Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #410

Amazing Spider-Man #410

Amazing Spider-Man #410

"Web Of Carnage" – Part 2: "And Now-- Spider-Carnage"

Postacie
Streszczenie

Ben i Peter, wracając z tymczasowej kwatery Avengers, rozmawiają o sprawie szkieletu klona i co mają teraz robić. Peter chce jak najszybciej spotkać się ze Sewardem Trainerem, na którego sprzęcie w laboratorium Peter i Ben potwierdzili, że to Ben jest prawdziwym Peterem Parkerem. Teraz pojawiło się zbyt wiele pytań, które kwestionują życie Petera jako klona. Na początku Reilly nie jest przekonany, by odwiedzanie Sewarda, który właśnie wybudził się ze śpiączki, było dobrym pomysłem, ale słysząc motywację Petera popiera go. Po chwili Ben wpada na pomysł, by Peter zarobił sporą sumę pieniędzy, którą obiecał Jameson za zdjęcie potwierdzające, że to Spider-Man ukradł szkielet z kostnicy. Po zrobieniu zdjęcia mężczyźni rozchodzą się.

Tymczasem na parkingu dochodzi do ataku Carnage'a na kłócącą się parę. Następnego dnia o zajściu dowiaduje się z radia Ben, który nie może dodzwonić się do swojej dziewczyny. Chce z nią porozmawiać o jej ojcu. Teraz jednak musi zająć się Carnagem, gdyż stanowi wielkie zagrożenie.

W Instytucie Ravencroft detektyw Connor Trevane rozmawiając z Johnem Jamesonem oraz strażnikiem Dickersonem ogląda na ekranie przekaz na żywo z celi, w której znajduje się Cletus Kasady. Trevane zastanawia się, kim jest naśladowca Carnage'a, atakujący ludzi w mieście.

Po zakończonej pracy John Jameson proponuje Dickersonowi, że go podwiezie. Mężczyźni nie wiedzą, że są śledzeni przez Spider-Mana. Po chwili okazuje się, że Dickerson sprzedaje w pewnym nielegalnym klubie, w którym ludzie bawią się w strojach różnych złoczyńców, rzeczy należące do złoczyńców osadzonych w Instytucie Ravencroft. Niespodziewanie do klubu wdziera się Carnage i dochodzi do jego walki ze Spider-Manem. Ben szybko orientuje się, że jego przeciwnik to na pewno nie Kasady, ale nie jest pewien, czy to Dickerson, który wyszedł z klubu minutę wcześniej. Walka kończy się niespodziewanie szybko, gdyż Carnage zawala kolumny na Spider-Mana i innych przebywających w klubie. Wśród gruzowiska Ben odnajduje detektywa Connora Trevane'a, który śledził Dickersona. Następnego dnia Dickerson zostaje aresztowany za handel rzeczami z Instytutu.

Peter i Mary Jane wchodzą do szpitala, by spotkać się ze Sewardem Trainerem, z którym telefonicznie umówili się na spotkanie. Nie wiedzą, że są obserwowani przez tajemniczego osobnika w samochodzie, który po chwili dzwoni do Sewarda Trainera. Na skutek tej rozmowy Seward informuje kobietę w recepcji szpitala, iż nie czuje się zbyt dobrze i nie może teraz przyjmować gości. Peter zastanawia się, co ukrywa Seward.

Tymczasem w redakcji Daily Bugle Jessica Carradine przedstawia swoje zdjęcia Spider-Mana Robertsonowi. Po chwili pojawia się Jameson, który stwierdza, że gazeta potrzebuje zdjęć Spider-Mana w jak najgorszym świetle. Wówczas kobieta może liczyć na zatrudnienie w gazecie. Uśmiechnięta Jessica stwierdza, że Jameson może na nią liczyć.

Spider-Man postanawia śledzić Johna Jamesona, który wyjeżdża z Ravencroft, gdyż odezwał się jego pajęczy instynkt. Nagle przez dach samochodu wyłania się Carnage. Z przebiegu walki Ben orientuje się, że symbiont, który opanował Jamesona wie, że jego przeciwnik nie jest tym Spider-Manem, z którym walczył wiele razy, tylko człowiekiem, który wcześniej działał jako Scarlet Spider. Na miejscu pojawia się Jessica Carradine, która zaczyna fotografować walkę Carnage'a ze Spider-Manem. Po chwili okazuje się, że symbiont opanował Jamesona tylko po to, by ten pomógł mu znaleźć silniejszego nosiciela. Nagle symbiont przenosi się na Bena i opanowuje jego umysł, wyzwalając go z więzów moralności. Niespodziewanie na drodze Spider-Carnage'a znajduje się Jessica Carradine, na której może dokonać swojej pierwszej zemsty.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #410

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.