Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #204

X-Factor #204

Postacie
Zapowiedź

Tie-in do Second Coming! Jak wybić cały zespół mutantów-detektywów i uniknąć zniszczeń w mieniu publicznym? Jeśli jesteś Bolivarem Traskiem, możesz ich wynająć i wysłać na "misję" - i prosto w pułapkę.

Streszczenie

Biuro. Bolivar Trask i pułkownik Moran wspólnie analizują symulację komputerową ataku MRD na placówkę X-Factor.

Żołnierze z organizacji MRD otoczyli siedzibę X-Factor z każdej strony i rozpoczynają zjednoczony atak. Jako pierwszy zlikwidowany zostaje Rictor. Gdy napotykają Shatterstara, rozpoczynają się problemy – mężczyzna z łatwością unika setek kul wystrzelonych z karabinów oprawców. Szybko rozpoczyna kontratak za pomocą swoich ostrzy. W innej części budynku Madrox powielił swoją osobę i, mimo że to niemożliwe, zaczął strzelać z broni MRD. Gdy walka przeniosła na zewnątrz, sprawy nieco się skomplikowały – na pomoc mutantom przyszli inni superbohaterowie.

Trask zdaje sobie sprawę, że przyczyną, dla której nie mogą zdjąć X-Factor, jest to, iż są oni otoczeni przez niewinnych ludzi. Pułkownik jednak jest przeciwny atakowi na grupę detektywów, ponieważ, jak sądzi, to nie oni są problemem, tylko X-Men – X-Factor przez swoje istnienie nie łamie prawa. Bastion przemawiający przez Bolivera stanowczo zaprzecza i argumentuje to tym, że są wyższe prawa – prawa naturalne. Mutanci skazali siebie na wyginięcie w dniu, kiedy się narodzili. Kontynuuje, że X-Factor potajemnie zbiera broń dla X-Men i za wszelką cenę muszą być powstrzymani.

Moran przekazuje swojemu oddziałowi informacje na temat ich kolejnego celu. Syvilus ma pomysł, jak zdjąć X-Factor bez narażania na niebezpieczeństwo cywili: wynajęcie ich, a następnie wpędzenie w pułapkę w opuszczonym miejscu. Jedynym problemem w chwili obecnej jest znalezienie osoby, która bez podejrzeń wynajmie detektywów.

Siedziba X-Factor. Carl Creel chce wynająć detektywów, gdyż, jak sądzi, zdradza go żona, Titania. Mutanci są zdziwieni faktem, że ktoś może być tak głupi, aby zdradzać super-przestępcę. Absorbing Man prosi o znalezienie dowodów – on zajmie się resztą. Rzuca dużą kwotą pieniędzy, która pokryje ich usługi. James prosi Longshota, by zajął się honorarium – przychodzi mu to z lekkim oporem, ponieważ to zazwyczaj to Rictor zajmował się pieniędzmi.

Tymczasem, gdzie indziej. Bastion upomina Traska, aby nigdy więcej nie próbował kwestionować jego decyzji. Bolivar sądzi, iż detektywi nie biorą udziału w konflikcie i nie powinni ich eksterminować. Nimrod zaprzecza – według niego każdy mutant zasługuje na śmierć. Do pomieszczenia wchodzi Moran informujący, że cele St. Croix i Carosella zostały namierzone w Ameryce Południowej. Trask zaleca pojmanie.

Ameryka Południowa. Świątynia. Strong Guy staje twarzą w twarz z Mordo. Mag, skrępowawszy Gudio zaklęciem, informuje, iż pojmał Monet, aby za pośrednictwem jej energii zatrzymać rozwijającą się w jego ciele chorobę. W tym momencie Baron zostaje postrzelony przez żołnierzy MRD, a Carosella zostaje potraktowany skoncentrowanym ogniem. Chwilę później traci przytomność.

X-Factor [Madrox, Longshot, Rictor] wykonują zlecenie dla Carla – jadą za samochodem Titanii. Śledzą ją, dopóki nie dojeżdża do drewnianej chaty w lesie. James wyjmuje kamerę i robi zbliżenie na okno – Mary macha im na do widzenia. Detektywi wiedzą, że to nie wróży nic dobrego. Na czole Madroxa pojawia się mnóstwo laserów celujących. Gdy padają strzały, jego czaszka zostaje rozkwaszona. Po chwili w samochodzie nie ma już żywej osoby. Misja zakończona – X-Factor zostali zlikwidowani!

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204 X-Factor #204

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.