Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #612

Thor #612

Thor #612

"The Fine Print" Part 2

Postacie
Zapowiedź

Osłabieni po wydarzeniach z Siege Asgardczycy muszą stawić czoła staremu wrogowi stworzonemu przez Lokiego. Aby go pokonać, Thor będzie musiał zejść do piekła.

Streszczenie

Przywódczyni Disir samotnie cieszy się z zaspokojenia głodu. Wie, że niedługo Hela otrzyma posiłki. Będzie ich jednak zbyt mało i przybędą za późno. Muszą się na to przygotować. Jedną ze swoich poddanych wysłała, aby schowała miecz Heli, a reszcie rozkazuje atakować pole siłowe zamku.

Najważniejsi Asgardczycy planują następne działania. Tyr nie widzi sposobu na pokonanie Disir i uważa misję za niewykonalną Thor uważa jednak, że maja szansę. Demony mogą ich zaatakować tylko jeśli wymówione zostaną ich imiona. Inaczej wszyscy byli by już martwi. Kelda przypomina wszystkim legendę o pierwszych walkiriach. Służyły Borowi dopóki władca nie nakrył ich na kanibalizmie. Za karę nałożył na nie straszliwą klątwę. Odtąd mogły żywić się tylko duszami Asgardczyków, ale poza piekłem i Asgardem. W praktyce oznaczało to, że głodowały przez wieki. Jedyne co teraz odczuwają to głód i rządzę zemsty. Kelda postara się użyć swojej magii, aby mogli wykryć kiedy jakaś Disir będzie próbować dostać się do Asgardu. Balder mając takie zabezpieczenie chce wysłać do piekła całą armię. Umarły przesłany przez Helę informuje króla, że jest w stanie zabrać ze sobą tylko 2 osoby. Ostateczny wybór pada na Thora i Tyra.

Disir czekają na przybyszy. Kiedy otwiera się portal od razu atakują przy pomocy łuków i mieczy. Bohaterowie lądują w samym środku zasadzki, ich broń nie robi wrażenia na demonicach. Jedna z Disir w bezpiecznej odległości przygotowywała potężne zaklęcie. Kiedy je kończy następuję ogromne wyładowanie, które trafia w boga piorunów. Zostaje on powalony na kolana. Z odsieczą przychodzą im chodzące zwłoki wysłane przez Helę. Bogini robi wyrwę w barierze, przez która przechodzą herosi. W zamku spotykają kolejnego trupa nawiedzonego przez Helę. Thor od razu pyta skąd wie o istnieniu Disir i o tym jak je powstrzymać. Kobieta opowiada im o umowie z Lokim i Mephisto. Dodatkowo bóg intryg ofiarował jej miecz, którego ostrze potrafi zabić demonicę. Niestety straciła je i jest ono teraz w rękach przeciwnika. W tej chwili mają dwa rozwiązania. Hela może upuścić osłonę i wydać dusze na pastwę Disir, a w zamian stworzy zaklęcie sprowadzające z powrotem miecz. Drugie rozwiązanie to udanie się do prawdziwego piekła w celu odszukania ostrza. Odinson od razu bierze to zadanie na siebie. Zdolności strategiczne Tyra lepiej sprawdzą się na miejscu.

Przed zamkiem czarownica demonów przeczuwa zagładę. Widziała Thora. Wie, że odzyska on miecz i zniszczy je wszystkie. Przywódczyni jest pewna siebie. Dobrze ukryły broń. W sali tronowej Mephisto przyjmuje jedną z Disir. Ta w prezencie chce mu ofiarować miecz. Demon nie jest głupi i nie chce się jednoznacznie określać w tej wojnie. Pozwala jednak demonicy zostawić miecz w dowolnie wybranym miejscu. Ta wbija broń w ziemię przed tronem i rzuca na nią czar ochronny.

Podczas gdy Hela rzuca czar mający przenieść Thora do piekła, obaj synowie Odyna ucinają sobie pogawędkę. Tyr ma wątpliwości co do swojej przydatności. Ostatnio wiele nauczył się o osobistych słabościach. Thor dodaje mu odwagi i rusza do otwartego portalu. Ląduje przed Mephisto, który wita go w swych włościach. Ostrzega boga, że każdy może wejść do piekła, ale demony bywają agresywne. Proponuje mu, że odda miecz w zamian za przysługę. Thor milczy, demon wita go więc w piekle.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #612 Thor #612 Thor #612 Thor #612 Thor #612 Thor #612 Thor #612 Thor #612

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.