Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #2

FF #2

FF #2

"Doom Nation"

Postacie
Zapowiedź

CLASSIFIED!

Cytat

Doom: "Fires relit, science and magic rekindled... The chains of mere mortality broken... (...) Doom is... Reborn!"

Streszczenie

Wściekły Thing daje wyraz swemu niezadowoleniu związanemu z przybyciem Dooma. Doktor również nie ułatwia sprawy, drwiąc z Grimma. Wspomina ostatnią walkę Human Torcha i to, jak Ben jedynie patrzył, jak jego przyjaciel umiera. Rzucających się sobie do gardeł powstrzymuje Sue, a gdy wszystko się uspokaja, Nathaniel i Val próbują przekonać Bena, że tak będzie najlepiej. Ten jednak ignoruje ich i wychodzi razem z Dragon Manem. Reed prosi żonę, żeby spróbowała przemówić przyjacielowi do rozsądku, ta odpiera jednak, że jest takiego samego, co on, zdania i udaje się za nim. Fantastic, razem z Doomem, Val, Nathanielem i Spider-Manem, udają się tymczasem do Sali, w której odbywają się zajęcia Future Foundation. Dzisiejszym zadaniem dzieci będzie znalezienie sposobu na przywrócenie Doomowi inteligencji utraconej w czasie starcia między Hulkami a Intelligencią [patrz Fall of the Hulks – przyp. S_O]. Uczniowie zaczynają się zastanawiać, czy powinni w ogóle się za to zabierać, a Spidey zauważa, że muszą stwierdzić, jaka jest natura problemu – czy to mózg Victora uległ uszkodzeniu, czy to jego umysł utracił pewne "dane". Richards odpiera, że chodzi o ten drugi przypadek, wobec czego Valeria zauważa, że potrzebują jedynie "kopii zapasowej" umysłu Dooma. Ten po chwili, domyśla się, o kim mowa.

W barze Ben i Sue siedzą przy piwie [Dragon Man nie pije – przyp. S_O]. Thing sugeruje, by wrócić do Budynku i pokazać Doomowi, kto tu rządzi. Android stwierdza więc, że musiałby to zrobić bez niego – wyjaśnia, że wyrzekł się przemocy - poza obroną własną. Doszedł bowiem do wniosku, że przemoc nigdy niczego nie rozwiązuje. Gdy smok udaje się po kolejną kolejkę, Grimm oświadcza, że ma dosyć bycia członkiem drugiej kategorii w drużynie pełnej mózgowców. Susan odpiera więc, że świat się zmienia i że muszą znaleźć w nim swoje miejsce.

Następnego dnia Fantasticar z Reedem, Doomem, Nathanielem, Val i Spider-Manem na pokładzie ląduje w Latverii, gdzie podróżni zostają przyjęci przez Kristoffa Vernarda. Nathan przybliża Parkerowi historię chłopca, który stał się następcą Dooma i po "śmierci" władcy otrzymał całą jego wiedzę i wszystkie wspomnienia. Kristoff nie jest pewien, czy odwrócenie procesu, które planują, jest dobrym pomysłem – stwierdza, że daleko mu do swego mistrza. Fantastic wyjaśnia więc, że skopiują jedynie części jego umysłu, które zostały zaatakowane u Dooma – przywrócą mu jego inteligencję i biegłość w sztukach magicznych, ale nie powinno to wpłynąć na jego charakter i osobowość. Gdy obaj władcy Latverii siedzą już w fotelach, gotowi do operacji, Reed staje przed konsolą, mając do wyboru skopiowanie umysłu Kristoffa lub całkowite wyczyszczenie umysłu Dooma. Przez chwilę waha się, co wybrać, spojrzawszy jednak na twarze Spider-Mana i swego ojca, postanawia działać zgodnie z planem. Po chwili pracy maszyna staje się niestabilna, a w końcu następuje eksplozja. Gdy kurz opada, okazuje się, że Doom znów jest całym sobą. Ogłasza jednak gotowemu do abdykacji Vernardowi, że wpierw musi spełnić obietnicę daną młodej Valerii. Reed dowiaduje się, że jego córka zawarła z Victorem układ [patrz Fantastic Four #583 – przyp. S_O] – ona miała przywrócić go do pełni chwały, a on w zamian pomoże jej pokonać jej ojca.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #2 FF #2 FF #2 FF #2 FF #2 FF #2 FF #2 FF #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.