Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #5

Avengers: The Children's Crusade #5

Postacie
Zapowiedź

Zaczyna się wojna o Scarlet Witch! Latveria staje się polem walki, gdy Magneto ściera się z Doomem, a Young Avengers z Avengers. Tajemniczy podróżnik w czasie, Iron Lad, wypuszcza zmieniające rzeczywistość moce Wandy do strumienia czasu, zmieniając walkę i całe uniwersum na zawsze.

Cytat

Scarlet Witch: "You were right, Billy. I am the Scarlet Witch. And I remember everything."

Streszczenie

Latveria. Trwa walka między siłami Dooma a Avengers, Young Avengers, Magneto i Wonder Manem. Do akcji wkracza Iron Lad. Szybko pomaga Cassie i chwilowo neutralizuje Victora i Erica. Wonder Man i pozostali Avengers są pod wrażeniem. Nathaniel próbuje wytłumaczyć przyjaciołom, dlaczego do nich wrócił, ale wtedy okazuje się, że Billy, Wanda i Doom zniknęli.

Doom torturuje Wiccana pomimo protestów Wandy. Nie ma zamiaru puścić wolno kogoś, kto bez mocy uciekł ze swojej celi, skontaktował się ze swoimi i porwał jego narzeczoną. Wanda tłumaczy, że sama wypuściła chłopca, aby dowiedzieć się, dlaczego przemierzył pół świata, by ją odnaleźć. Victor wycofuje i się pyta, czego się dowiedziała. Wanda odpowiada, że Billy powiedział jej wszystko, ale to jeszcze nie znaczy, że mu wierzy. Bardziej ją frapuje, dlaczego Victor tak bardzo się boi, że uwierzy w słowa chłopaka.

Rozmowę przerywa pojawienie się Magneto i Avengers. Billy odciąga Wandę z dala od walki. Wśród drzew spotykają pozostałych Young Avengers. Ponieważ Billy nadal nie ma swoich mocy, nie może magicznie ich teleportować, ale kiedy Doom wpada na ich trop, to Iron Lad używa wbudowanej w zbroję maszynę czasu, by wykonać taktyczny odwrót.

Po zniknięciu Wandy i dzieciaków Doom i Avengers przestają walczyć. Victor mówi Mścicielom, że tylko sobie mogą winić za to, że najpotężniejsza siła we wszechświecie została wypuszczona wraz z bandą dzieciaków w strumień czasowy, gdzie każde jej słowo może mieć katastrofalne skutki.

Iron Lad zastanawia się, w którym czasie i miejscu opuścić strumień czasowy. Wanda prosi, by pokazał jej to, o co wszyscy ją oskarżają. Ma nadzieję, że jeśli sobie przypomni, wtedy będzie mogła naprawić swoje rzekome błędy. Iron Lad przekonuje, że jego nowa technologia sprawi, że w przeszłości będą niewidoczni i na pewno jej nie zmienią. Pojawiają się przed Avengers Mansion, w dniu, kiedy wszystko poszło do diabła.

Podczas gdy Wanda rozgląda się po okolicy, Vision, Nathaniel i Cassie rozmawiają. Syntezoid i podróżnik w czasie dogryzają sobie nawzajem, rywalizując o względy dziewczyny. Wtedy Cass zauważa swojego ojca i rzuca się mu w ramiona. Pomimo zapewnień Nathaniela, ten jak najbardziej widzi i ją i jej kolegów.

Zmieszany chłopak przyznaje, że jego technologia nie była jeszcze przetestowana i obiecuje, że zabierze ich z tego czasu jak tylko podładują się baterie jego zbroi.

Tymczasem Cass próbuje wytłumaczyć ojcu swój i przyjaciół wygląd jako przebranie Halloween. Ten nie jest do końca przekonany, ale nie ma czasu drążyć tematu, bo właśnie pojawia się Jack of Hearts.

Dzieciaki rzucają się do ucieczki. Cass ciągnie za rękę ojca obiecując, że wszystko mu wyjaśni jeśli tylko przeżyją. Wanda tymczasem podchodzi do Jacka. Ten błaga, by go uwolniła. Kobieta rozpoznaje go. Speed na pełnej szybkości ewakuuje ją w bezpieczne miejsce, na moment przed tym, jak Jack of Hearts roni łzę i wybucha.

Kiedy opada kurz dzieciaki próbują dowiedzieć się, co się stało. Ant-Man nie rozumie, dlaczego w ogródku jest jego pomnik. Iron Lad ze zdziwieniem stwierdza, że wrócili do ich linii czasowej, ale nie wie, jakim sposobem, bo jego baterie się jeszcze nie zregenerowały. Wanda, a raczej Scarlet Witch, wyjawia, że to jej zasługa. Już wszystko pamięta.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #5 Avengers: The Children's Crusade #5 Avengers: The Children's Crusade #5 Avengers: The Children's Crusade #5 Avengers: The Children's Crusade #5 Avengers: The Children's Crusade #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.