Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #16

Secret Warriors #16

Secret Warriors #16

"Wake the Beast" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Dramatyczne zakończenie "Wake the Beast"! Leviathan i HYDRA ida na wojnę. Zdrada w organizacji Fury'ego. Więcej wskazówek zwiazanych z Zodiac. I ostateczny los Krakena.

Streszczenie

Dwa tygodnie temu. W swojej tajnej bazie Nick Fury informuje swoich dowódców tajnych oddziałów o obecnej sytuacji. W bazie jest sam, zaś jego ludzie uczestniczą w zebraniu jako hologramy. Nick nie ukrywa, że wszystkie ostatnie wydarzenia bardzo go cieszą.

10 dni temu w Kioto dochodzi do spotkania dowództwa Hydry i Leviathana. Lądowanie swoich wrogów obserwują Strucker i Kraken. Obaj nie pamiętają już czasów, aby obaj siedzieli w jednym pokoju z Uvarovem i Dassaivem. Dziś ponownie są młodzi.

Dwa lata temu. Młody człowiek odnajduje w końcu umierającego starca w szpitalu. Młodzian był w londyńskim mieszkaniu starca i tam znalazł pamiętnik, który na okładce ma napisane "Kraken". To wzbudza spore zdenerwowanie chorego i powoduje atak. Ten pamiętnik to spis wszystkich mrocznych czynów umierającego człowieka. Jego metody działania zafascynowały mężczyznę. Wyciąga z pudełka hełm Krakena i zakłada go. Teraz on wykorzysta tę potęgę do swoich celów. Następnie wyłącza urządzenia podtrzymujące życie i staruszek umiera.

Magadan, Orion i Contessa wkraczają do sali konferencyjnej. Widząc delegację Hydry kobieta jest zszokowana bardziej tym, że Viper żyje, niż tym, że ma macki na głowie. Gorgon jest niecierpliwy i nalega, aby goście wyjawili, po co zwołali to spotkanie. Orion na początku próbuje lać wodę, ale cierpliwość Gorgona jest ograniczona. W takich okolicznościach lider Leviathana przechodzi do swojej oferty. Żąda, aby Hydra się im podporządkowała. Oczywiście przy swoich ludziach Strucker może dalej udawać przywódcę, ale cała organizacja będzie wykonywać polecenia Rosjan. Słysząc tę zniewagę, baron każe Gorgonowi zabić przybyszy. Ten zadaje przeciwnikowi cios mieczem w bark, ale natychmiast zostaje odrzucony przez cios młotem zadany przez Magadana. Contessa wydaje żołnierzom rozkaz do ataku. Oddziały Leviathana przystępują do natarcia na bazę.

Fury kontynuuje swoją opowieść. Dowództwu obu organizacji udało się uciec, jednak straty po obu stronach były znaczne. Tajna baza Hydry została doszczętnie zniszczona. Wszystkie trzy oddziały mają być w gotowości i czekać na rozkazy. Teraz jest najlepszy czas na działanie.

Quake odłącza się od komputera. JT siedzi w jej pokoju i ponagla do działania. Dziewczyna informuje go, że lada dzień ruszą do akcji, więc trzeba te ostatnie chwile nieróbstwa wykorzystać na coś miłego.

W swoje tajnej bazie Fury spotyka się ze swoimi starymi kolegami. To ostatnia szansa, aby Dum Dum, Garrett lub Profesor mogli się wycofać. Wszyscy odrzucają tę propozycję. Chcą wkroczyć do akcji.

W nocy JT dostaje sms z żądaniem spotkania. Czule całuje śpiącą obok Quake i wychodzi. 20 minut później wchodzi do pobliskiego baru. Siada obok tajemniczego mężczyzny. Zanim mu cokolwiek powie, żąda obietnicy, że kiedy zacznie się akcja, Daisy będzie bezpieczna. Zresztą teraz żałuje, że przyjął te pieniądze. Jego rozmówcą jest Strucker, który bardzo liczy na pomoc młodego człowieka.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16 Secret Warriors #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.