Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #615

Thor #615

Thor #615

"The World-Eaters" - Chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Po zakończeniu Siege, Asgard musi zająć swoje właściwie miejsce w Golden Realm. Co się stanie z Asgardzyczykami oraz mieszkańcami dziewięciu światów, kiedy mroczna siła z innej rzeczywistości przybędzie, aby wypowiedzieć im wojnę?

Streszczenie

W kawiarni w Broxton w Oklahomie doktor Eric Solvang wyjaśnia swemu rozmówcy, jednemu z asgardzkich bogów, kim jest i czym się zajmuje, choć widok przechodzącej obok Jane Foster chwilowo go dezorientuje. W końcu jednak wraca do tematu i tłumaczy, że jako kosmolog kwantowy próbuje on dowieść, że istnieje nieskończona liczba Wszechświatów, które zawierają w sobie wszystko, co człowiek jest sobie w stanie wyobrazić – wszystkie religie są prawdziwe, gdyż gdzieś w owym "kwantowym Megaversum" istnieją odpowiedniki panteonów nordyckich, indyjskich i wszystkich innych. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem naukowiec uważa, że wszystkie te światy są ze sobą powiązane. Wykorzystuje pojemniczki ze śmietaną jako odwzorowanie dziewięciu światów mitologii nordyckiej i wlewa zawartość "Asgardu" do "Midgardu", po czym zaczyna się zastanawiać, co znajduje się teraz w Asgardzie, skoro bogowie są na Ziemi.

Alfheim. Poeta lodowych elfów, Mayzen, z politykowaniem obserwuje bawiących się na zewnątrz pobratymców. Jedna z elfek, Elphane, do której wieszcz potajemnie wzdycha, zauważa go i próbuje przekonać go do dołączenia do harców. Mayzen w końcu wychodzi na zewnątrz i, namówiony przez kobietę, próbuje złapać na język płatek śniegu. Wtedy jednak zamiast śniegu z nieba zaczyna padać krew, a po chwili przed elfami pojawia się armia czerwonych istot, siejących wokół zniszczenie. Gdy całe miasto zostaje wybite, dowódca oddziału, Thane, kontaktuje się ze swym ojcem, Uthaną Thotem, by poinformować o ich triumfie. Starzec każe mu nie poprzestawać, nim wszyscy mieszkańcy tego świata nie zostaną wymordowani, a sama kraina – przygotowana na jego przybycie. To od niego zależy w tej chwili przetrwanie Ano-Athox.

Sif przybywa do rozmyślającego na pustkowiu Thora, informując, że Balder zniknął, a oni potrzebują kogoś, kto mógłby przewodzić odbudową Asgardu. Zauważa jednak, że jego ukochanego coś niepokoi, ten wyjaśnia więc, że choć to Loki doprowadził do zagłady ich miasta i że spotkał go za to słuszny koniec, nie zawsze był on łotrem. Wspomina czasy ich dzieciństwa, gdy bóg figli był jedynym, który potrafił go rozśmieszyć, i odlatując do Asgardu stwierdza, że tęskni za swym bratem. Podczas lotu słyszy głos Blake'a, który krytykuje go za takie traktowanie kobiety, którą odnaleźli i sprowadzili do świata żywych z niemałym trudem.

Doktor Solvang próbuje wyjaśnić swemu rozmówcy, że natura nie znosi próżni i że prędzej czy później pojawi się coś, co będzie chciało zająć miejsce Asgardu na szczycie Yggdrasila. Tymczasem gdzie indziej w mieście Jane Foster sprawdza pocztę, w której w końcu znajduje zgodę na otwarcie gabinetu lekarskiego prowadzonego przez nią i Dona Blake'a.

W Asgardzie Fandral informuje Thora, że po dniach nieprzerwanej pracy Balder, znalazłszy trofea należące do Odina, w końcu się załamał. Gromowładny odnajduje brata w sali tronowej, gdzie Balder rozpacza nad swymi błędami i tym, jak doprowadził do upadku ich wielkiego miasta. Thor mówi mu, by wziął się w garść, wyjaśniając, że tego typu katastrofa nie jest winą jednego człowieka, a jego poddani potrzebują swego króla, Baldera Śmiałego. Nagle słyszą krzyk Heimdalla, który ogłasza, że w końcu zobaczył śmierć ich wszystkich.

Doktor Solvang ma dosyć prób tłumaczenia swemu rozmówcy, że wszyscy oni są w śmiertelnym niebezpieczeństwie – przenosząc swe miasto na Ziemię, bogowie zachwiali kosmiczną równowagą, a teraz coś nowego przybędzie, siejąc zniszczenie po dziewięciu światach, i nie zatrzyma się, dopóki nie zniszczy Asgardu. Volstagg powstrzymuje go jednak przed odejściem, proponując, by, zanim udadzą się do Thora, doktor wytłumaczył mu swą teorię jeszcze raz, najlepiej wykorzystując ciasta.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #615 Thor #615 Thor #615 Thor #615 Thor #615 Thor #615 Thor #615 Thor #615

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.