Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #18

Secret Warriors #18

Secret Warriors #18

"Last Ride of the Howling Commandos!" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Nick Fury zaprosił Captaina America na obiad z kumplami z frontu, nie wspominał, że chodzi o misję samobójczą na terenach wroga. Bądźcie z nami, gdy Fury wytoczy wszystkie działa.

Streszczenie

Rada Bezpieczeństwa ONZ nie może uwierzyć w informacje Dum Duma. To jest dla nich prawdziwa nowość. Dugan oskarża chiński rząd o zatajanie informacji oraz zagarnięcie technologii z zestrzelonych helicarrierów. Jeden z sekretarzy dopytuje się o to, czy ich siły zostały zniszczone podczas ataku na bazę Hydry. To jednak stało się później.

Półtora tygodnia temu. Powietrzne siły atakują bazę terrorystów. Naziemna grupa uderzeniowa o pseudonimie Argonauci dostaje zgodę na atak. Grupę tworzą Dum Dum, Gabriel oraz Pierce i jego oddział. Gomora otwiera portal, przez który dostają się do środka. Po pokonaniu grupy strażników Cornell wydobywa z umysłu jednego z nich kody dostępu. Po otwarciu drzwi wchodzą do pomieszczenia, gdzie hodowane są kolejne istoty Hive. Zostawiają tam ogromną bombę i uciekają przez portal. HC w helicarierze świętują sukces.

Na zjeździe dwa tygodnie temu całe towarzystwo przy winie opowiada historie z czasów II WŚ i ich walce u boku Captaina. Wspominają także ostatnią wspólną misję, po której nie widzieli się przez niemal kilkadziesiąt lat. Wszyscy wznoszą toast za Steve'a.

Tajny oddział Pierce'a wsiada do ich samolotu, podczas gdy dowódca idzie porozmawiać z Duganem. Alexander zastanawia się, skąd Fury wiedział, co znajdą w bazie. Drażni go, że Fury nikomu nie mówi wszystkiego. Jego starszy kolega tłumaczy mu, z kim ma do czynienia i że Nick zasługuje na pełne zaufanie swoich ludzi. Po tej rozmowie Pierce wsiada do samolotu i odlatuje.

Pani sekretarz prosi, aby obaj przesłuchiwani przyjrzeli się mapie za jej plecami. Na całym świecie pozaznaczano konkretne miejsca i chce wiedzieć, czy coś one im mówią. Jasper zaprzecza, aby o czymś wiedzieli. Inny sekretarz uświadamia im, że to miejsca zbrojnych incydentów, do jakich doszło od czasu bitwy w Chinach. Dum Dum przerywa milczenie i w dość bezczelnych słowach stwierdza, że zamierza im wszystko powiedzieć.

Na zjeździe Dum Dum podchodzi do Nicka i wykorzystuje ich chwilową samotność do bardziej szczerej rozmowy. Uprzedza on przyjaciela, że wszyscy obstawiają bitwę, w której Fury stracił oko. Mają zamiar wysłać Steve'a, aby to od niego wydobył. Dugan zna prawdę i wie, że wszystkich to zaskoczy. Obaj jednak postanawiają zostawić to w tajemnicy i ustalają wspólną wersję wydarzeń.

Helicarier zbliża się do granicy przestrzeni powietrznej Chin. Już wszyscy witają się z gąską, kiedy zostają ostrzelani. Statek jakoś to przetrwał bez większych szkód, ale Argonauci zostali zestrzeleni. Atakujących jest prawie 300. Dugan rozkazuje rozpocząć walkę. Nie zostawią swoich ludzi. Jeden z samolotów napastników jest pilotowany przez Gorgona.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #18 Secret Warriors #18 Secret Warriors #18 Secret Warriors #18 Secret Warriors #18 Secret Warriors #18 Secret Warriors #18 Secret Warriors #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.