Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #611

Thor #611

Thor #611

"The Fine Print" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Asgard ponownie musi zająć właściwe mu miejsce Złotej Krainy. Co się jednak stanie z jego mieszkańcami oraz innymi rasami zamieszkującymi dziewięć światów, w tym Ziemię, gdy z innej rzeczywistości wyłoni się mroczna, niszczycielska siła.

Streszczenie

Asgardczycy urządzają zbiorowy pogrzeb dla poległych w czasie Siege towarzyszy. Po tym, jak Balder kończy swoje przemówienie, Thor podnosi swój młot. Kiedy uderza nim w ziemię, z nieba uderzają pioruny, które podpalają setki stosów pogrzebowych. Następnie król, jego brat i Tyr inną w inne miejsce ruin. Dochodzą do miejsca, gdzie zginął Loki. Thor zabiera głos, aby oddać cześć swojemu przyrodniemu bratu. Oddaje hołd jego męstwu. Będą za nim tęsknić, ale nie za jego podstępami. Ma nadzieję, że te na zawsze się zakończyły.

Piekło. Jeden z demonów podburza swoich rodaków do buntu. Ich gniew wzburzyło oddanie przez Mephisto części ich świata Heli. Na miejscu pojawiają się Disir, które szybko zarzynają buntowników. Jedna z nich wyczuwa duchy Asgardczyków, które są niedaleko. Ciężko jej jest się powstrzymać na myśl o możliwości ich pożarcia. Ich przywódczyni powstrzymuje ją. Pożywiają się duszami bogów, ale nie mogą tego robić w ich piekle. Dodatkowo wiąże je przysięga, którą złożyły. Jej rozmówczyni nie rozumie tego. To, że ktoś nazwał ten kawałek piekła domeną Heli, nie oznacza to, że nim jest. To już nie są prawdziwe zaświaty bogów. Aby móc na nich napaść, potrzebują pozwolenia od ich pana.

Przywódczyni Disir – Brün – staje przed Mephisto. Melduje wykonanie zadania. Władca piekieł zaprasza demonice na ucztę. Ta jednak zachowuje chodny dystans. Jeśli chce, może ona być jego niewolnicą. Jeśli jednak chce, aby była jego boginią, to wymaga to innego zachowania. Zwykle kobietę podejmuje się kolacją, a jest tylko jedno miejsce w okolicy, w którym ona i jej siostry mogą się posilić. Jeśli Mephisto da im trochę tajnej wolności, oddadzą się mu wszystkie. Ten przystaje na tę propozycję.

Valhalla. Polegli bogowie oddają się swoim ulubionym rozrywkom wśród gór i traw ich zaświatów. Nagle powstaje wyrwa, przez którą wlewają się hordy demonów. Disir spadają na swoje ofiary i pożerają ich duchy. Hela od razu wyczuwa to wtargnięcie do jej królestwa. Przybywa na pole walki i żąda odpowiedzi, dlaczego demonice złamały odwieczny zakaz. Brün odpiera, że stary zakaz odnosił się do starych zaświatów, a nie tego miejsca. Hela staje do walki, ale Disir nie boją się jej. Wojowniczki otaczają boginię, po czym zarzucają na nią kilka lin. Dzięki temu odbierają jej miecz, którym mogła je zabić. Hela, widząc swoją porażkę, uwalnia swoją moc i przenosi siebie i swoich poddanych do swojej wieży.

Po pogrzebie do Baldera podchodzi grupa żołnierzy. Mają wątpliwości, czy powinien on dalej być władcą. Może czas na innego syna Odyna. Thor odmawia, ale wojownicy mają na myśli Tyra. Podczas Siege wiedzieli jego odwagę i podziwiają go. Bóg wojny odmawia. On nigdy nie może zostać królem. Nagle Heimdall wskazuje im zjawę, która ukazuje im się wśród płonących stosów. Wzywa ona Asgardczyków do pomocy zmarłym. Jeśli ich nie wspomogą, wszyscy będą zgubieni. Jeden z wojowników nie wierzy, że to robota Disir. One nie istnieją. Na dźwięk swojego imienia zjawiają się demonice, które zabijają niedowiarka. Do zgromadzonych przemawia Brün. Bogowie nie rozumieją głodu, jaki musiały znosić przez stulecia. Teraz w końcu mają możliwość go zaspokoić i jeśli ktoś spróbuje je powstrzymać, to zginie. Po jej zniknięciu Thor rusza do piekła.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #611 Thor #611 Thor #611 Thor #611 Thor #611 Thor #611 Thor #611 Thor #611

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.