Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man Annual » Ultimate Spider-Man Annual #1

Ultimate Spider-Man Annual #1

Ultimate Spider-Man Annual #1

"More Than You Bargained For"

Postacie
Cytat

Kitty: "This is high school, huh? I've been here four seconds and I hate everyone."
Peter: "Well, then you've now learned everything you'll ever learn in high school."

Streszczenie

Szkoła Xaviera. Nightcrawler, Colossus i Shadowcat używają Danger Room do odgrywania sceny z literatury fantastycznej. Grająca księżniczkę Kitty jednak nie chce tego robić i wychodzi, będąc zła na siebie, że od czasu przyłączenia się do X-Men nie ma normalnego życia. Potem, kiedy mutanci urządzają grilla, Pryde myśli o tym, że z nich wszystkich to ona najmniej pasuje do tej grupy. Jest również zła na Icemana, że wcale nie wydaje się on przejmować tym, że zerwali ze sobą [Ultimate X-Men #61]. Marvel Girl, widząc, że Shadowcat jest smutna, mówi jej, że zapewne potrzebuje chłopaka, ale Kitty stwierdza, że tu nikogo nie znajdzie, a nie poznaje innych ludzi poza X-Men oprócz tych, którzy próbują ich zabić. Jean nagle przypadkiem wyczuwa, o kim myśli Pryde, i mówi, że to zły pomysł. Shadowcat odpowiada, że przecież poznali go, a Grey wie, że to dobry człowiek, ponieważ zajrzała do jego umysłu, i chce spróbować się z nim zaznajomić.

Gdzieś w Nowym Jorku. Spider-Man walczy na ulicach miasta z Rhino. Podziwiając jego mechaniczny pancerz dekoncentruje się i zostaje rzucony przez złoczyńcę do wnętrza jednego z budynków. Kiedy Peter wygląda na zewnątrz, zauważa, że na miejscu pojawił się oddział żołnierzy, i postanawia szybko zakończyć walkę, zanim któremuś z nich coś się stanie. Parker wskakuje na plecy Rhino, znajduje źródło zasilania jego pancerza i niszczy je. Złoczyńca pada na ziemię. Dowódca oddziału chce zatrzymać Spider-Mana, aby go przesłuchać, lecz ten ucieka. Później na stołówce w Midtown High Peter dziwi się, że to on jest uważany za największą ofermę w szkole i zastanawia, co by się stało, gdyby wszyscy wiedzieli, że to on jest Spider-Manem. Z pewnością wtedy z łatwością by znalazł dziewczynę, ale na widok Mary Jane szybko przypomina sobie, że obiecał sobie z nikim się nie wiązać, żeby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

Dom Parkerów. Peter odbiera telefon, ale nikt się nie odzywa. Po drugiej stronie zawstydzona Kitty rozłącza się, ale po chwili dzwoni jeszcze raz. Tym razem zdobywa się na odwagę, żeby się przedstawić, wyjaśnić, że znalazła numer chłopaka w książce telefonicznej i proponuje mu spotkanie następnego dnia po jego lekcjach. Peter przez chwilę myśli, że chodzi znów o jakąś wspólną akcję z X-Men, ale po chwili rozumie, że dziewczyna proponuje mu randkę. Pryde pyta się go, czy jest obecnie z kimś związany, na co Parker odpowiada, że nie i chętnie się z nią spotka. Decydują, że spotkają się przed Midtown High, Peter przypomina jej na wszelki wypadek, żeby nie przychodziła w kostiumie, i mówi, że cieszy się z jej propozycji.

Następnego dnia. Kitty spotyka się z Peterem przed Midtown High i razem idą centrum handlowego coś zjeść. Rozmawiają o tym, że oboje nie mają przyjaciół z powodu tego, czym się zajmują, a Parker mówi, że nie są w tym odosobnieni, ponieważ Johnny Storm z Fantastycznej Czwórki powiedział mu to samo [Ultimate Spider-Man #69]. Przechodzący obok Flash Thompson uderza Petera w głowę, a Kitty stwierdza, że chłopak mógłby bardzo szybko dać mu nauczkę. Parker zdaje sobie z tego sprawę, ale wie również, że wtedy wszyscy dowiedzieliby się o tym, iż jest Spider-Manem, i on oraz jego bliscy znaleźliby się w niebezpieczeństwie. Opowiada, że właśnie dlatego musiał zerwać z poprzednią dziewczyną, ponieważ ona znała jego tajemnicę, ale nie była ostrożna, nie słuchała go i przez to wpadała w kłopoty. Peter mówi, że najbardziej go denerwuje to, że wciąż jest z nią w tej samej klasie. Pryde stwierdza, że on przynajmniej może wrócić do domu i mieć tam spokój, a ona, pomimo zerwania z Icemanem, wciąż nie tylko chodzi z nim do tej samej szkoły, ale na dodatek mieszka w jednym domu. Kiedy Flash znów im przerywa drażniąc Petera, oboje postanawiają pójść gdzie indziej. Wychodzą na dach i przyglądają się miastu. Parker pokazuje dziewczynie widoczny w oddali Triskelion. Kiedy Kitty mówi, że nie lubi Nicka Fury'ego, on odpowiada, że niedawno przyłożył mu w twarz,  ponieważ go zdenerwował [Ultimate Spider-Man #77]. Nagle Pryde pyta się, czy Parker chciałby chodzić z dziewczyną, która ma nadludzkie zdolności, przez co nie musiałby się martwić o to, że coś się jej stanie przez niego. Zanim Peter może odpowiedzieć, zawstydzona Kitty ucieka fazując przez dach, ale po chwili nabiera odwagi i wraca. Chłopak mówi, że to było dobre pytanie, dodaje, że Pryde mu się podoba i chce ją pocałować, kiedy rozlega się wybuch na ulicy. Parker decyduje się sprawdzić, co się dzieje, więc przebiera się w kostium, a dziewczyna postanawia mu towarzyszyć. Przed jednym z banków znajdują Shockera, który próbuje uciec z pieniędzmi. Shadowcat podchodzi do niego i fazuje przez jego rękawice, niszcząc je, a potem mówi, żeby nie odwracał się. Herman jednak to robi, zauważa Spider-Mana i zaczyna uciekać, jednak wpada w sieć, którą wcześniej zostawił Peter. Przechodnie biją im brawo. Kitty mówi Peterowi, że ludzie jednak go lubią, a potem oboje wracają na dach. Tam Pryde dostaje sygnał, że musi wracać do domu i po chwili nad ich głowami pojawia się samolot X-Men. Parker mówi, że chce się znów z nią spotkać. Ponieważ oboje są bardzo zajęci, mogą się zobaczyć dopiero w sobotę wieczorem, chyba że któreś z nich będzie zajęte ratowaniem świata. Para całuje się na pożegnanie i Kitty wsiada do samolotu. Po powrocie do domu Peter chce od razu napisać do dziewczyny e-maila, ale kiedy włącza komputer odkrywa, że ona już go uprzedziła.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.