Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #579

Fantastic Four #579

Fantastic Four #579

"The Future Foundation"

Postacie
Zapowiedź

Stojąc w obliczu śmierci wyobraźni i wzrastającej pandemii strachu o jutro, Reed Richards bierze przyszłość odkryć w swoje ręce. Myślisz, że świat jest złym miejscem, wszystko zmierza do piekła, a koniec świata czyha tuż za rogiem? Spróbuj the World's Greatest Comic Magazine!

Cytat

Reed: "So, did you really get a prefect score on the S.A.T.?"
Alex: "Uh-huh."
Reed: "Congratulations. When it's time to drink a lot of beer and chase women, that'll come in handy."
Alex: "I certainly hope so, sir."

Streszczenie

Konferencja Singularity 2010 w Golden w stanie Kolorado. Na zakończenie sympozjum prowadzący zaprasza na scenę jednego z jego założycieli, Reeda Richardsa. Ten zaczyna swoją przemowę od przypomnienia, jaki cel przyświecał mu dziesięć lat temu, gdy współtworzył Singularity – konferencja ta miała być forum dla wymiany myśli, ale także, a raczej przede wszystkim miejscem, w którym najmądrzejsi ludzie na świecie mogliby wspólnie patrzeć w przyszłość, kształtować rozwój ludzkości i znajdywać rozwiązania problemów, które jeszcze się nie pojawiły. Teraz jednak widzi, jak daleko zebrani tu naukowcy odeszli od tych ideałów i krytykuje ich za krótkowzroczność. Stwierdza, że zajmują się przyziemnymi sprawami, ponieważ boją się tego, co przyniesie jutro. Ogłasza, że jego natura odkrywcy nie pozwala mu na taką bezczynność, i dlatego rezygnuje z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

Jakiś czas później Reed pomaga Alexowi Powerowi wprowadzić się do Budynku Baxtera. Chłopak dziękuje Fantasticowi za propozycję, którą mu złożył [patrz Fantastic Four #574 – przyp. S_O], zauważa jednak, że jest "najgłupszy" z grupy i boi się, że będzie ignorowany. Richards odpiera więc, że Alex będzie w jego zespole jedyną osobą, która odwiedziła inne planety, i to właśnie jego doświadczenie będzie tu najważniejsze.

Antarktyda. Sue spotyka się z Ul-Uharem, który zastanawia się nad jej prośbą. Stwierdza, że nastąpiła całkiem nowa era, czas zmian. Postanawia zgodzić się na propozycję kobiety.

W Baxter Building dzieci Moloidów z Wiecznego Miasta odkrywają powiązanie między ich miastem, Szczytem na Antarktydzie, statkiem Kosmicznych Inhumans na Księżycu i portalem do Strefy Negatywnej. Postanawiają powiadomić o tym Reeda.

Tymczasem na Nu-World, siedemnaście lat po tym, jak ostatnio spotkał Fantastic Four, Tedowi Castle udaje się stworzyć pole chroniące jego i całe laboratorium przed zniekształceniem czasowym. Gdy na zewnątrz mija kolejne dziewięćdziesiąt lat, Ted tworzy prototyp syntezoida odzwierciedlającego jego zmarłą małżonkę, a po kolejnych czterystu latach udaje mu się udoskonalić metodę ich wytwarzania. Poza laboratorium, prawie dwieście lat ostatnich odwiedzinach Fantastic Four, Natalie X, dzięki genetycznym i technologicznym ulepszeniom, w końcu zdobywa kontrolę nad wszystkimi mieszkańcami Nu-World. Tymczasem Lightwave marzy o powrocie do bycia heroldem Galactusa, a Banner Jr powoli się starzeje. A poza zasięgiem czarnej dziury, gigantyczny Alex Ultron osiada na niezamieszkałej planecie i przystępuje do jej terraformowania.

W Budynku Baxtera Franklin bawi się z Artiem i Leechem w ninja, podczas gdy Ben, Johnny i grzebiąca w obwodach Dragon Mana Valeria obserwują ich walkę. Dziewczynka tłumaczy Grimmowi, że próbuje ulepszyć robo-potwora i uczynić go mądrzejszym, ale nie jest w stanie zrozumieć, w jaki sposób on działa. Nagle, niechcący, zmusza smoka do zionięcia ogniem, a przerażony Artie tworzy hologram przedstawiający konstrukcję głowy robota. Val jest podekscytowana nowymi umiejętnościami przyjaciela i stwierdza, że jej ojciec będzie równie zainteresowany.

Reed tymczasem odwiedza Wizarda w ośrodku dla obłąkanych P.A.V.L.O.V.. Dowiaduje się od jego opiekuna, że Bentley praktycznie cały czas gada o tworzeniu ludzi jako swoim powołaniu. Richards przekazuje więc swojemu rywalowi jego hełm, z którego wcześniej usunął wszelkie niebezpieczne gadżety. Po założeniu hełmu Wittman od razu przestaje majaczyć i wita się z przeciwnikiem. Przypomina ich ostatnią rozmowę [Fantastic Four #570 – przyp. S_O] i stwierdza, że tak szybka wizyta Richardsa oznacza albo to, że znalazł jakieś rozwiązanie, albo że poniósł ostateczną porażkę, a gdy Fantastic nie odpowiada uznaje, że prawdziwa jest ta druga teoria. Reed oznajmia więc, że przybył poinformować go, że jego młody klon mieszka razem z Czwórką. Opiekując się nim, Fantastic zamierza udowodnić Wizardowi i całemu światu, że to, kim jesteśmy, nie jest z góry wyznaczone, i sprawić, że młody Bentley stanie się kimś lepszym od swojego "ojca".

Jakiś czas później, z powrotem w Budynku Baxtera. Mr, Fantastic wita zebranych na pierwszej lekcji. Ogłasza, że będzie prowadził jedyne zajęcia, których tematem będzie wszystko, od przetrwania po świetlaną przyszłość. Stwierdza, że nie istnieje nic, czego nie potrafiliby razem osiągnąć i wita Valerię, Alexa, Artiego, Trzydziestego Drugiego, Dragon Mana, młode Moloidy z Wiecznego Miasta i dwójkę młodych przedstawicieli ze Szczytu w Future Foundation.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #579 Fantastic Four #579 Fantastic Four #579 Fantastic Four #579 Fantastic Four #579 Fantastic Four #579 Fantastic Four #579 Fantastic Four #579

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.