Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #19

Secret Warriors #19

Secret Warriors #19

"The Last Ride of the Howling Commandos" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Gościnny występ Steve'a Rogersa w konkluzji szokującej historii "The Last Ride of the Howling Commandos"! Nigdy niepokonani. Nigdy niezapomniani. Już nie.

Streszczenie

Fury stoi przed ścianą, na której wiszą zdjęcia poległych kompanów z HC. Nadszedł czas na niedokończone sprawy przed zakończeniem tego zlotu. Dziś wypada kolej Gabriela. Wstaje i zaczyna opowiadać historie, o tym w jakich okolicznościach stracili przyjaciół.

Półtora tygodnia temu nad Chinami. Hellicarrier ciężko obrywa i Dum Dum prosi o raport. Nie jest dobrze, a w dodatku nie ma kontaktu z Argonautami, którzy właśnie się rozbili. Dowódca nie ma zamiaru zostawiać nikogo za sobą. Mimo ciężkich uszkodzeń, każe kierować maszynę w sam środek walki.

Pierwszym wspominanym jest Clay Quartermain. Był najdzielniejszym z pośród nich. Można mu było powierzyć swoje życie, ale nigdy swoją kobietę. Był najlepszym przyjacielem Gabriela i ten bardzo za nim tęskni.

Żołnierz Hydry raportuje Gorgonowi, że maszyna nieprzyjaciela ma zamiar staranować jeden z ich pojazdów. Japończyk uznaje to za straty konieczne. Oba statki zderzają się w wielkim wybuchu, a cała załoga Helicarriera opada na ziemię na spadochronach. Dum Dum po wylądowaniu ostrzeliwuje myśliwce nieprzyjaciela, aby osłaniać resztę lądujących.

Dino Manelli po wojnie został gwiazdą filmową. Nawet kiedy przeszedł na emeryturę dalej wspierał rząd USA w każdy możliwy sposób. Według niego jedyną wartościową rzeczą, jaką zrobił w życiu była walka w HC.

Dum Dum i jego ludzie szykują się na lądowanie transportowca przeciwników. Nawet on jest jednak przerażony widząc liczbę przeciwników dowodzonych przez Gorgona. Opanowuje się i rozkazuje rozpocząć walkę. Ich ogień powala wielu z żołnierzy wroga.

Percival "Pinky" Pinkelton miał wielu przodków będących oficerami brytyjskiej armii. Przez rodzinę został uznany za wyrzutka niegodnego tej tradycji. W HC znalazł nowy dom. Bał się tylko śmierci w samotności. Mimo to nigdy nie zawahał się zaryzykować swojego życia za towarzyszy broni. Zmarł w zeszłym roku na raka. To było w jego domu, w jego własnym łóżku. Nie było przy nim nikogo z rodziny. To Dugan trzymał się go za rękę do samego końca.

Oddział HC broni się desperacko przed przeciwnikami. Dum Dum stracił przytomność i ma złamaną rękę. Gabriel każe Jasperowi zabrać rannego w bezpieczne miejsce. Sitwell nie chce zostawiać przyjaciół, ale dostaje rozkaz i musi go wykonać. Eric osłaniając ich używa swojej wyrzutni rakiet aby zniszczyć ostatnią platformę ogniową przeciwnika. Kiedy cieszy się z udanego strzału zostaje trafiony w głowę. Gabriel wpada w furię i morduje każdego żołnierza Hydry w zasięgu wzroku. Niestety z Gorgonem tak dobrze mu nie idzie. Japończyk doskakuje do niego i mieczem odcina mu głowę.

Jonathan "Junior" Juniper był jeszcze dzieckiem, kiedy dołączył do ich oddziału. To pierwsza osoba z HC, która poległa. Czasami, kiedy cały świat sprzysięga się przeciwko tobie jedyne co możesz zrobić to stawić mu czoła jak prawdziwy mężczyzna. Gabriel proponuje toast za poległych bohaterów.

Rada Bezpieczeństwa rozumie, że wkrótce po tym wkroczyła chińska armia. To było początkiem późniejszych wydarzeń. Jasper prosi o wyjaśnienia, ponieważ był wraz z Duganem uwięziony od dłuższego czasu. Dum Dum traci cierpliwość. Wybucha, że wie co jest na tej mapie. Wszystkie lokalizacje to tajne bazy Hydry lub Leviathana. Skoro o nich wiedzą, oznacza, że zostały zniszczone. Trwa wojna między dwiema tajnymi organizacjami, którzy nie są w żadnej koalicji i nie są wierne żadnemu krajowi. Nie można na nie nanieść sankcji lub embarga. Dlatego w czasie tego przesłuchania chcą się dowiedzieć, czy Fury jest w stanie za nich załatwić ten problem. Ambasador potwierdza jego słowa. Muszą wiedzieć, czy mogą polegać na Nicku. Dum Dum odpiera, że nie. On nie jest politykiem, tylko bardzo praktycznym człowiekiem. Nie ma zamiaru z nimi o niczym rozmawiać.

Po zakończeniu obrad, pani Ambasador każe zawieść się do biura. Tam czeka na nią senator Ralston. Kobieta domyśla się, że jej rozmówca wie o tajnym spotkaniu rady. Robert chce się dowiedzieć, jak reszta rady ma zamiar zareagować. Kobieta odpiera, że zwycięży postawa przetrwania. Chce się też dowiedzieć, co mają zrobić z więźniami. Senator radzi, aby ich zatrzymali i dalej korzystali z ich porad.

Zjazd dobiegł końca. Steve podchodzi do samotnie siedzącego Nicka. Wie, że Fury coś knuje i nie ma pojęcia co. Nie ma zamiaru tego oceniać. Według niego stary agent jest osobą, która nie przejmuje się tym, że jest osamotniony w walce. Jest osobą, która zdaje sobie sprawę, że wojna nigdy się nie skończy. Zawsze będzie ktoś, z kim trzeba będzie walczyć. Następnie wstaje i odchodzi. Teraz Nick siedzi ze szklanką w ręku i patrzy a ścianę ze zdjęciami poległych kompanów. Przybyło na niej dwie kolejne pozycje.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #19 Secret Warriors #19 Secret Warriors #19 Secret Warriors #19 Secret Warriors #19 Secret Warriors #19 Secret Warriors #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.