Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #583

Fantastic Four #583

Fantastic Four #583

"Three" - part 1: 'In Lateveria, the Flowers Bloom in Winter'

Postacie
Zapowiedź

Artysta Steve Epting dołącza do Jonathana Hickmana, kiedy jego 'kadencja' sięga punktu kulminacyjnego w historii "THREE", która będzie trwać aż do numeru #588. Wojna Czterech Miast już się rozpoczęła, a jeden z członków Fantastycznej Czwórki weźmie swój ostatni oddech. Zmiana wisi w powietrzu. Podczas gdy Fantastic Four muszą uporać się z powstaniem w Forever City, w Baxter Building Val odkrywa dzieło swego ojca - the Bridge i dowiaduje się, jaka jest cena 'naprawienia wszystkiego'. Powrót Doctora Dooma i debiut gwiazdy, Steva Eptinga w "THREE part 1: In Latveria the Flowers Bloom in the Winter".

Cytat

Valeria: "So we have a deal?"
Doom: "We do."

Streszczenie

Strefa graniczna między terytorium Stanów Zjednoczonych a Wiecznym Miastem. Wyposażona w specjalne maski Fantastyczna Czwórka walczy z wyewoluowanymi Moloidami.

Tymczasem, Budynek Baxtera. Valeria dostaje się do przewodów wentylacyjnych i, omijając ustawione przez jej ojca zabezpieczenia, trafia do jego tajnego laboratorium. Tam jej RNA zostaje zeskanowane, a czytnik, biorąc ją za Reeda, uruchamia zasilanie pomieszczenia. Wśród włączonych urządzeń znajduje się interaktywna kronika, która, spytana przez dziewczynkę, wyjaśnia, że Most został odbudowany przez Richardsa, by ten mógł odnaleźć odpowiedź na pytanie ostateczne – jak naprawić wszystko? Udało mu się skontaktować z Radą złożoną z alternatywnych wersji samego siebie, dążącą do tego samego celu [patrz Fantastic Four #570-572 – przyp. S_O]. Reed stwierdził jednak, że cena za dołączenie do tej grupy – pozostawienie swojej rodziny – jest zbyt wysoka i odrzucił ich ofertę.

Castle Doom, Latveria. Doctor Doom rozmyśla o jego niedawnym porwaniu [patrz eventy Fall of The Hulks i World War Hulks – przyp. S_O]. Każe Borisowi znieść wyrok banicji Kristoffa Vernanda – stwierdzając jednocześnie, że nie jest w stanie rządzić i postanawia abdykować, dopóki nie odzyska tego, co utracił. Nagle do sali tronowej teleportuje się Valeria, która informuje Victora, że przybyła do niego w związku ze swoim ojcem. Wyjaśnia, że odkryła maszynę, którą Fantastic zbudował w tajemnicy przed wszystkimi i postanowiła zrobić to, co zrobiłby "wujaszek Doom" – uruchomić ją.

Jakiś czas wcześniej. Val przemierza drogę do zdewastowanej siedziby Rady, mijając trupy swoich alternatywnych ojców. Nagle zostaje zaatakowana przez uwolnionych Doomów, którzy byli dotychczas przetrzymywani w podziemiach, ratują ją jednak Reedowie. Nagle jednak dookoła ich bazy pojawiają się Celestianie, Richardsowie salwują się więc ucieczką. Mimo kolejnych strat, Valeria i czterech Reedów – w tym jeden z założycieli Rady oraz ten, który przedstawił ją "naszemu" Fantasticowi – ucieka z powrotem na Ziemię-616. Tam Richardsowie postanawiają ukryć się w różnych zakątkach globu i teleportują się.

Latveria. Val stwierdza, że jej ojciec popełnił błąd, wybierając dobro jednostki nad dobrem ogółu, Doom stwierdza jednak, że w tym momencie nie jest osobą, z którą powinna o tym rozmawiać i pyta, czemu przybyła do niego. Dziewczynka, pamiętając ostrzeżenie z przyszłości, stwierdza, że jej ojciec będzie potrzebował jego pomocy.

Strefa graniczna. Thing stracił swoją maskę i ponownie deewoluuje, Reed postanawia więc zakończyć sprawę szybko i każe Torchowi wyruszyć do miasta. Tam Johnny zauważa urządzenie High Evolutionary'ego pracujące na pełnych obrotach i osiągające masę krytyczną. Fantastic każe więc żonie stworzyć wokół miasta pole siłowe, a Stormowi – spalić cały tlen wewnątrz. Gdy mieszkańcy mdleją z powodu niedotlenienia, Reed postanawia zająć się machiną, a potem porozmawiać z władzami miasta.

Jakiś czas później FF wraca do Budynku Baxtera. Johnny żartuje z nowego wyglądu Bena, a Sue i Reed witają się z dziećmi. Fantastic pyta córkę, czy poradziła sobie z pilnowaniem domu i czy coś się zdarzyło, Val zapewnia jednak, że nic, z czym by sobie nie poradziła.

Jakiś czas wcześniej, Latveria. Doom pyta, czemu miałby pomóc swemu przeciwnikowi, Valeria stwierdza więc, że przyglądała się mu podczas ich rozmowy i po jego zachowaniu zgaduje, że władca cierpi na uraz mózgu. Victor na moment wraca myślami do czasu, gdy został porwany przez Intelligencię i potwierdza. Dziewczynka składa mu więc propozycję – jeśli pomoże jej ojcu, ona w zamian znajdzie sposób, by przywrócić go do pełni glorii i chwały. Po chwili namysłu Doom zgadza się.

Gdzie indziej. Jakieś znajome, podświadome uczucie ściągnęło Silver Surfera głęboko pod powierzchnię Ziemi. Teraz, patrząc na zwłoki Galactusa, jego herold stwierdza, że jest to nie do zaakceptowania.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583 Fantastic Four #583

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.