Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #3

Amazing Spider-Man #3

Amazing Spider-Man #3

"Spider-Man versus Doctor Octopus"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man właśnie spędzał wieczór łapiąc kolejnych złodziei, gdy pomyślał sobie, że jego kariera superbohatera jest zbyt łatwa. Gdzie są przestępcy, którzy naprawdę sprawiliby mu kłopoty w pokonaniu?

Jeden za moment się pojawi. W Atomowym Centrum Badawczym do pracy nad radiacją przystępuje Dr. Octopus. Operuje on mechanicznymi ramionami własnego projektu, dzięki którym bezpiecznie może prowadzić swe eksperymenty. Jednak tego właśnie wieczoru dochodzi do wypadku. Eksplozja niszczy nie tylko badania, lecz również rani Dr. Octopusa.

Budzi się on po wielu dniach, niemal w pełni sił, nie w pełni zaś władz umysłowych. Radiacja sprawiła, że zaczął wszystkich podejrzewać o zazdrość i spiskowanie. W swojej paranoi, bierze wszystkich wokół siebie jako więźniów, mających wypełniać jego polecenia.

Tymczasem Jameson zapłaci sporo pieniędzy za zdjęcie zwariowanego naukowca, o którym wieść już krąży w mieście. Niestety nikt nie może zbliżyć się do prywatnego szpitala, w którym przebywa. Ofertę sfotografowania Octopusa przyjmuje Peter Parker, który jako Spider-Man zakrada się do pokoju Doctora. Ze zdumieniem obserwuje eksperymenty, które naukowiec prowadzi, lecz gdy zdenerwowany przestępca zamierza "ukarać" jednego ze swych więźniów, pajęczy heros postanawia wkroczyć do akcji. Zaczynają walkę, z której zwycięsko wychodzi Dr. Octopus. Pobitego superbohatera wyrzuca przez okno. Peter załamany przegraną, zastanawia się czy nie nadeszła już pora na zakończenie kariery Spider-Mana.

Sam Octopus zaś wraca do Atomowego Centrum Badań, nad którym przejmuje kontrolę. Wojsko nie wie, jak zabrać się do pokonania go, tak by nie zagrozić życiu niewinnych.

Tymczasem Peter jest załamany swoim losem, nawet ciocia May nie potrafi mu pomóc. Informuje Daily Bugle, że już nie będzie robił więcej zdjęć, w szkole do nikogo się nie odzywa. Jednak w szkolnej auli wykład po lekcjach ma Johnny Storm, znany lepiej jako Human Torch, ognisty członek Fantastic Four. Przybył on by zająć się sprawą Dr. Octopusa, lecz z powodu choroby musi odczekać kilka dni. Korzystając z wolnego czasu, udziela prelekcji, której myślą przewodnią jest: nigdy się poddawaj. Peter przyjmuje to bardzo osobiście i po prelekcji dziękuje Torchowi.

Po zajęciach natychmiast przemyka się nad strażnikami i zakrada się do Centrum opanowanego przez Dr. Octopusa. Ten widzi Spider-Mana dzięki kamerom i wykorzystuje różnorakie urządzenia by pokonać superbohatera na odległość, jednak nie przynosi to żadnych rezultatów. Przestępca postanawia więc samemu pokonać wroga, podczas gdy Spidey przebywa w laboratorium chemicznym, gdzie przygotowuje płyn, mający pomóc mu w wygranej.

Dochodzi do pojedynku. Spider-Man wykorzystuje przygotowaną ciecz by scalić metalowe macki Octopusa ze sobą. Podczas walki udaje mu się jednak zrobić to tylko z dwiema. Walka trwa nadal, gdy Spidey'owi udaje się zakleić pajęczyną okulary szalonego naukowca. Dr. przyciąga superbohatera do siebie próbując go pokonać własnymi rękoma, jednak zostaje znokautowany przez Spider-Mana. Oplątanego pajęczyną przestępcę superbohater oddaje w ręce policji, sam zaś udaje się do Human Torcha, któremu dziękuje za pomoc, a który nie ma pojęcia o co chodzi.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.