Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #586

Fantastic Four #586

Fantastic Four #586

"Three" - Part 4: "World-Eater"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy armia Anty-Księży zaczyna inwazję na Baxter Building i Sue znajduje się pośrodku walczących oddziałów Nowego i Starego Atlantis, Reed musi zadecydować o przeznaczeniu Ziemi pośród chaosu, w którym Galactus pożera Nu-World.

Cytat

Reed: "I can... solve everything. But the cost..."
Galactus: "Is now necessary."

Streszczenie

Dno Zatoki Tajlandzkiej. Mieszkańcy Starej Atlantydy otaczają Namora i jego świtę, nie rozumiejąc czemu odważył się zabić Ul-Uhara mimo, że jego gwardia jest trzykrotnie mniej liczna. Sue zauważa jednak uśmiech na twarzy Sub-Marinera i domyśla się, że od początku to planował. W następnej chwili miejsce spotkania atakują statki Atlantydów. Invisible Woman postanawia zatrzymać rozlew krwi i rozpościera gigantyczne pole siłowe dookoła budowli.

Obrzeża Układu Słonecznego. Na pokład Taa II przybywają sprowadzeni przez Surfera Ted Castle i Alyssa Moy. Reed wita się z nimi, zwłaszcza z kobietą, o której śmierci słyszał od Bena i Johnny'ego. Ta ujawnia więc, że jej świadomość została przeniesiona do ciała androida. Gdy pyta, czego właściwie Galactus od nich chce, Richards wyjaśnia, że Pożeracz Światów odkrył swoje ciało z przyszłości. Nie ma jednak pojęcia, co zamierza on zrobić z tą wiedzą.

Czternaście godzin później Taa II wychodzi z podprzestrzeni niedaleko Nu-Worldu. Galactus wyczuwa, że nieznane ciało niebieskie – planeta zamieszkana całkowicie przez sztuczne formy życia – weszło w pole grawitacyjne jego statku, powstrzymuje jednak Surfera od zbadania tej sprawy. Teraz mają ważniejsze zadanie – odkryć prawdę.

Anti-Priest wzywa swoje zastępy do ataku. W następnej chwili zamaskowani ludzie teleportują się do Budynku Baxtera i atakują Johnny'ego i Bena. Grimm każe Torchowi zapewnić bezpieczeństwo dzieciakom, podczas gdy sam rusza do walki z intruzami.

Tymczasem młode moloidy zostają zaatakowane przez gigantyczne robaki, które zrzuciły swoje ludzkie "skóry". Ratuje je jednak Alex Power. Gdy jednak na miejsce przybywa Johnny, zauważa w ciałach kosmitów jaja, z których już zaczynają się wykluwać kolejne, wzywające imię Annihilusa potwory. Informuje on pozostałych, że będą one próbowały dostać się do laboratorium Reeda i otworzyć portal do Strefy Negatywnej. Okazuje się, że właśnie tam ukryły się też pozostałe dzieci.

Po drugiej stronie galaktyki Galactus dowiaduje się, że pięćset lat w przyszłości z niewyjaśnionych powodów [które mogą mieć coś wspólnego z rewelacjami zawartymi w serii S.H.I.E.L.D. – przyp. S_O] ziemskie Słońce znacznie straci na siłach. Doprowadzi to do nowej epoki lodowcowej i klęski głodu, przez które zginie przeszło dwanaście miliardów Ziemian. To dlatego nadludzie porwali Pożeracza i wykorzystali go jako baterię do napędzenia wehikułu czasu. Gigant zauważa, że aby zapewnić sobie dalszy byt, powinien zniszczyć Ziemię. Pyta jednak Richardsa, czy jest w stanie znaleźć inne rozwiązanie. Ten przypomina sobie Radę Richardsów, do której został zaproszony, ich planety stworzone specjalnie dla upraw i operacje przeprowadzane na gwiazdach [patrz Fantastic Four #570-572 – przyp. S_O] i niechętnie potwierdza. Dodaje jednak, że cena jest nie do pomyślenia. Galactus odpiera, że jej zapłacenie stało się konieczne i każe Surferowi zabrać ludzi z powrotem na pokład Taa II, dodając że czuje głód. Ted protestuje, stwierdzając że nie może on zabić sześciu miliardów ludzi, Pożeracz odpiera jednak, że nikt nie wystawia boga na próbę i nie płaci za swą zuchwałość. Castle przypomina sobie jednak, że teleport, którego użył do ucieczki, nadal działa i prosi Reeda o pomoc w uratowaniu tylu mieszkańców, ilu się da. Ten zgadza się, ku niejakiemu zdumieniu Galactusa, który jest pod wrażeniem tego, że jest on w stanie ryzykować własnym życiem, choć wie, że przyszłość Ziemi zależy od jego przeżycia. Nie zamierza jednak rezygnować z posiłku.

Na dnie Zatoki Tajlandzkiej. Sue utrzymuje barierę nieprzerwanie od prawie dwudziestu godzin. Władca krabopodobnych Mala gratuluje jej sił. Dodaje jednak, że ich więźniowie również są nieugięci. Kobieta prosi więc, żeby przyprowadzili do niej Namora. Gdy ten przybywa, eskortowany przez wojowników, kobieta każe zostawić ich samych. Wtedy pyta Sub-Marinera, czemu zrobił to, co zrobił. Ten zaś odpiera, że nie wie ona, w co się wplątała. Wyjaśnia Susan, że tysiąclecia temu trzy rasy stanowiły największe zagrożenie, z jakim spotkały się głębiny, niszcząc i podbijając wszystko, z czym się zetknęły. Wiele lat temu Atlantydom udało się ich doszczętnie – wydawałoby się – wybić, a wszelkie wzmianki o nich zostały wymazane z ksiąg historycznych, poza jedną, przekazywaną z króla na króla, zawierającą opisy metod wykorzystywanych przez te potwory i ryciny przedstawiające wszystkie trzy rasy. To dlatego Namor musiał ich zobaczyć, nim zdecydował się zaatakować. Invisible Woman stwierdza, że przez tysiąclecia izolacji wiele mogło się zmienić. Atlantyda odpiera jednak, że nie zmieniły się sposoby ich działań – przy spotkaniu z nową cywilizacją nawiązują kontakt i znajdują swego emisariusza, a po zdobyciu wystarczających informacji wykorzystują go w najlepszym razie jako kartę przetargową, a w najgorszym – jako krwawy przykład.

Baxter Building. Johnny i Dragon Man bronią dostępu do laboratorium, a wkrótce dołącza do nich Ben, używając zmontowanej przez Valerię broni. Korzystając z tego, Torch zwraca się do Valerii, pytając czy brama portalu wytrzyma napór. Ta więc odpiera, że nowa bariera, zamontowana po tym, jak vibranium na całym świecie stało się bezużyteczne, nie została jeszcze przetestowana. Stwierdza jednak, że powinna się spisać, o ile robale ich czymś nie zadziwią. Niestety, mówi to w złą godzinę, gdyż chmara niewielkich insektów zbiera się wokół portalu i eksploduje, otwierając na oścież przejście do Strefy Negatywnej. A stamtąd atakuje cała armia potworów...

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #586 Fantastic Four #586 Fantastic Four #586 Fantastic Four #586 Fantastic Four #586 Fantastic Four #586

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.