Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #205

X-Factor #205

Postacie
Zapowiedź

Tie-in do Second Coming! Bastion wysłał Bolivara Traska i Mutant Responce Division w celu zgładzenia X-Factor i wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z jego planem. A w boliwijskiej dżungli Strong Guy musi zawrzeć zaskakujące przymierze, jeśli chce ocalić M.

Streszczenie

MRD obserwuje bazę X-Factor. Agent Nash kontaktuje się z dowództwem i zdaje raport – nic godnego uwagi się nie dzieje. Dostaje rozkaz, aby być uważnym, ponieważ gdy reszta drużyny dowie się o śmierci ich trzech kolegów [patrz X-Factor #204 – przyp. Damiano], na pewno zareagują. Do żołnierza podchodzi jeden z mieszkańców, który wypytuje o cel pobytu w tym miejscu. Nash przykłada mu pistolet do głowy i wykonuje skan w poszukiwaniu genu X u przechodnia. Gdy badanie tego nie potwierdza, zaczynają rozmawiać. Tubylec jest wyraźnie zdenerwowany faktem, iż został nazwany mutantem, szybko domyśla się, że to właśnie z tego powodu zjawili się tutaj żołnierze. Jest przekony, iż powinno się ich wszystkich wymordować, i pyta, czy będzie miała tu miejsce strzelanina. Agent zapewnia, iż MRD przede wszystkim zależy na bezpieczeństwie rodzaju ludzkiego i jeśli nie będzie zagrożenia ze strony mutantów, to nic takiego nie będzie miało miejsca. Mężczyzna odchodzi, a Nash informuje centralę, że obiekt rozproszeń zniknął.

Północ stanu Nowy Jork. Oddział MRD upewnia się, że w samochodzie X-Factor nikt nie przeżył. Wyznaczają cel kolejnej misji – Theresę Cassidy, znaną również jako Banshee.

Lotnisko w Dublinie. Theresa dowiaduje się, że jest na liście osób, które są nieupoważnione do latania. Robi awanturę kasjerce. Władze lotniska siłą chcą zmusić kobietę do pójścia z nimi – ewidentnie dają po sobie poznać, że zaraz stanie się coś złego. Mężczyźni wiedzą, iż Banshee jest mutantką. Dziewczyna postanawia uciekać i wzbija się w powietrze. W tym momencie lotnisko wypełniają agenci MRD. Cassidy zostaje wielokrotnie postrzelona, ale dzięki sonicznemu krzykowi zadane obrażenia są minimalne, choć na tyle mocne, aby pozbawić ją przytomności. Gdy jeden z żołnierzy chce dobić kobietę, w jego klatkę piersiową zostają wbite dwa ostrza – to Shatterstar i Layla!

Północ stanu Nowy Jork. MRD powoli zbliża się do pojazdu X-Factor. Podejrzewają, że mutanci mogą zmartwychwstawać – ostrożności nigdy za wiele. Jeden z nich odkrywa, że to tylko holograficzna projekcja, a w samochodzie znajduje się tylko Darwin, który dzięki swym mutacyjnym zdolnościom przetrwał atak. Zostaje otoczony, jednak informuje żołnierzy, że to nie ma sensu – jest w stanie przetrwać wszystko. Gdy podlatuje olbrzymi czołg, zmienia jednak zdanie – teleportuje się pod placówkę X-Factor. Spotyka tam mężczyznę, który wcześniej rozmawiał z agentem Nashem. Okazuje się, iż był to Rictor pod przebraniem. Evolving Boy jest zły z powodu swoich zdolności, które postanowiły go teleportować w to miejsce. Julio informuje, iż ich baza jest pod stałą obserwacją MRD i muszą udać się w bezpieczne miejsce. Mężczyzna zastanawia się, jak radzi sobie Madrox.

Molo. Madrox planuje swoje kolejne ruchy. James był wystarczająco sprytny, by przekazać gotówkę Absorbing Mana Longshotowi, który dzięki swoim zdolnościom dowiedział się, że należała ona do MRD. Multiple Man informuje Longshota, jak zła jest ich sytuacja – ludzie chcą ich wyeliminować. Zauważa, że popełnili błąd wysyłając Guido i Monet na samotną misję. W tych czasach, jak powiedział Cyclops, powinni trzymać się razem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby Jamie nie wyśmiał Scotta za tę sentencję – teraz zauważa, że się mylił. Szczęściarz pociesza Jamesa mówiąc, iż ich dwójka przyjaciół na pewno radzi sobie dobrze i niedługo wrócą.

Tymczasem. Guido zmaga się z żołnierzami MRD. Dobiega do Mordo i patrząc na sparaliżowaną Monet pyta, co jej zrobił. St. Croix każe wszystkim się zamknąć. Tłumaczy, że unikalna esencja życia jego córki sprawia, że przyciąga pewnych pasożytów, takich jak Mordo. Mężczyzna chciał ją wykorzystać, by wyleczyć się z raka. Dochodzą do wniosku, że Baron i Strong Guy muszą chwilowo zakopać topór wojenny i wspólnie rozprawić się z żołnierzami MRD.

Lotnisko w Dublinie. Żołnierze strzelają w kierunku Layli. Ta zatrzymuje pociski i wykorzystuje je przeciwko agentom. Shatterstar radzi sobie równie dobrze, bez problemu rozprawiając się z przeciwnikiem.

Bastion przez kamerę lotniska przygląda się całej akcji. Kontaktuje się z Traskiem i oświadcza, że taka sytuacja jest niedopuszczalna. Rozkazuje mu przejąć kontrolę i zabić tych mutantów. Bolivar załamany powtarza słowa Nimroda...

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205 X-Factor #205

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.