Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #31

Hulk vol. 2 #31

Hulk vol. 2 #31

"The Next Life"

Postacie
Zapowiedź

Red Hulk przyzwyczaił się, że jego złe uczynki wracają, by ugryźć go w tyłek. Ale teraz powracają też dobre, w osobie nowej, tajemniczej przeciwniczki, która zabiciem go chce rozpocząć tworzenie nowego, lepszego świata. Niektórym ludziom nie można nawet dać kija do ręki, by nie wynaleźli kłopotów.
PLUS: Tajemnicza grupa ma plany wobec A-BOMBA!

Streszczenie

Sunnyville, Kalifornia, szpital dla ofiar oparzeń. Pielęgniarka wita brata jednego z pacjentów – Jacoba, pracownika Omnisapient, który ucierpiał podczas pożaru w jednym z laboratoriów. Okazuje się, że firma ogłosiła upadłość, toteż ubezpieczenie medyczne pacjenta nie pokryje dalszej terapii. Słysząc, że szpital chce, żeby sfinansował kurację brata, do którego od lat się nie odzywał, a nie, żeby zgodził się na eutanazję, mężczyzna odchodzi, pozostawiając Jacoba samego, rozmyślającego o wypadku, w którym stracił większość swojej skóry – ataku zmutowanych pacjentów na laboratoria [patrz Hulk vol. 2 #25 - przyp. S_O].

Gdzieś pod Llano w Teksasie organizowane jest gigantyczne barbecue. Zapach przyciąga uwagę Rulka, który prosi o coś do jedzenia, gotów nawet zapłacić. Mieszkańcy jednak uciekają, gdzie pieprz rośnie, gdy tylko go widzą, Red postanawia więc sam się poczęstować. Jedzącego odnajduje Annie, wyjaśniając, że choć Fortean i jego ludzie nasłuchują wszystkich komunikacji w okolicy, to nie jest on w stanie wykorzystać umieszczonych w mózgu giganta mikro-min jako podsłuchu [choć działają też jako nadajnik GPS – przyp. S_O]. Dlatego Bruce dał jej możliwość opuszczania Gamma Base, by mogła działać jako pośrednik między Rossem a bazą. Tłumacząc to wszystko, sama nabiera sobie nieco grillowanego jedzenia, co nie uchodzi uwadze Czerwonego, LMD wyjaśnia więc, że napędzają ją, tak jak ludzi, spalane kalorie. Następnie, zgodnie z poleceniem z Gamma Base, skanuje Rulka, mając nadzieję, że uzyskane wyniki pomogą im w znalezieniu sposobu na zniszczenie min. Pyta też, czy nie zauważył niczego dziwnego, od kiedy zostały mu one zaaplikowane, na przykład problemów ze snem, Red oświadcza więc, że nie spał od tamtej pory – czasem bowiem podczas snu wraca do ludzkiej formy. Annie wyraża swoją niepewność co do tego, czy to dobry pomysł, Rulk jednak ucisza ją, słysząc zbliżającego się "Thunderbolta". Nie są pewni, czy Fortean zaatakuje ich tak blisko miasta, jednak gdy przyrządy na pokładzie nie wykrywają cywili w promieniu dwóch mil, generał każe wystrzelić rakiety. Annie wyjaśnia zdziwionemu Redowi, że co bardziej zaawansowane systemy nie rozpoznają jej jako człowieka, ten rzuca się więc na torpedę, zatrzymując ją własnym cielskiem. Drugi pocisk jednak przelatuje obok.

W Sunnyville doktorzy pędzą na dach szpitala, gdzie czeka helikopter z nagłym przypadkiem. Korzystając z chaosu, do pokoju Jacoba, przez zamknięte okno, przenika istota, w której pacjent rozpoznaje doktor Kurinji. Ta stwierdza jednak, że to imię nie jest już aktualne – gdy Red Hulk zerwał jej połączenie z centralnym komputerem, nim mogła zwalczyć wirus MODOKa, pozostawił ją tym samym w stanie pomiędzy ludzkim życiem a bytem będącym częścią maszyny, z którego w końcu wyszła zmieniona – tak człowiek, jak i maszyna, a jednocześnie żadne z nich. Dlatego uważa, że powinna przyjąć nowe imię i nazywa siebie Zero/One. Stwierdza, że Jacob był dobrym asystentem i próbował uratować ją podczas ataku, dlatego chce, by nadal jej pomagał. Zmienia swoją dłoń w gigantyczną strzykawkę i aplikuje mężczyźnie środek przeciwbólowy, dzięki któremu będzie on mógł wstać i ruszyć z nią na dach, gdzie czeka już na nich transport. Gdy Jacob pyta, co kobieta zamierza zrobić, ta odpiera, że staną się architektami przyszłości.

W Teksasie druga rakieta "rozpada się" nisko nad ziemią, rozsyłając wokół kilka metalowych kul. Annie myśli, że był to niewypał, Rulk zna jednak Forteana zbyt dobrze. Nagle zauważają, że wokół jednej z owych kul zaczynają zbierać się kamienie z okolicy, w końcu tworząc gigantycznego golema. Red miażdży go, ten jednak po chwila zbiera się na nowo. Tak jak pięć kolejnych kamiennych wojowników.

Gdzieś na Pacyfiku helikopter z Zero/One i Jacobem na pokładzie zbliża się do platformy naftowej, którą Omnisapient wykupiło, by stworzyć na niej laboratorium zajmujące się co bardziej niebezpiecznymi eksperymentami. Ku swemu przerażeniu Jacob zauważa, że tak pilot, jak i pracownicy na platformie są martwi, co Zero/One potwierdza, wyjaśniając, że gaz, który stworzyła, spowalnia ich rozkład. Wkrótce reanimuje ciała, zyskując darmową siłę roboczą, która będzie jej potrzebna: na początek będą musieli odłączyć platformę od kolumn, by zapewnić ich nowej bazie mobilność – kobieta spodziewa się, że służby porządkowe wkrótce zaczną ich ścigać. Nim jednak zajmą się budowaniem przyszłości, Zero/One oświadcza, że muszą wpierw zniszczyć tych, którzy mogliby im przeszkodzić – zaczynając od Red Hulka. Kobieta nie zamierza jednak tego robić sama – jak tłumaczy, jest twórcą, dlatego, wskazując pewne miejsce na mapie Indii, ogłasza, że odbuduje narzędzie zniszczenia.

Po paru godzinach urządzenia napędzające kamiennych wojowników w końcu zaczynają się wyczerpywać. Ross jest pod wrażeniem technologii, a Fortean, który właśnie się pojawił, stwierdza, że również mu się ona podoba. Gdy jednak Rulk próbuje go zaatakować, okazuje się, że jest to jedynie hologram, który generał wysłał, by przeprosić Annie i zapewnić, że przekalibrują swe urządzenia tak, by wykrywały też LMD. Nim zniknie, Fortean zauważa jeszcze, że Rulk wydziela spore dawki energii i że powinien się zdrzemnąć.

Tej nocy. Przy ognisku Rulk przyznaje Annie, że podczas jego poprzedniego starcia z Forteanem przyznał się, że on to Ross, stwierdza jednak, że była to pomyłka i nie zamierza jej powtarzać. Pyta, czy android nie powinien wracać do bazy z wynikami, ta jednak odpiera, że pojedzie tam rano – na razie zostanie z Redem, by dopilnować, że nie zaśnie po walce.

Przestrzeń kosmiczna. Uatu i Uravo obserwują, jak Omegex zbliża się do Drogi Mlecznej. Watcherzy wiedzą jednak, że nie mogą interweniować, a stwór w pogoni za Red Hulkiem zniszczy całą ziemską cywilizację."Save the Date" – part 2

Postacie:
* A-Bomb, She-Hulk [Jennifer Walters], She-Hulk [Lyra]
* Chibi

Jaskinia gdzieś na Półwyspie Jukatan. Jen podnosi niewielkie urządzenie, które odpadło od głowy A-Bomba, gdy zadała mu cios, i domyśla się, że wysyłało ono do mózgu Ricka fałszywe obrazy. Następnie każe Lyrze wyjaśnić, co tu robią, ta więc zaczyna uruchamiać swą, naprawioną przez Bruce'a, "asystentkę", Boudiccę. W tym czasie Shulkie pyta Jonesa, kto wysłał go do tej jaskini, a gdy ten zaczyna opowiadać o grupie ekologów na powierzchni, Walters stwierdza, że nikogo nie widziały. Nim jednak zdążą to wytłumaczyć, Boudicca zaczyna wyjaśniać, że tego dnia w jej ojczystej rzeczywistości A-Bomb przyczynił się do uwolnienia Mayaconu, uwalniając energie, które zabiły go na miejscu i wywołały serię katastrof, które z kolei doprowadziły do podziałów i wojny płci. Gdy więc gamma-panie odkryły, że Rick już znajduje się na miejscu, wyruszyły, by go powstrzymać. Jones nie rozumie, czemu Chibi wysłała go do zniszczenia kryształowej ściany, skoro była w stanie wybić tę jaskinię, kobieta, która właśnie się przed nimi pojawiła, wyjaśnia więc, że jaskinia istniała tu od wieków, oni po prostu ukryli ten fakt. Gdy atakuje ją Lyra, okazuje się, że to tylko widziadło, a prawdziwa Chibi, ubrana w strój podobny do tego noszonego przez Majów, znajduje się po drugiej stronie kryształowej ściany. Wyjaśnia, że byli za nią uwięzieni przez tysiąc lat, podczas których opanowali technikę projekcji mentalnej. Nie mogli zaś po prostu poprosić bohaterów o pomoc, świadomi, że sprawdzą oni wpierw ich historię i odkryją, że byli oni zdobywcami, którzy przejęli kontrolę nad swymi pobratymcami i rządzili twardą ręką, dopóki nie zostali zdradzeni i uwięzieni. Teraz jednak ich niewola dobiega końca – kobieta wskazuje na pęknięcie w krysztale i wzywa swych rodaków do ataku na ścianę. Hulki uciekają co sił w nogach i udaje im się uratować. Obserwując eksplozję, Lyra stwierdza, że pewnych wydarzeń nie można powstrzymać, a Boudicca dodaje, że za osiem miesięcy nastanie ważny dzień w kalendarzu Majów. Shulkie postanawia ostrzec pozostałych herosów, podczas, gdy jej podopieczna zamierza przejrzeć inne informacje dotyczące tego wydarzenia. A Rick przystępuje do podrywu.


[Uwaga, w numerze znajduje się też krótka, teoretycznie zabawna historyjka autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31 Hulk vol. 2 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.