Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men: The Heroic Age » Uncanny X-Men: The Heroic Age

Uncanny X-Men: The Heroic Age

Postacie
Zapowiedź

W trzech historiach dowiecie się, gdzie X-Men znajdą po Second Coming swoje miejsce w nowym świecie Marvela.

Streszczenie

Wcześniej. Scott próbuje przekonać Hanka, aby nie odchodził z drużyny. Beast uważa, że nie potrzebują jego, tylko czołgów, broni, samolotów, bomb i żołnierzy. Nie chce być już jednym z X-Men ani częścią ich armii. Cyclops nie ulega – prosi, by został i nie pozwolił mu przekroczyć granicy. Dla McCoya granica już została przekroczona, wychodzi.

Teraz, Savage Land. Scott zmaga się z dinozaurami. Stwory atakują trójkami, otaczając swoją ofiarę i jednocześnie ją atakując. Ich słabością jest to, że są przewidywalne, co wykorzystuje Summers - wkrótce na nogach zostaje tylko on. Cyclops przybył do tej krainy, aby oczyścić umysł, skoncentrować i skupić się.

Los Angeles. W rezerwacie przyrody Beast w kwiatem w ręku czeka na swoją ukochaną. Mijają kolejne minuty, a kobieta wciąż się nie pojawia. Po jakimś czasie Hank zdaje sobie sprawę, że nie przyjdzie – wyrzuca doniczkę do jeziora. Wtedy spotyka dwunastoletnią dziewczynkę z czapką szopa – Molly Hayes. Zaczynają rozmawiać – McCoy podaje jej cel swojego pobytu tutaj. Informuje, że jego dziewczyna przebywa aktualnie w kosmosie, zapewne wypadło jej coś ważnego, dlatego się nie pojawiła. Dziewczyna korzystając z okazji rozmowy z naukowcem chce konsultacji w sprawie jej zadania domowego. Zadaje pytanie mózgowcowi, co oznacza, że coś jest na wyginięciu.

Nowy Jork. Baxter Building. Reed przeprowadza masę badań na Hope – jedynym mutancie narodzonym po słynnym M-Day. Dziewczyna przybyła w towarzystwie Rogue. Naukowiec tłumaczy, dlaczego to wszystko jest konieczne – nigdy wcześniej nie była u lekarza, setki razy przenosiła się w czasie, a to wszystko może nieść ze sobą pewne konsekwencje.

Savage Land. Summers dalej zmaga się z dinozaurami. Tym razem z pomocą przychodzi mu... Steve Rogers! Mężczyzna za pomocą łuku i strzał rozprawia się z jednym ze stworzeń. Cap informuje, że znalazł go dzięki Emmie Forst. Zauważa, że zaczyna się ściemniać – proponuje upolować kolację, a później chce porozmawiać.

Los Angeles. Henry oświeca dziewczynkę, co to znaczy, że coś jest na wyginięciu. Definicja mówi nam, iż jest to koniec jakiegoś gatunku, który już nigdy nie powróci. Molly zauważa, że w takim razie mutanci nie są na wyginięciu, gdyż zarówno ona, jaki i McCoy jeszcze żyją. Naukowiec zaprzecza – nikt z ich gatunku już nie powróci. Hayes przypomina o mesjaszu - Hope, która rzekomo jest nadzieją dla rodzaju homo sapiens superior. Beast, pomimo sześciu nowych osób noszących w sobie gen X po M-Day, nie sądzi, aby to było coś zbawczego – tak czy inaczej wyginą. Dziewczyna próbuje przekonać go, by wierzył, iż wszystko może jednak wrócić do normalności. Henry jest naukowcem – jego tezy poparte są dowodami, wiara nie ma z tym nic wspólnego. Dodaje, że pewien przyjaciel zwykł tak do niego mówić, ale... już nie żyje. W tym momencie Molly obdarowuje go uderzeniem w twarz – mówi, iż jest przygnębiającym palantem, i ucieka.

Nowy Jork. Baxter Building. Na Hope zostaje wykonywana tomografia komputerowa. Do pomieszczenia zakrada się Franklin, który chce dotrzymać towarzystwa dziewczynie. Jego obecność szybko zauważa Reed, który daje mu szlaban, jednakże przyzwala mu na pozostanie z mutantką.

Savage Land. Scott i Cap rozmawiają przy ognisku. Steve pyta, jakim Summers jest przywódcą. Ten odpowiada, że jeszcze nie wie i myśli, iż przybył tu, aby się tego dowiedzieć. Rogers uważa, że nadeszły czasy, aby wysunąć X-Men na przód. Cyclops przypomina, że pomimo ostatnich wydarzeń w San Francisco, wciąż są nienawidzeni przez rodzaj ludzki. Steven zdaje sobie z tego sprawę, ale świat się zmienia i oni będą tymi, którzy go zmienią. Cyke chciałby, aby to doszło do skutku, ale nawet nie wie, od czego zacząć. Cap informuje, iż on się tym zajmie.

Los Angeles. Beast dogania Molly i wtedy dokładniej wyjaśnia jej znaczenie tego, że mutanci są na wyginięciu. Jeśli dziewczyna będzie miała dzieci, to będą one ludźmi, nie będą posiadały genu X. Jednak Hayes wciąż nie chce podzielić losu dinozaurów. Henry oznajmia, że dinozaury były głupimi stworzeniami. Całe swoje życie przeznaczyły na kręcenie się w kółko, jedzenie, zabijanie innych dinozaurów. Jeśli Molly jest ostatnia ze swojego gatunku, to powinna żyć tak, by cały świat dostrzegł, że jej życie było coś warte. Dziewczynka przed wprowadzeniem poważnych zmian chciałaby jednak najpierw dokończyć zadanie. McCoy proponuje, aby przed tym udali się na popcorn.

Nowy Jork. Baxter Building. Richards rozmawia z Doktorem Nemesisem o stanie zdrowotnym dziewczyny. Na szczęście nic poważnego się nie dzieje, jednakże Hope przydałaby się opieka ortopedyczna i stomatologiczna. Reed chce dowiedzieć się co nieco o jej rodzicach. Niestety, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania związane z rodzicami Hope. Reed proponuje, aby udali się do Cooperstown i znaleźli trochę informacji na ich temat. Trójka mutantów odlatuje odrzutowcem.

Na pokładzie Blackbirda Hope oświadcza, że chciałaby udać się na Alaskę i znaleźć swoją rodzinę.

Scott zostaje odznaczony Prezydenckim Medalem Wolności za zasługi zarówno dla rodzaju ludzkiego, jak i mutantów, za bohaterskie czyny i ratowanie życia. Ceremonia musiała odbyć się szybciej ze względu na naciski Steve'a. Jest to pierwszy akt pojednania ludzi i mutantów.

Utopia. Summers zauważa siedzącą na brzegu wyspy Hope, postanawia z nią porozmawiać. Pokazuje jej odznaczenie, które dostał. Kiedy mówi, że dostał to za uratowanie żyć, zasmuca dziewczynę. Scott mówi, że nie powinni traktować śmierci Cable'a jako przeszkody do wspólnych rozmów. Chce się nią zająć i nauczyć, jak żyć z innymi. Ta odpiera, że jest już zmęczona tym, że ktoś ciągle czegoś od niej oczekuje. Cyclops pyta, czego tak naprawdę chce. Dziewczyna odpowiada, iż chce tylko znaleźć swoją rodzinę – nawet nie wie, jak nazywa się jej matka. Cyclops wyrzuca order do wody. Oświadcza, że ludzie traktowali go w sposób, w jaki on traktuje ją – koniec z tym – od teraz żadnych oczekiwań. Scott informuje, że zbiera drużynę z którą Hope uda się na Alaskę w celu odnalezieniu rodziny i, czy jej się to podoba, czy nie – będzie na celowniku. Następnie, Scott wyśle ekipy na poszukiwanie nowo ujawnionych mutantów, a Hope może się do nich udać, jeśli tego właśnie zechce.

Autor: Damiano

Galeria numeru

Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age Uncanny X-Men: The Heroic Age

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.