Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #12

Fantastic Four #12

Fantastic Four #12

"The Incredible Hulk"

Postacie
Streszczenie

Alicia i Ben właśnie wracali z filharmonii, gdy nagle na ulicy spostrzegli maszerujące oddziały wojska. Ktoś z tłumu w ekscytacji zahaczył ręką o okulary skrywające skaliste oblicze Thinga. Impulsywny członek F4 nie przyjął tego ze spokojem i podniósł nieszczęsnego pana do góry, by ten "lepiej" zobaczył niecodzienny widok. Żołnierze natomiast widząc przed sobą postać o tak ogromnej sile doszli do wniosku, iż ona jest właśnie ich celem, a przynajmniej jest tak silna, że wygląda jak ich cel. Nie ryzykując, wdają się w walkę z Thingiem, przeciw któremu nawet stalowe liny nie zdają rezultatu, dopiero zagazowanie skutecznie osłabia Grimma. W tym jednak momencie kapitan żołnierzy każe zaprzestać ataku i przeprasza Thinga za pomylenie go z Hulkiem.

Ponury Ben wraca do Baxter Building i opowiada o swej przygodzie reszcie członków F4. Okazuje się, że ma do nich przybyć gen. Ross, właśnie w sprawie Hulka. W niedługim czasie generał faktycznie zjawia się z wizytą, podczas której wyjaśnia, że ktoś sabotuje instalacje rakietowe na pustyni i wszystkie ślady prowadzą do Hulka. Ross chce wię,c by F4 znaleźli i zniszczyli zielonego olbrzyma.

Już w bazie wojskowej superbohaterowie oglądają archiwa wojskowe z Hulkiem w roli głównej i zaczynają fantazjować jak łatwo każde z nich go pokona. Thing go pobije, Human Torch uwięzi w ognistej pułapce, a Mr. Fantastic otoczy. Tylko Sue pozostaje bez pomysłu i stwierdza, że raczej nie będzie miała nic do roboty podczas tej wyprawy, wszyscy jednak zgadzają się, iż na pewno pomoże utrzymać wysokie morale.

Potem cała grupa, wraz z generałem, leci Fantasticarem obejrzeć pozostałości po jednej z instalacji. Następnie odbywa się konferencja, w której dołącza do ekipy Bruce Banner, jego asystent Karl Kort oraz pomocnik Rick Jones. Wtedy też okazuje się, że nie wszyscy chcą pochwycenia Hulka. Banner jest pewny, że to nie Hulk stoi za zniszczeniami i stara się swoją tezę poprzeć dowodami. Niestety, nikt nie jest zbyt zainteresowany słuchaniem jego nieprawdopodobnych tez. W pomieszczeniu konferencyjnym zostają potem tylko Ross, Richards i Banner. Kurt wychodząc został przestraszony przez Thinga i w popłochu zgubił portfel, który podnosi Torch. Tymczasem Benowi skończyła się cierpliwość i wtargnął siłą do pokoju, w którym przebywali Reed z Bruce'm i Rossem, gdyż F4 to grupa i nikt nie będzie działał w pojedynkę.

Oczywiście wzbudza to wściekłość Rossa, który przechodzi w małą sprzeczkę z Thingiem, jak zwykle demolującym część otoczenia wokół siebie. Banner i Rick jeszcze raz stwierdzają, że Hulk jest niewinny, a za wszystkim stoi tajemniczy Wrecker. Niestety, Banner bez zdradzenia, iż to on jest Hulkiem nie może udowodnić swoich słów, a nie odważy się wyjawić swej tajemnicy światu. Human Torch zaś nie przegapia okazji, by popisać się swoimi umiejętnościami przez Rickiem. Oddaje mu też portfel Kurta.

Banner wraz z Jonesem rozmyślają o Wreckerze, gdy chłopak przypomina sobie, że ma oddać portfel. Po drodze jednak zagląda do niego i, ku jego przerażeniu, odkrywa kartę członkowską wywrotowego frontu komunistycznego! Na nieszczęście chłopaka, komunista Kurt już za nim stoi uzbrojony w rewolwer i porywa Ricka.

F4 natomiast szykują się do starcia z Hulkiem. Używają do transportu nowego wojskowego urządzenia, które Reed ulepszył, jednak i ono pada ofiarą sabotażu i się psuje. Banner po raz ostatni próbuje wszystkich przekonać, że zielonoskóry kolos jest niewinny. Do tego Wrecker porwał Ricka. Ponownie jego słowa trafiają na głuche uszy. Bruce nie ma więc wyboru, schodzi do swego tajnego laboratorium i przeistacza się w Hulka.

Wrecker wraz ze swym zakładnikiem udaje się pod ziemię. F4 w celu przeprowadzenia dalszego śledztwa udają się pod ziemię. Hulk również udaje się pod ziemię. Nie mija dużo czasu, gdy czterosobowa drużyna staje naprzeciw zielonego monstrum. Natychmiast wywiązuje się walka, F4 nie są w stanie skutecznie przeciwstawić się miażdżącej sile Hulka. Nie mija wiele czasu, gdy zielony gigant nokautuje wszystkich za wyjątkiem Thinga, z którym to rozpoczyna walkę. Walkę wyrównaną, której wynik pozostaje nierostrzygnięty, gdyż w Hulka uderza dziwny promień pozbawiający go przytomności. Thing natychmiast atakuje źródło wystrzału, odnajdując wielkiego robota, nie będącego jednak żadnym wyzwaniem dla najsilniejszego członka F4. Reszta drużyny doszła w międzyczasie do siebie. W samą porę, gdyż naprzeciw Bena stanął Kurt wyposażony w broń, którą przed chwilą powalił samego Hulka. Nie jest mu dane jej użyć, ponieważ Invisible Girl zachodzi go od tyłu i rozbraja.

Na koniec Rick zostaje uwolniony, Bruce Banner pojawia się w ludzkiej postaci, a F4 wracają do siebie. Ich odlot ogląda z oddali Hulk, który czuje, że już wkrótce ponownie spotka się z herosami.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.