Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #1

FF #1

FF #1

"The Club"

Postacie
Zapowiedź

Oto pierwszy, FANTASTYCZNY numer FF! Pierwsza rodzina Marvela zmierza w nowym, śmiałym kierunku. Nowi członkowie, starzy przyjaciele, starsi wrogowie i niełatwe sojusze wstrząsną uniwersum Marvela. Jonathan Hickman oraz Steve Epting i Paul Mounts zabiorą nas w następny rozdział "World's Greatest Comic Magazine"!

Cytat

Johnny Storm: "There are a hundred good reasons why... The world, our friends, the kids... But you can't stop doing what we've been doing. You have to push harder than ever. Ignore how things are. Ignore how they seem. Make the world better."

Streszczenie

Laboratorium A.I.M. Jeden z naukowców nie jest pewien, czy to, co robią, jest słuszne. Jego przełożony, doktor Forson, stwierdza więc, że pozostali członkowie ich organizacji stali się zbyt łagodni. Oni zaś muszą rozpocząć na nowo. To mówiąc, uruchamia platformę teleportacyjną i przenosi się razem z podwładnymi.

Baxter Building. Reed po raz kolejny ogląda nagranie pozostawione przez Johnny'ego na wypadek jego śmierci. Torch prosi, by nie zaprzestawali tego, co robią – muszą dalej czynić świat lepszym. Na swojego następcę wyznacza zaś Spider-Mana.

Pająk przybywa na dach budynku, gdzie wita go Sue. Zabiera go windą w dół, do całkiem odmienionego Baxter Building. Wyjaśnia, że przez ostatni miesiąc, podczas którego Nathaniel Richards wrócił do teraźniejszości z wiedzą o wydarzeniach, które dopiero będą miały miejsce, Reed i jego uczniowie poważnie zabrali się za zmienianie świata. Ona sama stała się regentką Starej Atlantydy, co, w połączeniu z misjami ich drużyny, czyni ją zajętą przez praktycznie cały czas – czego potrzebuje po śmierci brata. W tej chwili widzą Thinga. Gdy jednak Peter chce go przywitać, ten bez słowa zatrzaskuje mu drzwi przed nosem. Susan zapewnia, że Ben, jak wszyscy inni, cieszy się, że jest tu z nimi – po prostu nadal wini siebie za śmierć Johnny'ego.

W swoim pokoju Spider-Man przymierza swój nowy, biało-czarny strój. Sue tłumaczy nowy wygląd chęcią odmiany, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach. Informuje też, że ich uniformy zostały stworzone za pomocą niestabilnych molekuł najnowszej generacji, dzięki czemu w jednej krótkiej myśli mogą się one zmieniać w wariant czarno-biały. W tej chwili rozlega się alarm, a system Budynku informuje o włamaniu do instytutu PAVLOV.

Instytut PAVLOV. Członkowie A.I.M. pojawiają się i od razu próbują przebić się przez jedne z drzwi. Gdy w końcu udaje się im dostać na drugą stronę, znajdują siedzącego samotnie, nagiego mężczyznę.

Niedługo później na miejsce przybywa FF. Z Thingiem i Spider-Manem na przedzie, powalają oni żołnierzy A.I.M., podczas gdy pozostali łotrzy wręczają uwolnionemu mężczyźnie jego fioletowy hełm. W tym samym momencie Reed domyśla się, jaki jest cel techno-terrorystów, nim jednak jest w stanie cokolwiek zrobić, Wizard jest już wolny i w pełni władz umysłowych. Podczas gdy czterech spośród członków A.I.M. uruchamia przypięte do siebie bomby, Wittman ogłasza, że wkrótce zgłosi się do Richardsa po to, co należy do niego i teleportuje się razem z pozostałymi naukowcami. Pole siłowe Invisible Woman powstrzymuje eksplozję, jednak bohaterowie są pewni, że to jeszcze nie koniec problemów.

Jakiś czas później, z powrotem w Baxter Building, rodzina i przyjaciele jedzą przygotowany przez Nathaniela obiad. W czasie posiłku Reed oświadcza, że powinni zrobić coś więcej w sprawie Kosmicznych Inhumans i proponuje terraforming Księżyca. Pozostali domownicy zgadzają się z tym pomysłem, poza Nathanielem, który wprost ogłasza, że uważa to za zły ruch. Gdy wszyscy patrzą na niego zdziwieni, ten pyta, czy wszyscy muszą się zgadzać z Fantastickiem. Jego syn zaprzecza jednak, ciesząc się z odświeżającej odmiany.

Po obiedzie Reed obserwuje grającego razem z Artiem Franklina. Gdy jego syn przegrywa, Richards radzi mu, żeby postarał się znaleźć wzór, według którego działa gra – dzięki temu będzie mógł wygrywać za każdym razem. W tym momencie Valeria i Nathaniel podchodzą do niego, stwierdzając że muszą porozmawiać.

Gdy Reed słyszy, czego od niego oczekują, stanowczo się sprzeciwia. Informuje córkę, że nie może ona robić, co jej się żywnie podoba, a ojca, że choć pochodzi z przyszłości, to nie wie wszystkiego i że nie musi być to jedyna słuszna opcja. Val stwierdza jednak, że jej ojciec jest zbyt przezorny, a Nathaniel dodaje, że będą "go" potrzebować. Przypomina, że pozostali członkowie ich "rodziny" będą go obserwować, by poznać jego reakcję, dlatego będzie musiał pokazać, że zgadza się na przyjęcie gościa. Reed odpiera, że jest daleki od zgody. Jednak jeśli jego ojciec i córka sądzą, że to właściwa decyzja, jest ją w stanie zaakceptować. Słysząc to, Valeria wita "wujka Dooma" w rodzinie.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1 FF #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.