Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #11

Fantastic Four #11

Fantastic Four #11

"The Impossible Man"

Postacie
Streszczenie

Nagle wśród mężczyzn spędzających miło czas przy ognisku pojawia się Impossible Man z planety Puppup w Dziesiątej Galaktyce. Gdy chce, aby Ziemianie podzielili się z nim posiłkiem ,oni każą mu najpierw znaleźć pieniądze. A że pieniądze są w banku, to radosny kosmita zmieniając się w rakietę przylatuje do najbliższego banku i wchodzi do skarbca, po czym zabiera pieniądze. Jego poczynania spotykają się z wrogością ochroniarzy, którzy nic nie mogą zdziałać. gdy kosmita zmienia się w metal. Policja zawiadamia o wszystkim F4, którzy ruszają na spotkanie z dziwacznym osobnikiem.

Ten akurat wyjada wszystko w pobliskiej restauracji. Gdy dochodzi do spotkania herosów z przybyszem z obcej planety wyjaśnia on swoje pochodzenie i motywy. Jak się okazuje planeta Poppup jest ekstremalnie niebezpiecznym miejscem, gdzie na każdym kroku czyha na nieuważnego osobnika jakaś krwiożercza bestia. Tak też, w drodze ewolucji, mieszkańcy planety wykształcili zdolność przemieniania się we wszystko, co sobie pomyślą. Pewnego razu jeden z nich znudzony zmienił się samonapędzający się statek kosmiczny i przybył na Ziemię.

Nie jest zaskoczeniem, iż wkrótce zaczyna się starcie Impossible Mana z herosami, którzy nie są w stanie mu sprostać. Kosmita zmienia się w balony z wodą, strzały, deszcz kwiatów, piłę. W końcu dochodzi do wniosku, że Ziemianie nie potrafią się przekształcać jak on, więc musi być najpotężniejszą istotą na Ziemi. Wykorzystuje swe moce, by siać jak największy chaos na Ziemi, co prowadzi do drugiego starcia z F4. Ponownie superbohaterowie nie są w stanie sprostać Impossible Manowi, lecz Reed odkrył, że napędzającym kosmitę pragnieniem jest chęć bycia w centrum zainteresowania. Mr. Fantastic radzi więc wszystkim ludziom aby po prostu nie zwracali uwagi na osobnika z Poppup, a jego ataki spokojnie przeczekiwali. Wkrótce po tym, znudzony brakiem zainteresowania, Impossible Man odlatuje z Ziemi.


"A Visit with the Fantastic Four!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Jack Kirby

Postacie:

* Fantastic Four: Mr. Fantastic (Reed Richards), Invisible Girl (Susan Storm), Human Torch (Johnathan Storm), Thing (Benjaminn Grimm)
* Willie Lumpkin


Superbohaterów w cywilnych ubraniach zastajemy, gdy są zmuszeni czekać w kolejce po nowy nr komiksu Fantastic Four. Tylko Thing nie wie za bardzo, po co tu przyszli, skoro oni i tak znają zakończenia kolejnych historii. Wracając do domu spotykają grupkę dzieci, które bawią się w Fantastic Four. Nasi bohaterowie gawędzą z nimi i dają próbkę swych mocy.

Gdy docierają do Baxter Building, czeka już tam na nich pan Lumpkin - listonosz z torbą pełną listów od fanów. Doręczyciel nie omieszkał pochwalić się swoją własną umiejętnością, czyli kręceniem uszami.

Znajdując się w zaciszu swoich pokojów F4 zaczynają otwierać listy i paczki. Jedna z nich skierowana jest do Thinga, który natychmiast ją otwiera, tylko po to by wyskoczyła na niego mechaniczna pięść. Żart gangu z ulicy Yancy, jak przypuszcza Ben, niszcząc swoją sztangę i wykrzykując zdenerwowany. Reed uspokaja go i daje nowy specyfik, nad którym pracował, a który zmienia Thinga w jego ludzką postać. Robi się tak miło, że aż Johnny musi wyjść do garażu. Tymczasem Richards i Grimm zaczynają opowiadać, kim byli za młodu.

Reed i Ben po raz pierwszy spotkali się na uniwersytecie, gdzie zostali współlokatorami. Mimo że Grimm już wtedy był dość impulsywny to szybko zostali dobrymi przyjaciółmi. Richards był geniuszem w dzidzinie nauk ścisłych, a Ben gwiazdą footballu. Niedługo potem nadeszła druga wojna światowa. Grimm był pilotem myśliwca, walczącym w przestworzach ponad Okinawą i Guadalcanal, dzięki czemu został bohaterem wojennym. Reed tymczasem działał w ukryciu na tyłach wroga, nie zdobywając wielkiego rozgłosu, lecz ratując wiele żyć i pokonując wielu wrogów. Przyszłego Mr. Fantastica trzymała przy życiu nadzieja, że wróci do swojej ukochanej, do tej która zawsze gościła w jego umyśle, do tej, która... Ale tutaj jego monolog przerywa Susan, która jest właśnie tą, która gości w sercu Richardsa. Mimo iż znają się od małego, a w dzieciństwie mieszkali obok siebie, Sue nie jest pewna swych uczuć, gdyż cieniem na nich kładzie się postać Namora. Następnie przypominają sobie lot, który uczynił z nich Fantastic Four, a wobec którego sceptyczny był Ben.

Jednak po chwili nadchodzi prawdziwy cios skierowany w członkinię F4. Wielu fanów uważa, że nie jest ona zbyt ważna, że nie pomaga zbyt wiele, a nawet, że w ogóle jest niepotrzebna. Tego jest już za wiele - zdenerwowany Reed postanawia wszystko wyjaśnić. Sue jest dla grupy tym, czym matka Abe'a Lincolna była dla prezydenta. To, kim był Abe zawdzięczał matce. Nie musiała ona walczyć w wojnie domowej, by być najważniejszą osobą w jego życiu. Zresztą, Sue całkiem nieźle sobie radzi. To dzięki niej F4 pokonali Skrulli i to ona uwolniła pozostałych członków ze śmiertelnej pułapki Dr. Dooma. Napięcie w Baxter Building z powodu listów zrobiło się na tyle wielkie, że Ben na powrót zmienił się w Thinga, co ponownie mocno go zasmuca. Nagle włącza się alarm. Czyżby Human Torch był w niebezpieczeństwie? Nie, to niespodzianka dla Susan, która ma dziś urodziny, a w garażu czeka na nią tort. Wszyscy w radosnych humorach posilają się smacznym ciastem, gdy Ben spostrzega przez okno listonosza z kolejną porcją listów...

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.