Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man » The Sensational Spider-Man #3

The Sensational Spider-Man #3

The Sensational Spider-Man #3

"Web Of Carnage" – Part 1: " Headlines"

Postacie
Streszczenie

Obecnie. Spider-Man, odbywszy rozmowę z Johnem Jamesonem, szykuje się do opuszczenia Ravencroft, do którego przybył sprawdzić, czy Carnage nie uciekł z tego więzienia. Ben na własne oczy widział, iż Cletus Kasady przebywa w swojej celi, więc nie może być odpowiedzialny za ataki na mieszkańców miasta. Niestety Reilly musiał uruchomić alarm wkraczając do Ravencroft, ponieważ nagle odzywa się syrena. Po chwili na miejscu pojawiają się policjanci, którzy chcą go aresztować za kradzież szkieletu Spider-Mana. Równocześnie odzywa się system obronny Ravencroft, który próbuje ostrzelać Spider-Mana. Jednak Ben w kilku szybkich ruchach unika trafienia i ląduje tuż przed nowiutkim samochodem z wypożyczalni, który kieruje Peter Parker. Po chwili dochodzi do rozmowy Petera z Benem w samochodzie, w której Parker wyjaśnia, że dowiedział się o miejscu przebywania Bena słuchając policyjnego radia. Reilly opowiada Peterowi o problemach, jakie ma ze swoją dziewczyną, Jessicą Carradine.

Kilka godzin temu. Ben odwiedzając swoją dziewczynę znalazł jeden z pokoi, który był pełen zdjęć Spider-Mana. Kobieta stara się przekonać Bena, że to nie jest obsesja z jej strony, tylko, że chce pracować jako fotograf dla Daily Bugle i musi ćwiczyć się w robieniu zdjęć. Po chwili Jessica zaczyna opowiadać o swoim ojcu i przekonaniu, że Spider-Man to morderca. Nim Reilly zdołał dowiedzieć się, jaki związek ma Spider-Man ze śmiercią jej ojca, Jessica odbiera telefon. Po chwili kobieta przekazuje słuchawkę Benowi, gdyż dzwoni do niego Peter. Parker chce się spotkać, by znaleźć ostateczne rozwiązanie odnośnie wyjaśnienia kwestii szkieletu. W tym celu muszą się skontaktować z neutralnym, ale kompetentnym naukowcem. Odłożywszy słuchawkę Peter tłumaczy Mary Jane, że ostatnie badania jego i Bena robił Seward Trainer, przyjaciel Reilly'ego. Teraz pora, by ktoś bezstronny przeprowadził badania szkieletu i nie ma lepszego kandydata niż Giant-Man. Tymczasem Ben, odwiedzając bar, gdzie pracuje, dowiaduje się, że jego dziewczyna zostawiła tam swój plecak. Reilly postanawia zostawić go w swojej szafce i udać się na spotkanie z Peterem. Z kieszonki wypada zdjęcie przedstawiające małą Jessicę z jej ojcem stojącym za nią. Jednak jego twarz jest przyciemniona. Spider-Man przemierzając miasto spotyka leżącego na ziemi mężczyznę. Okazuje się, że został napadnięty przez kogoś podobnego do bohatera. Ben z opisu wnioskuje, że to musiał być Carnage. Reilly decyduje się jak najszybciej sprawdzić, czy Carnage dalej przebywa w Ravencroft.

Obecnie. Peter i Ben docierają do tymczasowej bazy Avengers tuż za miastem. Wita ich Giant-Man i zaprasza do środka. Po chwili rozpoczynają się badania porównawcze z próbką krwi Bena by ustalić, do kogo należał szkielet. Tymczasem Peter wykorzystuje urządzenie do obróbki zdjęć, by rozjaśnić twarz ojca ukochanej Bena. Po chwili Giant-Man, w towarzystwie Wasp, Hawkeye'a i Herculesa, przedstawia Spider-Manowi i Parkerowi wyniki badań nad szkieletem. Okazuje się, że przeleżał on pięć ostatnich lat w kominie, w którym został odnaleziony oraz, że ten szkielet należy do klona Spider-Mana. Równocześnie Peter pokazuje Benowi rozjaśnione zdjęcie, na którym widać, że ojcem Jessicki był złodziej, który zabił wujka Bena!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.