Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #24

Hulk vol. 2 #24

Hulk vol. 2 #24

"The Strongest There Is"

Postacie
Zapowiedź

To jest to! Koniec World War Hulks! Kto przeżyje? Kto zginie? Czy uniwersum Marvela przetrwa kolejne starcie zielonego i czerwonego olbrzyma? Oto finał historii Red Hulka i ostateczne przypieczętowanie jego losu!

Cytat

Hulk: "Jen, stop hitting her or you'll answer to me."

Streszczenie

Red Hulk kontynuuje swoje przemówienie transmitowane z Gabinetu Owalnego na całe Stany Zjednoczone. Zapewnia o swoich dobrych intencjach i informuje o tym, że prezydent z rodziną zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce. Nagle przez ścianę do Białego Domu wpada Green Hulk. Silniejszy niż kiedykolwiek i w pełni inteligentny. Rulk rzuca się na znienawidzonego przeciwnika. Dopiero zaczął wprowadzać w życie swój plan zmiany Ameryki na lepsze. Nie może pozwolić, aby powstrzymał go teraz ktoś taki jak Banner. Zielony z kolei wie, że Ross nie przestanie go ścigać jak długo żyje. Olbrzymy postanawiają rozwiązać swój odwieczny spór raz na zawsze tu i teraz. Bruce wydaje się mieć przewagę nad Thaddeusem. Udaje mu się go powalić, jednak wtedy nie przerywa okładania go pięściami. Red She-Hulk próbuje powstrzymać Green Hulka przed zabiciem jej ojca, ale interwencja oryginalnej Shulkie przeszkadza jej w tym. Kobiety wdają się w równorzędną bójkę, zakończoną zaskakująco szybko potężnym ciosem Jen w szczękę Betty. Korzystając z chwili zawahania Zielonego, Ross wybija się w powietrze i ucieka. Hulk wydaje kilka szybkich rozkazów swojej drużynie (nie bić jego żony, ewakuować Biały Dom), po czym rusza w pościg za Thunderboltem.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych. Korzystając z okazji i chaosu, jaki zapanował w Waszyngtonie, niedobitki Intelligencii kradną tyle świeżo wydrukowanych banknotów ile dadzą radę wynieść. Nagle przez sufit do hali wpadają Hulki. Wizard zarządza odwrót. To już nie jest ich walka. Olbrzymy kontynuują naparzankę nie zwracając na nich uwagi. Rulk idzie na całość. Oddalił się od swojej córki, żeby nie rozpraszała go w tym jakże ważnym pojedynku. Tym razem zabije Bannera. Nie ma innego wyjścia. Powala Zielonego i wyzwala w jego kierunku całą swoją energię w postaci najpotężniejszego ciosu jaki kiedykolwiek komuś zadał. Hulk jednak bez szwanku podnosi się na nogi i rewanżuje się Czerwonemu klaśnięciem, które dosłownie zwala go z nóg i posyła jego truchło aż do parku, pod Pomnik Lincolna.

Hulk staje nad pobitym Rulkiem i przypomina mu, że nie może on wrócić do ludzkiej postaci. Upozorował przecież własną śmierć, miał nawet pogrzeb bohatera. Gdyby teraz ujawnił że żyje, zostałby oskarżony o zdradę i skazany. Red Hulk to jedyne co mu teraz zostało.

Jakiś czas później. Hulk i Steve Rogers wjeżdżają do pilnie strzeżonej bazy Gamma w Nevadzie. Co rusz potwierdzając swoją tożsamość, dyskutują na temat niedawnych wydarzeń. Zielony co chwila przekonuje towarzysza o przydatności swojego więźnia w róźnorodnych misjach, wymagających militarnego przeszkolenia. Przyciśnięty przez Steve'a do muru Banner przyznaje, że robi to dla swojej żony. Nie chce żeby Ross zgnił w więzieniu. Gdy otwierają się ostatnie drzwi, siedzący wewnątrz pomieszczenia Red Hulk przyznaje, że zastanawiał się, kiedy Bruce przyjdzie do niego po ratunek.

[Uwagi: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. Jest to ostatni numer pisany przez Jepha Loeba. W komiksie znajduje się jego pożegnalny list z podziękowaniami. Dokładniejsza analiza walki pomiędzy dwoma Hulkami do sprawdzenia tutaj. - nietendon]
        

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #24 Hulk vol. 2 #24 Hulk vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.