Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #638

Amazing Spider-Man #638

Amazing Spider-Man #638

"One Moment In Time" - Chapter One: "Something Old"

Postacie
Zapowiedź

Co się stało w dniu ślubu Petera i Mary Jane? Co MJ wie o Spider-Manie dzisiaj? Jak One More Day wpłynął na cały świat Marvela? Czemu Joe Quesada nie może nam dać spokoju? Odpowiedzi mogą kosztować Petera wszystko, co kocha. Na trawienie, backupowa historia Stana Lee.

Cytat

Odzyskujący przytomność Spider-Man: „Emmm--J-- w--w--wait.”

Streszczenie

Wstęp stanowią sceny z One More Day, które ukazują rozmowę Mary Jane i Mephisto. Obecnie MJ odwiedza Petera. Pomimo niezręczności skrępowania rozmawiają.

 

Akcja cofa się o siedem lat, ukazując scenę z napadu na furgonetkę policyjną. Znajdujący się nieopodal, Spider-Man postanawia zainterweniować. Jak się szybko okazuje, była to słuszna decyzja. Napad nie miał na celu kradzieży pieniędzy, a uwolnienie Electro. Po krótkiej walce przestępcy zostają schwytani, jednak kiedy jeden z nich siedzi w radiowozie, na miejscu pojawia się dziwny ptak, który dostaje się do wnętrza auta i stamtąd otwiera wszystkie drzwi, pozwalając zbirowi na ucieczkę. 

 

Peter tymczasem odwiedza MJ, by życzyć jej dobrej nocy. Sam niestety nie może zasnąć i  całą noc wpatruje się w zdjęcie Gwen. Z zamyślenia wyrywa go telefon od przyszłej żony, która informuje go o otrzymanym prezencie w postaci sukni ślubnej. 

 

Jakiś czas później w jednym z barów dochodzi do spotkania poprzednio zbiegłego bandyty - Eddiego - z tajemniczym mężczyzną, który podaje mu adres policjanta odpowiedzialnego za poprzednie zamknięcie zbira.

 

Następnie akcja przenosi się do pewnej restauracji, gdzie spotykają się MJ i Peter. Następnie do kolejnej, gdzie odbywa się wieczór kawalerski, w którym, oprócz pana młodego, uczestniczą jeszcze Flash Thompson i Harry Osborn. Parker szybko przerywa jednak świętowanie, wyznając, że ma wątpliwości. Jego przyjaciele starają się temu zaradzić, dzieląc się z nim swoimi doświadczeniami. Tymczasem MJ bawi się w najlepsze. Przynajmniej do momentu kiedy przyjaciółka zabiera ją do baru znajdującego się na dachu budynku, równocześnie pocieszając, że choć będzie musiała zrezygnować ze sporej części swojego rozrywkowego życia, nie czekają ją już samotnie spędzane noce. Mary Jane przytakuje, choć zdecydowanie bez przekonania. Trudno się dziwić - nieopodal budynku przelatuje bowiem Spider-Man. 

 

Czas odrobinę przyspiesza, ponownie ukazując teraźniejszość. Peter pyta MJ jak w ogóle mogła znieść te wszystkie noce, kiedy ten zostawiał ją samą, by móc walczyć z przestępcami. Po chwili akcja znowu wraca do przeszłości. Konkretnie do koszmaru, który przedstawia samą ceremonię. O dziwo pojawiają się na niej nie tylko superbohaterowie, ale również przestępcy, z którymi walczył Spider-Man. Prócz tego także Gwen oraz wujek Ben. Po przebudzeniu Peter myśli tylko o tym w co wciąga MJ. 

 

Walcząc z myślami, Spider-Man o 3:30 w nocy trafia na most Brookliński, gdzie usiłuje zamknąć sprawę z Gwen. Wszystko przerywają jednak odgłosy wystrzałów. To oczywiście Eddie, który postanowił wreszcie się zemścić. Na szczęście Spider-Man pojawia się w idealnym momencie i udaje mu się uratować policjanta. Chwilowo zdezorientowany, zostaje trafiony cegłą w głowę i kiedy oszołomiony kontynuuje pościg, przypadkowo spada wraz z bandytą z dachu. 

 

Dzień ceremonii okazuje się być pełen niespodzianek. Goście zmuszeni są czekać na Petera i MJ. Dziewczyna choć spóźniona, dociera wreszcie na miejsce. Niestety Petera nigdzie nie widać. W rzeczywistości upadek doprowadził do utraty przez niego świadomości. Udało mu się jednak uratować Eddiego, który dochodzi do siebie znacznie szybciej. Na szczęście za ocalenie skóry postanawia zostawić Spider-Mana w spokoju.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638 Amazing Spider-Man #638

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.