Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four Annual » Fantastic Four Annual #32

Fantastic Four Annual #32

Fantastic Four Annual #32

"A Little Stranger"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Sue i Reed zostali rodzicami, zmieniło to Fantastyczną Czwórkę na zawsze. Co się wydarzy, gdy Johnny Storm odkrywa, że zostanie ojcem? Zwłaszcza, że nie pamięta tej właściwej nocy. Okazuje się, że prawda leży wewnątrz Johnny'ego, kiedy to reszta drużyny zmniejsza się i wchodzi do ciała Human Torcha, gdzie znajdują pułapkę zastawioną przez jednego z ich najpotężniejszych przeciwników. Jak Reed, Ben i Sue mają wygrać walkę, nie krzywdząc przy tym Johnny'ego? I jak Johnny może się obronić przed zagrożeniem z zewnątrz, nie 'odpalając się' i nie zabijając przy tym jego przyjaciół? Dzika podróż do ojcostwa wewnątrz Ludzkiej Pochodni!

Cytat

Robot: [Host and tissue donor secure.]
Human Torch: "Who you calling a tissue donor? I'm the father!"

Streszczenie

Budynek Baxtera. Amy Brys wchodzi do pomieszczenia, w którym członkowie Fantastic Four trenują właśnie walkę przy braku grawitacji. Gdy symulacja zostaje wyłączona, lekko podenerwowany Reed pyta, jaki cudem dziewczyna się tu dostała, ta pokazuje więc kartę identyfikacyjną Johnny'ego i wyjaśnia, że próbowała się do niego dodzwonić od kilku dni. Bohaterowie informują ją, że Torch znajduje się w Strefie Negatywnej, dziewczyna więc prosi, żeby przekazali mu, że chce z nim porozmawiać, po czym odchodzi. Gdy nie ma już po niej śladu, Sue czyni swojego brata widzialnym, pytając, czemu nie odpowiedział na telefony dziewczyny, Johnny odpiera więc, że w ten sposób chroni ją przed niebezpieczeństwami. Nagle rozlega się alarm – okazuje się, że zostało wykryte kosmiczne promieniowanie podobne do tego, dzięki któremu Czwórka uzyskała swoje moce. A konkretniej ta jego odmiana, która prawie zabiła Sue, gdy zaszła w ciążę. Johnny pyta, czy siostra znowu spodziewa się dziecka, a gdy ta zaprzecza, w końcu dochodzi do niego, co się dzieje.

Amy zostawia na telefonie Johnny'ego wiadomość, w której wyjaśnia, że jest gotowa sama wychować ich dziecko i że po prostu chciała, żeby o nim wiedział. W następnym momencie Torch dogania ją, ta więc powtarza, że nie potrzebuje jego pomocy. Chwilę później okazuje się jednak, że nie miała racji, gdyż zostaje zaatakowana przez gigantyczne, owadopodobne roboty. Na miejscu zjawia się też jednak Fantastic Four, więc gdy oni zajmują się maszynami, Johnny zabiera matkę swojego dziecka w bezpieczne miejsce.

Jakiś czas później, Budynek Baxtera. Podczas gdy Johnny przyznaje się przed Benem, że nie pamięta nawet, żeby całował tę dziewczynę, a tym bardziej, by zrobił coś więcej, Sue przygotowuje się do podróży w głąb ciała Amy, wyjaśniając, że ktokolwiek ją zaatakował, prawdopodobnie chciał położyć łapy na jej dziecku – w końcu Franklin i Valeria mają potężne moce. Dziewczyna zapewnia, że dziecko jest Johnny'ego, ale Reed chce się upewnić – dlatego zmniejsza zaopatrzoną w próbnik Sue do mikroskopijnych rozmiarów [w końcu jest światowej klasy ekspertem od cząsteczek Pyma – przyp. S_O] i wstrzykuje ją do organizmu Amy. Następnie wręcza Johnny'emu i Benowi "skaner temporalny" i każe dowiedzieć się, co wydarzyło się w klubie, w którym Storm i Amy się spotkali. Gdy zostają sami, dziewczyna stwierdza, że pewnie Johnny myśli, że zniszczyła całe jego życie. Reed jednak pociesza ją więc mówiąc, że rodzicielstwo nie zniszczyło jego życia, a Torch, jako członek super-drużyny, jest przyzwyczajony do radzenia sobie z nieprzewidywalnym. Amy przypomina jednak, że Sue po narodzinach Franklina musiała zrezygnować na jakiś czas z członkostwa w drużynie, a później ich małżeństwo prawie się rozpadło z jego powodu. Słuchająca rozmowy Sue odpiera, że tak się jednak nie stało, a potem urodziła im się Valeria. W tej chwili w końcu odnajduje płód i, zachwycona widokiem, pobiera próbkę jego materiału genetycznego.

Tymczasem w klubie znajdujący się w pomieszczeniu dla VIPów Ben używa "skanera temporalnego" [czyli gogli do patrzenia w przeszłość – przyp. S_O], by dowiedzieć się, jak doszło do sytuacji, w której znajduje się Torch. Odnajduje przeszłego Johnny'ego i Amy akurat w momencie, kiedy oboje wymiotują, domyśla się więc, że wrzucono im coś do drinków. Odkrywa też podejrzaną kobietę, która nagle zmniejsza się do mikroskopijnych rozmiarów, a także chmarę nanorobotów przenoszących się od Storma do Amy.

W laboratorium Sue informuje Reeda, że coś nie pozwala jej się wydostać i podejrzewa, że to sprawka jakiegoś pola siłowego. Stara się anulować jego działanie za pomocą własnych mocy, ale nagle zostaje zaatakowana. W tym momencie do pomieszczenia wpada Torch, mówiąc, że został zainfekowany. Reed każe mu czekać, informując, że stracił kontakt z Susan, ta jednak po chwili sama wznawia łączność po tym, jak pokonała atakujące ją roboty.

Chwilę później usunięta wraz ze szczątkami maszyn z ciała Amy i przywrócona do normalnych rozmiarów Sue wręcza próbnik mężowi. Reed stwierdza, że roboty, które zaatakowały jego żonę, to te same urządzenia, które wcześniej zainfekowały Johnny'ego – opuściły jego ciało w momencie, w którym zdobyły to, czego potrzebowały do zapłodnienia.

Jakiś czas później do czekającego Johnny'ego podchodzi Ben i bez słów wręcza mu cygaro. Reed natomiast postanawia przeprowadzić na nim pewne badania. Podczas nich odkrywa pewną nieprawidłowość w okolicach mózgu. Co ciekawe, nie jest jej w stanie zniszczyć nawet zmiana w Ludzką Pochodnię, najprawdopodobniej posiada więc osłonę silniejszą od pól siłowych Sue. A to oznacza, że istnieje tylko jeden sposób, by się jej pozbyć.

Jakiś czas zminiaturyzowani Sue i Ben przemierzają okolice mózgu Johnny'ego, a Reed przygląda się szczątkom robotów stwierdzając, że skądś je kojarzy. Johnny zaczyna więc wymieniać ich przeciwników wykorzystujących roboty i szybko domyśla się, że to ktoś z Microversum. Zdziwiony pyta, jakim cudem Richards sam na to nie wpadł, czyjś głos wyjaśnia więc, że Mr. Fantastic nie myśli racjonalnie. W tym samym momencie Sue i Ben odnajdują w głowie Torcha kobietę, która przedstawia się jako Psycho-Woman. Invisible Woman dostrzega w jej rękach modyfikator emocji, stara się więc go od niej odciąć, jej pole siłowe zostaje jednak odkształcone przez łotrzycę, a kobieta pada zemdlona pod wpływem obciążenia. Córka Psycho-Mana informuje, że sprawiła, by Richards czuł zazdrość do swego szwagra o jego wolność od obowiązków i by cały swój czas poświęcił udowodnieniu jego ojcostwa, zamiast zastanawiać się, kto stoi za wydarzeniami. Następnie wykorzystuje swój sprzęt do zaatakowania Thinga. Wściekły, Reed zmniejsza się i każe Amy wstrzyknąć się do organizmu Johnny'ego. Gdy dziewczyna czyni to, nagle do pomieszczenia wpada jeden z robotów Psycho-Woman. Torch chce atakować, przypomina sobie jednak, że w jego ciele znajduje się jego rodzina, powstrzymuje się więc od stanięcia w płomieniach. Walcząca wewnątrz jego organizmu Psycho-Woman każe swej maszynie zlobotomizować Storma, by potem mogła wykorzystać jego ciało do stworzenia swojej armii. Wtedy jednak do akcji wkracza Reed, który uderzając łotrzycę informuje szwagra, że znajdują się w jego lewym ramieniu. Johnny atakuje więc robota z prawej, a choć to nie wystarcza, by go zniszczyć, nadal pozwala mu i Amy na ucieczkę. Wewnątrz jego ciała Richards też postanawia salwować się ucieczką, wyjaśniając reszcie drużyny, że nie są w stanie wygrać z łotrzycą, nie szkodząc przy tym Torchowi.

Tymczasem Johnny i Amy ukrywają się w magazynie, zastanawiając się, jak poradzić sobie z czekającym na nich za drzwiami zagrożeniem. Okazuje się, że Psycho-Woman zakłóca komunikację z resztą drużyny, Reed nie może więc wyjaśnić mu, do czego służą zebrane w pomieszczeniu urządzenia ani przekazać, w którym miejscu jego ciała się znajdują. Nagle Amy zauważa na ciele mężczyzny ranę, okazuje się jednak, że to Sue uczyniła niewielki punkt jego ciała niewidzialnym, by wiedział, gdzie jest reszta drużyny. To jednak również podpowiedź dla Psycho-Woman, która atakuje Fantastycznych. Gdy Fantastic zaszywa swoim ciałem ranę powstałą u Johnny'ego w wyniku tego ataku, Amy postanawia się poddać, Johnny nie zamierza jej jednak pozwolić na poświęcenie ich dziecka. Tymczasem Thing zaczyna rozpaczać stwierdzając, że nie powinni tu być. Okazuje się, że to łotrzyca wywołuje u niego uczucie obrzydzenia. Gdy zaś Sue atakuje ją, stwierdzając, że nie znajdzie niczego, czego już by nie czuła, Psycho-Woman usuwa wszelkie emocje z jej umysłu. Zostaje zaatakowana przez Reeda, a gdy sobie z nim radzi, naciera na nią Thing, stwierdzając, że obrzydzenie to nic nowego dla kogoś wyglądającego jak potwór. Okazuje się, że uderzenie Thinga uszkodziło urządzenie zakłócające komunikacje, Johnny postanawia więc pomóc wypranej z uczuć siostrze i łączy się z Franklinem i Valerią, po czym przekazuje głos Susan. Ta przysłuchując się głosom swych dzieci przełamuje warunkowanie łotrzycy i powala ją swym polem siłowym. Psycho-Woman stwierdza jednak, że i tak wygrała, w tym samym momencie bowiem jej robot przedziera się przez drzwi do magazynu, a Johnny, na skutek uderzenia, wypada przez okno. Nie zamierza jednak uruchamiać swojej mocy, nie chcąc skrzywdzić swej rodziny. Reed prosi więc Amy, by rzuciła się za nim, bo to jedyny sposób, by go uratować. Gdy dziewczyna skacze, Torch przeprasza swoich bliskich i staje w płomieniach, by wyhamować swój upadek, złapać dziewczynę i zniszczyć ścigającego ich robota.

Z powrotem w Budynku Baxtera. Johnny rozpacza nad stratą rodziny, ci jednak pojawiają się tuż za nim, wyjaśniając, że wykorzystali osłonę używaną przez Psycho-Woman, która bez niej spłonęła.

Jakiś czas później. Reed przygotował wehikuł czasu, dzięki któremu Johnny będzie w stanie powstrzymać plan Psycho-Woman od realizacji. Torch jednak nie zamierza tego robić, to bowiem oznacza wymazanie ludzkiego życia z istnienia. Stwierdza, że sam zajmie się swoim dzieckiem, Amy jednak nie uważa tego za dobry pomysł. Pyta Reeda, czy jeśli zdecyduje się pozostać w ciąży, stanie się celem innych super-łotrów, a gdy Fantastic nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, dziewczyna stwierdza, że to wystarczająca odpowiedź i, porwawszy urządzenie do zdalnego sterowania, rzuca się w strumień czasu. Johnny chce ruszyć za nią, jednak Reed powstrzymuje go stwierdzając, że Amy dokonała wyboru. Torch pyta więc, czemu w takim razie nie wróciła i stwierdza, że być może zmieniła zdanie i ukryła się gdzieś w przeszłości. Być może jego dziecko żyje gdzieś na świecie, całkiem dorosłe.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32 Fantastic Four Annual #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.