Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #29

Hulk vol. 2 #29

Hulk vol. 2 #29

"Scorched Earth" - part 5: "Exit Strategy"

Postacie
Zapowiedź

Red Hulk musi zjednoczyć siły z kimś, z kim myślał, że nigdy nie przyjdzie mu walczyć ramię w ramię – HULKIEM! Tylko połączona moc obu gigantów może ocalić świat przez pożegnalnym prezentem M.O.D.O.K.a! Ale czy za zemstą Intelligentii krył się jeszcze większy plan? Tymczasem A-Bomb zostaje zamordowany...Przez kosmitów?

Streszczenie

Monster Island. Ross próbuje zwalczać nacierające potwory, nie rozumiejąc czemu nie może się zmienić. Hulk, który właśnie teleportował się z pomocą stwierdza, że najwyraźniej stado monstrów mu do tego nie wystarcza – potrzebuje jego. Następnie łapie Thunderbolta i skokiem unika ciosu jednego z gigantów, a wojskowy każe się puścić i przeistacza się w Red Hulka. Razem siłaczom udaje się odpędzić monstra, po czym dopadają do Ricka, nadal nieprzytomnego z powodu żółtej mazi. Zielony stwierdza, że gdy uda im się powstrzymać Scorched Earth, pozwoli Bannerowi zbadać Jonesa. Następnie Hulk i Rulk z A-Bombem na rękach kierują się do wulkanu, w którym, jak podejrzewają, znajduje się centrum dowodzenia. Tam czekają na nich już jednak strzelające ogniem gryfy. Udaje się przypiec herosów, a gdy Hulk powala jednego z nich, drugi szykuje się do ataku z dystansu. Red wściekły stwierdza, że gdyby nadal posiadał możliwość absorpcji energii, ta walka byłaby znacznie łatwiejsza. Hulk informuje go więc, że Banner kłamał, a on nadal posiada tę umiejętność. Słysząc to, Czerwony rzuca się na nadlatującego potwora i wysysa energię z jego płomienia, po czym sprowadza go do parteru. Pokonanie gryfa z ulgą przyjmuje A-Bomb, który odzyskał przytomność po tym, jak ogień wypalił atakujące go pasożyty, nadal jednak nie będący w pełni sił. Hulki pozostawiają go więc na zewnątrz, a same przebijając się do wnętrza góry.

Tam odkrywają komputer sterujący Scorched Earth, używający mózgów klonów MODOKa do obliczeń [patrz Fall of the Hulks: Red Hulk #1 – przyp. S_O]. Zielony atakuje pojemnik z pływającymi mózgami, uderza go jednak fala telepatycznej energii, zmuszając go do zmiany z powrotem w Bannera, który wpada do gigantycznego słoja. Pracujące w centrum LMD zaczynają celować do Rulka, czekając, aż on też wróci do ludzkiej postaci. Ten jednak oznajmia nakazującemu mu odwrót Bruce'owi, że przejrzał jego kłamstwa i zaczyna absorbować energię wydzielaną przez mózgi, a gdy są już one zbyt słabe, by go zwalczać, miażdży pojemnik. Nurt porywa Bannera, którego jednak ratuje A-Bomb.

Jakiś czas później, podczas, gdy żyjące na wyspie potwory pożerają mózgi MODOKa, Red pyta Bannera, czemu nie może być z nim szczery. Naukowiec odpiera, że nie ufałby mu, gdyby nie myślał, że przeprowadził na nim operację. Przypomina, że nie jest chirurgiem, dodaje jednak, że nie kłamał w kwestii skutków ubocznych – każda gamma-postać pobiera energię z otoczenia, Rulk jednak jest dodatkowo w stanie czerpać ją od innych istot, to jednak mogłoby doprowadzić do "przegrzania się" i utraty jednej z jego postaci – albo Rossa, albo Red Hulka. Niestety, Bruce nie jest w stanie powiedzieć, której. Dlatego, jeśli generał chce zachować obie, musi się wstrzymać z wykorzystywaniem tej mocy.

Gdzie indziej. Jeden z LMD informuje, że Scorched Earth zostało powstrzymane. Jego rozmówca zapewnia, że jest tego świadom, a gdy syntezoid próbuje wyjaśnić, że nie chciał sugerować, że jest inaczej, dodaje, że nie musi się bać śmierci z powodu takiego doboru słów. Stwierdza, że MODOK, jego poprzednik, karał ich w ten sposób, by uczynić zadość swemu imieniu. Gratuluje jednak Tarletonowi pomysłu pozostawienia mu – jednemu z jego sklonowanych mózgów – dostępu do wyższych funkcji, dzięki czemu był on w stanie się rozwijać. Choć dla zajmujących się nim LMD musi to wyglądać jak najzwyklejsza kopia zapasowa, mózg zapewnia, że nie jest to tak proste. Jest on całkiem nową istotą i, mimo tych samych wspomnień, ma całkiem nową osobowość. W tym momencie zapada cisza, gdyż rozpoczyna się najważniejsza część operacji. Po chwili, w pełni kontrolując nowe ciało, w którym został umieszczony, mózg przyklaskuje swemu twórcy, który wiedział, że może zostać pokonany przez Hulki, dlatego pozostawił po sobie spuściznę zwaną Scorched Earth – i podczas, gdy bohaterowie dali się zwieść pozorom i popędzili zwalczać kataklizmy, najważniejsza część programu, akt stworzenia, miał miejsce w tajemnicy. A teraz MODOK Superior żyje!"Things Best Left Unseen" – part 2

Postacie:
* Uatu, Uravo

Czerwona Dziura Dargalli. Uravo pyta Uatu, co tutaj robi i kim są martwi kosmici leżący u jego stóp. Watcher wyjaśnia, że przybyli oni, próbując do różnych celów wykorzystać zbierającą się tu moc. Zginęli jednak na długo, nim trafili do centrum ciała niebieskiego, wysysającego ich energię życiową. Pyta kompankę, co wie o czerwonej dziurze. Uravo przytacza więc historię dwóch ras, Dargallan i Kryihd. Po trwającej tysiąclecia wojnie między nimi ci drudzy zaczęli przegrywać i, zdesperowani, stworzyli broń, którą wcześniej uważali za zbyt niszczycielską. Implozja jednej z ich planet dała początek czerwonej dziurze, która zaczęła pochłaniać energię życiową, a po osiągnięciu masy krytycznej stworzyła istotę zwaną Omegexem, potwora, który potrafił odnaleźć każdego przedstawiciela wskazanej rasy we Wszechświecie i zabić go. Nim jednak Dargallanie zostali całkiem wybici, udało im się wykorzystać czerwoną dziurę do własnych celów i, po kolejnym osiągnięciu masy krytycznej, gwiazda stworzyła kolejnego Omegexa, tym razem wysłanego przeciwko Kryihd. Uatu potwierdza i wyjaśnia, że dziura dalej wchłaniała energię, a kolejne Omegexy były tworzone w oparciu o przypadek. Dlatego Watcherzy postanowili nagiąć swe zasady, by dalej móc obserwować rozwój życia, i przenieśli dziurę z dala od zamieszkanych galaktyk, przez co absorpcja energii trwa znacznie dłużej. Dziś jednak po raz kolejny osiąga ona masę krytyczną, dlatego też Uatu radzi kobiecie wyjść poza czasoprzestrzeń, by ich nie wykryto. Po chwili staje przed nimi nowy Omegex, który zauważa ukrytego Uatu i odlatuje. Watcher domyśla się, że choć jego samego nie był w stanie dostrzec, stwór wykrył pozostałości kontaktu z Ziemianinem, który uderzył Obserwatora – a to oznacza, że Omegex kieruje się ku Ziemi w poszukiwaniu Red Hulka!


[Uwaga, w numerze znajduje się też krótka, teoretycznie zabawna historyjka autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #29 Hulk vol. 2 #29 Hulk vol. 2 #29 Hulk vol. 2 #29 Hulk vol. 2 #29 Hulk vol. 2 #29 Hulk vol. 2 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.