Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #10

Fantastic Four #10

Fantastic Four #10

"The Return of Doctor Doom!"

Postacie
Streszczenie

W Baxter Building Reed bada Sue w celu zanalizowania jej mocy stawania się niewidzialną, pomaga mu w tym Johnny. Pracę przerywa im wystrzelona przez Bena flara alarmowa. Niestety, Reed, Sue i Human Torch nie są w stanie wydostać się z laboratorium, gdyż mechanizm otwierający drzwi przestał działać. Mr. Fantastic próbuje sięgnąć po Fantasticar, lecz jego wysiłki spełzają na niczym. Na szczęście, z drzwiami uporał się Human Torch. Następnie superbohaterowie mkną przez miasto, jak zwykle powodując zamieszanie i wypadki.

Okazuje się, że Ben wezwał grupę, by ta zobaczyła rzeźby wykonane przez Alicię Masters, a stworzyła ona niemal doskonałe podobizny wszystkich wrogów, z jakimi starli się F4. Sue jest jednak nieprzychylna umieszczeniu wśród nich Namora, co od razu wywołuje chęć Reeda, by nawiązać rozmowę z Sue, z którą planuje wziąć kiedyś ślub. Niestety, ona w chwili obecnej nie jest pewna swych uczuć.

Tymczasem w studiu Stana Lee i Jacka Kirby'ego trwa burza mózgów. Próbują oni wymyślić nowego superłotra mogącego równać się z ich wcześniejszą kreacją, Dr. Doomem. Mimo że nie mają zbyt dobrych pomysłów (za wyjątkiem wąsacza False-Face), uśmiecha się do nich szczęście, gdy do ich studia wkracza nie kto inny, jak sam Dr. Doom. Każe on zadzwonić Lee i Kirby'emu do Reeda Richardsa i poprosić go, by do nich przyszedł porozmawiać o fabule nowego komiksu o F4. Reed zgadza się przyjść, pouczony przez Thinga, że Kirby rysuje go za brzydko i musi to poprawić.

W studiu Lee i Kirby'ego Doom usypia Richardsa, po czym teleportuje się do swej bazy. Wcześniej jednak podał jej adres autorom komiksu, którzy mają za zadanie przekazać go reszcie F4. W kryjówce Dooma wyjaśnia on Reedowi jak nauczył się teleportować i w jaki sposób przetrwał poprzednie starcie z superbohaterami. Otóż trafił on na statek kosmiczny Ovoidów, którzy wyprzedzają rozwojem Ziemian o całe lata świetlne. Są pokojową rasą, która opanowała telekinezę i umiejętność transferu myśli. Doomowi udało się ich przekonać, co do swoich pokojowych zamiarów i zgłębił część sekretów kosmitów. M.in. sekret przenoszenia świadomości do innego ciała. Co podczas swego monologu uczynił i zamienił się ciałami z Richardsem.

Po krótkim pojedynku wygranym przez "Reeda" do środka wkraczają F4, którzy atakują "Dooma", twierdzącego, że jest Mr. Fantasticiem. Oczywiście nikt mu nie wierzy. Thing i Human Torch mają różne pomysły jak uwięzić "Dooma", jednak "Reed" ma najlepszy. Zamknął on swego wroga w komorze z niezniszczalnego szkła z godzinnym zapasem powietrza. Oczywiście tylko "Richards" wie o ograniczonych pokładach tlenu w komorze.

W Baxter Building okazuje się, iż "Mr. Fantastic" porwał a następnie zmniejszył zwierzęta z Zoo, wyjaśnia jednak swym współtowarzyszom nową teorię, którą opracował. Gdy zmniejszy się kogoś to równocześnie zachowuje on swą poprzednią moc. Owa moc z normalnej wielkości jest jednak o wiele większa dla kogoś małego, przez co zmniejszony może robić o wiele więcej niż w normalnej wielkości. Co więcej jednak, jeśli po zmniejszeniu przywróci się daną osobę do poprzedniego stanu to zachowa ona powiększone moce. Ben i Johnny nie mogą się doczekać wypróbowania promieni zmniejszających na własnej skórze, nieświadomi, że "Reed" tak naprawdę chce ich zmniejszyć do nicości.

Tymczasem "Doomowi" udaje się wybić swą maską małe pęknięcie w swej komorze, a następnie wysadzić je za pomocą butli z tlenem. Udaje się on potem do Alicii, która jest mocno skonfundowana przybyciem "Dooma" twierdzącego, iż jest Reedem, a co więcej posiadającego wokół siebie aurę dobra. Okazuje się, że w pomieszczeniu znajduje się także Invisible Girl, która nokautuje wazonem "wroga". W tym momencie Thing i Human Torch wkraczają do akcji. Ben próbuje pobić "Dooma", lecz coś go przed tym powstrzymuje. Jak wyjaśnia "Victor", jest to instynkt Grimma.

Grupa postanawia sprowadzić "przestępcę" do bazy i pozwolić, by "Richards" zdecydował, co z nim uczynić. Ten widząc, że sytuacja powoli wymyka się spod kontroli, unieruchamia "Dooma" i skłania wszystkich do skorzystania z promienia zmniejszającego. Do laboratorium wpada jednak związany "Victor", którego atakuje "Mr. Fantastic". Thing i Johnny zaczynają wątpić w "Reeda", który zachowuje się agresywniej niż zwykle. Human Torch tworzy więc złudzenie laski dynamitu, która zaraz wybuchnie. "Doom" i "Reed" działają instynktownie. "Victor" skacze w kierunku dynamitu by uratować pozostałych, a "Richards" salwuje się ucieczką by uratować siebie. Jego działanie sprawia, że nikt już nie ma wątpliwości, co do tego, kto jest kim i Thing atakuje "Mr. Fantastica". Zdenerwowany, zszokowany Doom traci kontrolę nad utrzymaniem ciała i osobowości Reeda i Victora wracają na swoje miejsce. Przestępca próbuje jeszcze walczyć z F4, jednak jedyne, co osiąga to uszkodzenie promienia zmniejszającego, który zmniejsza go w nicość.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.