Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #530

Uncanny X-Men #530

Uncanny X-Men #530

"Quarantine" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Sublime wrócili i zesłali zarazę na Utopię. Kto teraz powstrzyma szalejącego po San Francisco Collective Mana?

Streszczenie

Emma Frost, wraz z Fantomexem, Shadowcat i porwanym Sebastianem Shawem, znajduje się na pokładzie EVY. Jean-Phillipe upewnia się, że następny punkt ich planu to zabicie więźnia, Kitty jednak stanowczo podkreśla, że nikogo nie zabiją i pyta telepatkę, w jaki sposób w ogóle wytłumaczyła ich nieobecność Scottowi – jak się okazuje, wmówiła mu ona, że wybiera się z nimi na gigantyczne zakupy na całym świecie, by odreagować po ostatnich wydarzeniach. Emma każe swoim kompanom się nie martwić, pytając, co takiego może się stać w czasie ich nieobecności.

Utopia. Anole wyjaśnia, że poprzedniego dnia źle się poczuł, myślał jednak, że to zwykła infekcja, którą będzie w stanie wyleczyć sam, po krótkiej wizycie w aptece. Dziś jednak ledwo zwlókł się z łóżka, a gdy zaczął kaszleć krwią, udał się prosto do ambulatorium. Podczas, gdy doktor Rao bada jego i kilkoro innych pacjentów, Cecilia Reyes informuje Scotta, że wstępne badania wskazują na to, że jest to epidemia stworzonej przez Lobe'a HX-N1. Scott, nie wiedząc, jak wirus wpłynie na zwykłych ludzi, zarządza kwarantannę Utopii.

W barze Northstar otrzymuje telefon od Cyclopsa, po czym przekazuje Dazzler to, czego się dowiedział – Utopia jest odcięta od świata. Alison stwierdza, że wobec tego od tej chwili to oni są głównymi X-Men.

Chinatown. W jednym ze sklepów Collective Man oczekuje opłaty od właściciela, zamiast jednak uzgodnionych przez jego poprzedników dziewięciu procent żąda połowy utargu. Sklepikarz protestuje, grożąc, że "Black Dragon" się o tym dowie, chiński mutant zaczyna więc demolować wnętrze, oświadczając, że obrońca chińskiej dzielnicy od dni się nie pojawiał, a sam handlarz powinien się wstydzić tego, że musi polegać na cudzoziemcu.

W siedzibie Worthington Industries odbywa się konferencja prasowa, podczas której Warren i Kate Kildare informują o epidemii, która nawiedziła Utopię i zapewniają, że nie wykryto żadnych zachorowań wśród homo sapiens. Kontaktująca się telepatycznie ze Scottem Emma postanawia jak najszybciej wrócić, Cyclops jednak zabrania jej tego, stwierdzając, że nie mogą ryzykować.

Siedziba Sublime Corporation, gdzieś w Sn Francisco. Lobe wita pięć osób, które zdobyły prawo do przetestowania nowego produktu firmy. Wręcza im inhalatory, po których zażyciu młodzieńcy momentalnie zyskują moce oryginalnych pięciu X-Men.

Na Utopii Kavita informuje Scotta, że po trzech dobach od wykrycia epidemii nadal nie spotkali się z ani jednym przypadkiem wystąpienia choroby u ludzi. Niestety, na tym kończą się dobre wiadomości. Jednym z objawów infekcji okazuje się zanikanie mocy, a u chorych z mutacjami zewnętrznymi dodatkowo dochodzą poważne problemy z oddychaniem. Najgorsza wiadomość jest zaś taka, że na chorobę zapadł również Wolverine.

Chinatown. Collective Man spotyka się z przedstawicielami okolicznych biznesów, ogłaszając, że w czasie nieobecności Black Dragona przyszedł czas na rewolucję. Krytykuje zebranych za to, że po przybyciu do Stanów porzucili tradycje swego ludu i dali się stłamsić kapitalistom. Teraz jednak nadszedł czas, by to zmienić.

Warren spotyka się z pozostałymi X-Men, którzy znajdowali się poza Utopią, gdy zaatakowała choroba – Dazzler, Northstarem i Pixie. Informuje, że muszą pokazać, że nadal mają oko na miasto, a że może to się okazać trudne przy tak niewielkim zespole, postanowił wezwać ciężką artylerię. Wtedy za oknem pojawia się Storm.

Gdzie indziej w San Francisco ma miejsce napad na bank. Złodzieje uciekają opancerzoną furgonetką, jednak w pewnej chwili uderza w nią promień optyczny... wystrzelony jednak nie przez Cyclopsa, lecz przez jednego z piątki "Nowych X-Men", zawdzięczających swe moce Lobe'owi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #530 Uncanny X-Men #530 Uncanny X-Men #530 Uncanny X-Men #530 Uncanny X-Men #530 Uncanny X-Men #530 Uncanny X-Men #530

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.