborn i Hood ze swoim gangiem, który jest wściekły, że Loki zabrał jego moce.

Zebrani walczą z Sentrym jak równy z równym. Zaskoczony potwór zdaje sobie nagle sprawę, z czym ma do czynienia i kieruje zabójczy cios w stronę Lokiego. Moc opuszcza bohaterów, ale Thor, widząc śmierć swojego brata, wściekły rzuca się na monstrum.

W innym miejscu Captain America potężnym uderzeniem tarczy zatrzymuje uciekającego Normana Osborna i pyta go, w jaki sposób kontrolował Sentry'ego. W odpowiedzi dostaje tylko szaleńczy bełkot.

Tymczasem nadal trwa główna walka. Iron Man każe Thorowi odciągnąć potwora od miasta, po czym kontaktuje się z Victorią Hand, znajdującą się wciąż w latającym nad królestwem Helicarierze. Każe jej się ewakuować, ponieważ ma zamiar zmienić cały pojazd w broń. Po chwili robi to, co zapowiedział i cały statek eksploduje po zderzeniu z Sentrym. Ten moment wykorzystuje Osborn, który ogłusza Captaina Americę i ucieka. Zostaje jednak powalony ciosem Volstagga, który zapowiada mu, że odpowie za swoje grzechy.

W leju po eksplozji bohaterowie znajdują nagiego Boba Reynoldsa. Mężczyzna pyta się, czy to on jest winny tej sytuacji i ze łzami w oczach prosi zebranych, aby go zabili. Thor tłumaczy mu, że tego nie zrobi, a on odpowie za zniszczenie Asgardu. Bob zmieniając się znów w potwora krzyczy, aby go zabili. Thor potężnym uderzeniem zabija Sentry'ego, a ze szczytu Stark Tower znika jego Watchtower. Asgardczyk owija spopielone ciało swoją peleryną i odlatuje w kosmos. Tam wrzuca zwłoki upadłego bohatera w Słońce.

Bohaterowie zaczynają sprzątać po walce, zbierając wszystkich złoczyńców. Rogers przynosi Osborna do kolekcji i tłumaczy Bucky'emu, że świat potrzebuje tylko jednego Captaina America, po czym oddaje mu tarczę. Bucky pyta go, co on teraz zrobi.

Biały Dom. Prezydent Obama tłumaczy Rogersowi, że Avengers Osborna będą sądzeni, a H.A.M.M.E.R. zamknięte. Kraj widział już świat według Nicka Fury'ego, Tony'ego Starka i Normana Osborna. Teraz kolej, aby Steve Rogers odpowiedział na wezwanie.

Jakis czas później. Avengers Tower. Zostaje ogłoszone, że został zniesiony Akt Rejestracji Superbohaterów. Bohaterowie spotykają się, aby ustalić, co dalej. Nagle tyradę Tony'ego Starka przerywa wejście Thora, który w ramach podziękowania za pomoc w Asgardzie stawia w miejscu bazy Sentry'ego kawałek zniszczonego pałacu, który symbolizuje to, że Asgard i Ziemia są przyjaciółmi. Thor obiecuje również, że jest gotowy do powrotu w szeregi Avengers. Wtedy pojawia się Steve Rogers, który oznajmia, że to dobra wiadomość, ponieważ będzie potrzebował wszystkich zebranych.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4 Siege #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.