Avalon » Serie komiksowe » Namor: The First Mutant » Namor: The First Mutant #1

Namor: The First Mutant #1

Namor: The First Mutant #1

"Royal Blood" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Prosto z kart X-Men #1 nadchodzi nowa seria z pierwszym mutantem Marvela - Sub-Marinerem w roli głównej. Kiedy X-Men mierzą się z wampirami na powierzchni, Namor bierze sprawę w swoje ręce i udaje się na misję, która może zrzucić całą wampirzą potęgę na ich głowy i ...zniszczyć Atlantis! Cóż czycha głęboko, tam, gdzie słońce nie dochodzi? To, co kiedyś było bajką do straszenia dzieci z Atlantis, teraz staje się realnym zagrożeniem w formie atlantydzkich wampirów. Wybór Namora - zostać w Atlantis, czy przy X-Men, zapisze nowy rozdział w jego życiu...lub śmierci.

Cytat

Oudvrou: "Some secrets are best left on the ocean floor."

Streszczenie

Gdzieś w głębinach Atlantyku Namor spotyka się ze starą, jednooką Atlantydką, którą inni zwą Oudvrou – jedyną, która przeżyła spotkanie z Aquenos, albo, jak nazywają ich mieszkańcy powierzchni, wampirami. Widzi ona, że choć książę wie o ich istnieniu i o "płytkim pokoju" między nimi a Atlantydą, to nie uważa ich za zagrożenie. Ostrzega, że złamanie pokoju może wywołać burzę, której nawet on może nie okiełznać i że niektóre tajemnice nigdy nie powinny opuszczać otchłani. Namor jednak nie przybył, by słuchać jej historii i ostrzeżeń – chce jedynie wiedzieć, jak znaleźć Aquenos.

Niedługo później. Płynąc w kierunku ruin starej Atlantydy Namor zastanawia się nad słowami staruchy – jego najlepsi wojownicy pozostali w nowym mieście mieszczącym się pod Utopią, dlatego musi znaleźć do pomocy kogoś innego. Wzywa dowódcę swej gwardii królewskiej, generała Kadara, nie uzyskuje jednak odpowiedzi. W końcu odnajduje wśród ruin ciała swych żołnierzy, a także grupę Atlantydów zajmujących się umierającym Kadarem. Gdy książę dopada do niego, generał wyjaśnia, że zostali zaatakowani z zaskoczenia przez grupę potworów. Te jednak nie zabrały spośród ruin niczego poza jednym – artefaktem znanym jako Skarbiec Praw. Gdy Sub-Mariner pyta, czy były to Aquenos, Kadar potwierdza, po czym umiera. Władca Atlantydy zwraca się do zebranych, zgadując, że ma do czynienia z Trójzębami, a ci potwierdzają, wyjaśniając, że otrzymali wezwanie o pomoc, przybyli jednak za późno. Namor rozpoznaje w przywódcy syna Kadara, Husama, a ten z kolei przedstawia swego brata, Husni, i Abirę. Gdy jednak książę stwierdza, że potrzebuje pomocy w ataku na wampiry, Husam odpiera, że nie odpowiadają przed nim – przez niego ich niegdyś potężne królestwo jest w ruinach, a ich lud jest rozproszony po całym świecie. Pyta, czemu mieliby słuchać jego próśb, na co Namor odpiera, że wcale nie prosi. Dodaje jednak, że jeśli nie zrobi tego z poczucia obowiązku, może się motywować chęcią zemsty.

Podążając za władcą, Trójzęby pytają, co jest ich celem, Namor wyjaśnia więc, że podwodne wampiry przechowują głowę Draculi. Gdy Abira zauważa, że to nie powinien być ich problem, książę odpiera, że Aquenos zawarli sojusz z wampirami z powierzchni, oni więc też nie mogą dalej się odcinać od świata. Husama bardziej interesuje artefakt, o którym wspomniał jego ojciec, Sub-Mariner wyjaśnia więc, że Skarbiec jest magicznym kufrem, który może zostać otwarty tylko przez prawowitego władcę Atlantydy. W tym momencie docierają do wypełnionego podwodnymi wulkanami rowu – miejsca, w którym starucha kazała mu szukać przejścia do kryjówki Aquenos. Namor każe Trójzębom rozdzielić się i zacząć szukać przejścia, samemu też zaczynając się rozglądać. Zauważa, że niektóre z pływających nieopodal ryb go nie słuchają, a po chwili atakują one Atlantydów. Trójzęby jednak radzą sobie z nimi, a Namor dostrzega, że jeden z wulkanów jest uśpiony, a co więcej, czuje, że coś go tam przyzywa. Wpływa do niego wraz z Husamem, Abirą i Husnim, ten ostatni jednak szybko znika pozostałym z oczu. Po chwili słyszą oni jego słaby głos, a potem krzyki. Namor może jedynie ogłosić jego śmierć, dodaje jednak, że jego poświęcenie nie było na marne – doprowadził ich bowiem do ich celu. Otworzywszy Skarbiec Praw, Namor wyjmuje głowę Draculi, wtedy jednak okazuje się, że są otoczeni przez Aquenos. Wzywa do odwrotu, a gdy Husam pyta, czy tak właśnie toczy wszystkie walki, Sub-Mariner odpiera, że nie chodzi teraz o zwycięstwo, lecz o przetrwanie. Nagle drogę na otwarte morze zastawia im przywódca Aquenos, który rzuca się na Namora. Ten, walcząc, stwierdza, że czuje jakiś związek z przeciwnikiem, nie jest jednak w stanie określić, o co chodzi. Po chwili walki sięga po trójząb Husama i przebija nim przeciwnika, po czym rozcina go w pasie. Wypływając na wolność, każe Husamowi i Abirze pozostawić swoich kompanów, dodając, że nie mogą im już pomóc i że poświęcili się oni dla misji. Kobieta precyzuje więc, że chodzi o jego misję i że wszystko, co się od teraz wydarzy, będzie winą Namora.

W grotach Aquenos wampiry składają ciało swego przywódcy w jedną całość, a gdy ten odżywa, ogłasza, że płytki pokój z Atlantydą został zerwany. Poprzysięga śmierć wszystkim Atlantydom, nieważne, gdzie by się chowali.

Autor: S_O

Galeria numeru

Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1 Namor: The First Mutant #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.