Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #613

Thor #613

Thor #613

"The Fine Print" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Z powodu machinacji Lokiego, Thor musi stawić czoła demonicznym legionom, aby dostać się na drugi koniec wymiaru potępionych. Zależą od tego losy jego samego, jak i wszystkich Asgardczyków.

Streszczenie

W Piekle Mephisto przypatruje się, jak Loki wykuwa miecz. Asgardczyk obiecuje, że wojownicy, których sprowadzi demonowi, będą wspaniali. Dodatkowo ci, którzy przyjdą do Piekła, będą potrzebować tego miecza i to, co będą musieli zrobić, aby go zdobyć, przejdzie do legendy.

Thor zjawia się w Piekle i rusza na poszukiwania. Jego pojawienie zauważają lokalne demony. Stwory cieszą się na myśl o świeżym mięsku. Thor jednym ciosem powala jednego z nich, co kończy ich marzenia na posiłek.

Kelda siedzi pod drzwiami komnaty, w której ucztują polegli wojownicy. Heimdall przynosi jej jedzenie i namawia, aby zajęła się czymś innym. Ta jednak odmawia. Jej miejsce jest obok jej ukochanego. Kiedy zostaje sama, bogini zaczyna sama zastanawiać się, co jest z nią nie tak. Przepełnia ją złość, którą skrzętnie skrywa przed światem. Obwinia za śmierć swojego ukochanego Baldera, który po tym wszystkim dalej zasiada na tronie. Poprzysięga zemstę. Po chwili odwiedza ją sam król. Prosi kobietę, aby wzięła udział w naradzie dotyczącej obrony zamku. Kelda jak gdyby nigdy nic obiecuje się zjawić na spotkaniu.

Tyr i Hela szykują się do obrony zamku. Wiedzą, że bariera długo nie wytrzyma. Ich plan polega na stopniowym wypuszczaniu oddziałów wskrzeszonych przez boginię. W każdym wojowniku jest cząstka jej duszy. Mają nadzieję, że potwory rzucą się na taki posiłek, zamiast szturmować zamek. W ten sposób kupią czas dla Thora. Kiedy bariera pęka, Hela wycofuje się do swojego prawdziwego ciała. Skoncentruje się na tworzeniu jak największej ilości wojowników, a Tyr ma jej bronić.

Thor pędzi przez Piekło, po drodze mierząc się z różnymi demonami. W pewnym momencie woła go jeden z nich. Nie chce walczyć, a jedynie złożyć propozycję. W zamian za usługi proponuje uwolnienie od piekielnych mąk jego rodzica. Początkowo Thor myśli, że chodzi o Odyna, ale okazuje się, że więziona jest tu Gaea – matka wszelkiego życia.

Tyr puszcza do boju kolejną, jedenastą falę wojowników. Kiedy ona walczy, on wycofuje się do komnaty Heli, gdzie nad jej ciałem ma zamiar stoczyć ostatnią walkę. Z przerażeniem wpatruje się w oczy świecące w ciemności. Demony jednak nie chcą z nim walczyć. Wiedzą, że jest tchórzem. Wolą skupić się na bezbronnym ciele Heli.

Thor zastanawia się, co zrobić, aby ocalić boginię. Kiedy patrzy w jej wielkie, kamienne oczy, nie dostrzega strachu. Rozumie, że jest ona dużo starszym bóstwem. To, co tu widzi, to tylko część jej istnienia. Jako matka musi zaznać także cierpienia, które jest jej częścią. Dlatego zostawia ją i odlatuje dalej. W końcu widzi cel swojej podróży.

Disir tłumaczy Tyrowi ich zachowanie. Jeśli zabiją go, nie będą mogły go zjeść. On nie jest w stanie zrobić im krzywdy. Dlatego zostawią go jako świadka upadku Piekła. Kiedy umrze, będą czekały, aby pożreć jego duszę. Tyr po zastanowieniu zdaje sobie sprawę, że miecz, którego szuka Thor, umożliwia przemianę duszy w broń. Hela dzieli swoją duszę, aby powoli nakarmić demonice. Natomiast dusza boga wojny to jedyna broń, jakiej będzie potrzebował. Zdejmuje ochraniacz ze swojej okaleczonej ręki i na jej końcu materializuje się ostrze z jego duszy. Z tym orężem rusza do walki.

Thor staje przed Mephisto. Demon pozwala bogowi zabrać miecz wbity w ziemię. Mimo całej swoje siły Odinson nie jest w stanie go wyrwać. Mephisto śmieje się, że teraz heros wie, jak czują się ci, którzy próbowali zabrać jego młot. Jedna z Disir rzuciła czar, przez który miecz może być zabrany tylko przez jego właściciela. Przed Thorem pojawia się projekcja Heli, która błaga o ratunek. Thor przez całą podróż nie odezwał się ani słowem, ale teraz wypowiada jedno słowo: Disir. Teraz demony mogą go zabić, ale przez to będą musiały przerwać to, co robią teraz.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #613 Thor #613 Thor #613 Thor #613 Thor #613 Thor #613 Thor #613

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.