Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #614

Thor #614

Thor #614

"The Fine Print" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Z powodu machinacji Lokiego Thor musi stawić czoła demonicznym legionom, aby dostać się na drugi koniec wymiaru potępionych. Zależą od tego losy zarówno jego samego, jak i wszystkich Asgardczyków.

Streszczenie

Disir! Thor klęcząc przy wbitym w ziemię mieczu wypowiedział to zakazane imię. Teraz demony mają prawo go zabić. Jest to wyzwanie, dzięki któremu Odinson chce odciągnąć zagrożenie od Heli i Tyra.

W zamku Heli Disir podczas walki naradzają się mentalnie nad następnym posunięciem. Podejrzewają pułapkę. Boją się, że Thor znalazł sposób na dobycie miecza. Z drugiej strony domyślają się, że chce się tylko poświecić, aby ocalić przyjaciół. Zamiast jednak go zignorować i rozpocząć ucztę postanawiają podjąć wyzwanie. Heros jest dla nich zbyt dużym zagrożeniem. Z mieczem czy bez nigdy nie przestanie ich ścigać. Skoro mają szansę zabić go teraz to muszą z niej skorzystać.

Thor klęczy przy mieczu, a Mephisto obserwuje go ze swojego tronu. Nagle bohatera atakuje niewidzialna siła i powoli zadaje mu rany, sprawiające ogromny ból. Odinson modli się do swojego ojca Odyna i matki Gaey o pomoc. Liczy zwłaszcza na pomoc bogini, w którą wbite jest potrzebne mu ostrze. On nie może go dobyć, ale ona może wyrzucić je ze swojego królestwa. Miecz nagle zaczyna świecić, a demonice z przerażeniem patrzą, jak Thor go dobywa. Po chwili jest już po walce. Umierając jedna z nich oświadcza, że to jeszcze nie koniec. Pokonał 3 z nich, ale 8 wciąż jest na wolności. Odinson podchodzi do następnej i każe jej przyznać, że atakując nowe piekło Heli złamały ciążącą na nich klątwę. Jej siostry mentalnie proszą ją aby tego nie robiła. Ta jednak boi się śmierci i za obietnicę życia przyznaje. W tym momencie jej siostry, z którymi walczy Tyr staja w płomieniach. Hela budzi się ze swojego transu i przenosi do Thora. Tam oboje staja przed Mephisto. Bogini śmierci ostrzega diabła, aby nigdy nie atakował jej piekła. Ten zaprzecza, aby miał cokolwiek wspólnego z działaniami Disir i zapewnia, że nie będzie jej niepokoił. Po powrocie Hela otwiera portal dla obu braci. Przed ich odejściem szczególnie dziękuje Tyrowi, za jego heroizm i pokonanie strachu. Thor przed odejściem żąda widzenia z Lokim. Hela jednak odmawia. Jego brata tu nie ma. W zamian za tę ziemię, został wykreślony z księgi piekła. Podejrzewa, że Loki wiedząc o Disir na wolności pragnął popełnić samobójstwo. Nie tylko poświęcił swoje ciało podczas Siege, ale także przeznaczył swoją duszę na pożarcie demonóe. Thor nie chce w to uwierzyć, ale nagle jego miecz zaczyna świecić; heros szybko przebiega przez portal.

W Asgardzie Balder siedzi z Keldą na planami obrony miasta. Dołącza do nich Heimdall, który przynosi wiadomość o śmierci Disir. Podczas gdy król się cieszy, Kelda nalewa płynu do pucharu. To specjalny trunek, idealny aby wznieść nim toast. Przerywa im pojawienie się Thora, którego wtargnięcie przez portal niszczy meble i rozlewa trunek. Kelda jest na niego wściekła, ale przybyły bohater bez słowa przebija ją mieczem. Balder i Heimdall rzucają się na niego. Odinson twierdzi, że kazał mu to zrobić miecz. Ten wbity w boginię zaczyna świecić.

Latveria przed Siege. Wojownicy stoją nad ciałem Keldy i patrzą, jak Loki stara się przywrócić ją do życia. Podczas tego rytuału bóg kłamstwa zabiera kawałek jej duszy, aby z niego wykuć później miecz. To prawdopodobnie sprawiło, że nie była już sobą.

Teraz Kelda klęczy przed bohaterami i opowiada im o tym wydarzeniu. Teraz jej dusza jest kompletna i znów panuje nad swoim zachowaniem. Jest jej strasznie przykro za wszystko co zrobiła. Scenę tą obserwuje Mephisto. Napawa się ironią tej sceny, świętując zwycięstwo. Umowa z Lokim dawała mu władzę nad Disir na 101 dni. Kiedy umarły, w jego piekle trochę się  zmieniło. Patrzy na pierścień na swoim palcu, który w rzeczywistości jest zrobiony z dusz demonic.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #614 Thor #614 Thor #614 Thor #614 Thor #614 Thor #614 Thor #614

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.