Avalon » Serie komiksowe » The Thanos Imperative: Ignition » The Thanos Imperative: Ignition

The Thanos Imperative: Ignition

Postacie
Zapowiedź

Z jednej strony - powracający Thanos. Z drugiej - mroczna siła planująca zniszczyć wszelkie życie we wszechświecie. A w środku - ostatnia nadzieja galaktyki, czyli kosmiczni bohaterowie, którzy chcą nas ocalić.

Cytat

Adam Magus (do fałszywego Quasara): "Finish him, please. I don't want to get blood on my clothes. They'll be here in a minute, and I want to look nice."

Streszczenie

Kim jestem? Jak śmiecie, wy marne insekty? Jestem Thanos. Jestem martwy. Drax, nazywany Niszczycielem, zabił mnie. To był jego cel w życiu. Zajęło mu to dużo czasu. Wątpię, by czuł coś więcej oprócz odrętwienia, gdy tego dokonał. Zazdroszczę mu. Jestem więc martwy. Zamordowany podczas ostatnich godzin Anihilacji. Pytanie więc nie powinno brzmieć "kim jestem", a "czym jestem"? Duchem? Zjawą? Nieumarłym nieszczęśnikiem wciągniętym z powrotem do szkodliwego światła? W jakim celu?

Po mojej śmierci Fala Anihilacji została zniszczona. Byłem tego świadkiem, gdy moja dusza powoli wyparowywała z kosmosu. Adam Warlock odnalazł moje dryfujące szczątki. Czarnoksiężnik zaczynał wpadać w obłęd spowodowany psychiczną agonią dusz, które zginęły. Niedługo powinien udać się na spoczynek, by odświeżyć swój umysł. Jednak podświadomie wiedział, że jestem częścią kosmicznego wzorca. Rozumiał on, że jestem jedną z niewielu rzeczy, która równoważy jego mroczną połowę, która go pochłania. Adam Magus. Umieścił moje ciało w kokonie, które odnalazł Uniwersalny Kościół Prawdy. Zabrali mnie do swojej stolicy, Sacrosanct. Stolicy, którą zniszczyłem, gdy zostałem wciągnięty do przeklętego żywota.

Przez cały okres swojego życia byłem w konflikcie z innymi. Od momentu narodzin do chwili śmierci. W tym czasie posiadłem Cosmic Cube i byłem prawie jak Bóg. Wielu stawało na mojej drodze. Pierwszym i najczęstszym przeciwnikiem był Kapitan Mar-Vell. Od dawna już nieżyjący, wbrew swojej woli, gdy ja natomiast żyję, wbrew mojej woli. Zawsze znajdowali się ci, którzy przeszkadzali w moich zamierzeniach. Moich wyborach. Moich snach. Jednak jedna rzecz zawsze pozostawała niezmieniona. Moja miłość i oddanie Pani Śmierci.

Zostało mi to zabrane. Wykonałem swoje cele. Spałem w pustce i coś mnie obudziło. Egzystowałem w spokoju i coś sprowadziło mnie z powrotem do bólu. To coś więcej niż starania Adama Warlocka, by zapobiec przejęciu swojego ciała przez Magusa. To machinacje jeszcze mroczniejszej siły. Pytacie, insekty, kim jestem? Jestem złością. Jestem oszalałą furią. Jestem... Thanos!


Knowhere, siedziba Guardians of the Galaxy. Mantis sugeruje, że dalsze skanowanie umysłu Thanosa spowoduje wyłącznie jego większy gniew. Według Cosmo najważniejsze to dowiedzieć się, dlaczego Thanos powrócił do żywych. Moondragon uważa, że jego gniew wynika z faktu, że żyje. Według niej mógł nawet sam do tego doprowadzić. Jest przecież bardzo inteligentny i przebiegły. A najgroźniejsze w nim są zawsze jego złożone intencje. Możliwe, że zamaskował swoje zamiary nawet przed samym sobą, wiedząc, że Guardians posiadają silnych telepatów. Heather uważa, że powinni go zabić. Cosmo wie, że mówi tak powodowana śmiercią Phyli [patrz: GotG vol. 2 #24 - przyp. Sc0agar4k], a zemsta nigdy nie daje satysfakcji na dłużej. Dla Heather sprawa jest jasna. Thanos jest wcieleniem zła. Bardzo niebezpiecznym. Rośnie w siłę z każdą minutą, a oni powinni się uczyć na swoich błędach i nie dopuścić, by takie zagrożenie jak on wymknęło im się z rąk. Zamierza porozmawiać o tym z Peterem.

Star-Lord próbuje wykrzesać trochę energii z Cosmic Cube, jednak bezskutecznie. Sześcian jest bezużyteczny. Zjawia się Heather, która oznajmia, że muszą zabić Thanosa. Rocky stara się wyjaśnić, dlaczego nie mogą tego zrobić. Był on bowiem Awatarem Śmierci, jest częścią gry, w którą grają potężne siły jak Eternale i Oblivion. A oni są malutkimi drobinkami. Nie mogą pozbyć się go, dopóki nie poznają konsekwencji. Przypomina o inwazji Phalanx, o Magusie, Wyrwie i zastanawia się, czy to nie były rezultaty zabicia Thanosa przez Draxa [patrz: Annihilation #4 - przyp. Sc0agar4k]. Sam Drax zgadza się z córką. Thanosa trzeba powstrzymać, zabijając go.

Nova kontynuuje pościg za Dark Quasarem [patrz: Nova vol. 4 #36 - przyp. Sc0agar4k]. Cały czas nadaje sygnał ostrzegawczy, w którym informuje, iż kierują się w stronę Wyrwy i tam też powinni udać się inni. Na jego sygnał odpowiada prawdziwy Quasar. Wraz z flotą Shi'ar kieruje się na obrzeża Wyrwy. Gladiator dodaje, że Straż Imperialna, która badała Wyrwę, przyniosła ostrzeżenie o istniejącym tam Wszechświecie, a on powiadomił o tym Radę Galaktyczną [patrz: RoK – Imperial Guard #5 - przyp. Sc0agar4k] i zmobilizował wszystkie możliwe siły. Wendell wyrusza pomóc Richowi.

Rider zbliża się do obrzeży Wyrwy. Zauważa tam stacjonującą flotę Uniwersalnego Kościoła Prawdy. Królowa Medusa zgłasza przybycie floty Kree za kilka minut. Nova informuje ją, że według niego Kościół zamierza rywalizować z każdym, kto się zbliży. Blastaar uważa, że należy ich zniszczyć. Medusa przywołuje go do porządku, on jednak nakazuje przygotować siły uderzeniowe. Worldmind ostrzega, że statki świątynne są przepełnione Energią Wiary. Wygląda na to, że szykują się na coś wielkiego.

Rider dogania "Quasara". Próbuje się dowiedzieć od niego, czego poszukiwał, będąc na stacji P.E.G.A.S.U.S. [patrz: Nova vol. 4 #36 - przyp. Sc0agar4k]. Odpowiada mu Adam Magus, który nagle się pojawia. Oznajmia, że "Quasar" poszukiwał tego, czego zażądali Mistrzowie. Worldmind daje znać Riderowi, że Magus posiada moc przekraczającą nawet jego skalę. Nakazuje mu ucieczkę. Rich nie zamierza się poddawać, stawka jest bowiem za wysoka. Magus nakazuje Dark Quasarowi wykończenie go, sam nie chce się pobrudzić. Rozdziela ich Wendell, który powala swojego sobowtóra i atakuje Magusa. Adam jest zły. Oczekiwał na piękny moment. Na święte uderzenie w samym centrum Wszechświata. Nie zamierza pozwolić, by mu to zepsuli. Quasar i Nova zauważają, że oprócz statków świątynnych Magus sprowadził również mnóstwo nawróconych planet, tryliony prawdziwie wierzących. Nawróconych, by przygotować się na ten jeden akt. Wszyscy śpiewający tę samą formułę. Magus nie może już dłużej czekać.

Jedna iskra. Z ciemności, światło. ZAPŁON.

Wszystkie przybyłe planety eksplodują jednocześnie. Fala uderzeniowa dociera do floty Shi'ar i Kree. Wyrwa otwiera się na oścież. Skanery wskazują, że coś się z niej wydostaje.

Mantis, Moondragon i Cosmo odczuwają, że stało się coś strasznego. Major Victory wzywa wszystkich do sali więziennej. Jest już jednak za późno. Thanos uwalnia się.

Dark Quasar i Magus wyczuwają, że coś się zbliża. Wyczuwają Życie. Witają przybyłego Lorda. Ten pyta Vaughna, czy zlokalizował Miejsce. "Quasar" odpowiada, że dzięki Horrorscope zna jego dokładne położenie. Magusa pyta o Awatara Śmierci. Adam odpowiada, że ten był nieuchwytny i wciąż żyje, ale to tylko kwestia czasu. Usłyszawszy, że Śmierć nadal może mieć tu miejsce, zabija Magusa, nie pozostawiając po nim nawet popiołu. Nakazuje przywołanie ich najlepszych wojowników. Zebranie Revengerów. Ich pierwszym zadaniem będzie oczyszczenie tego Wszechświata. "Quasar" pokornie klęczy przed Lordem Mar-Vellem.


[Dodatkowo zamieszczono przedruk historii z Thanosem, umieszczonej w Logan's Run #6 - przyp. Sc0agar4k]

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition The Thanos Imperative: Ignition

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.