Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #3

FF #3

FF #3

"Whatever Happened to All those Reeds?"

Postacie
Zapowiedź

Co się stało z pozostałymi członkami Rady wpuszczonymi do naszego świata przez Valerię? Właśnie to muszą odkryć Reed i nowe FF.

Cytat

Treść zaproszenia: "Your presence is requested at the symposium on: 'Climbing the Mount Fantastic: How to finally defeat Reed Richards', Hosted by Victor von Doom, to be held at the Baxter Building to days hence. Q&A to follow the main presentation"

Streszczenie

Z Baxter Building na cztery strony świata wyruszają pojazdy z członkami Future Foundation. Obserwujący to Doom mówi Reedowi, że sprowadzą oni z powrotem jego zagładę.

W swej ruchomej bazie High Evolutionary jest pod wrażeniem skutków, jaki miał wpływ jego wynalazku na moloidy, towarzyszący im Thing stwierdza więc, że to jeszcze nim i wręcza mu pewną kopertę.

W kryjówce Diablo Esteban zauważa zmiany, jakie zaszły u Dragon Mana, ten odpiera więc, że każda świadoma istota jest zdolna do rozwoju – w tym i jego "twórca". Dlatego zgłosił się na ochotnika, by przynieść mu list, który teraz czyta alchemik, nie mogąc uwierzyć, że jest prawdziwy.

W swym laboratorium Mad Thinker zastanawia się, co oznacza zaproszenie, które otrzymał od Spider-Mana, a w końcu, gdy Spidey mu to stanowczo odradza, przyjmuje je.

W tajnej bazie AIM Wizard jest pewien, że jego obecność w tym miejscu nie jest tajemnicą, dlatego uruchamia w swym hełmie wizjer podczerwieni. Dzięki temu zauważa Sue, która wyjaśnia, że mają dokładną kopię umysłu szaleńca – w postaci Bentely'a – dzięki czemu są w stanie namierzyć go, gdy tylko zdejmie swój hełm. Nie przybyli jednak, by przywrócić 32 do jego "ojca", lecz by wręczyć mu zaproszenie na organizowane przez Dooma sympozjum pod wiele mówiącym tytułem "Jak wreszcie pokonać Reeda Richardsa".

Dwa dni później. W pokoju konferencyjnym Budynku Baxtera spotykają się Reed, Nathaniel i Valeria Richards, Doctor Doom, High Evolutionary, Diablo, Mad Thinker i Wizard wraz z dwoma agentami AIM. Nim rozpoczną, Fantastic przypomina, że dyskusja ma być czysto teoretyczna, a jeśli ktokolwiek postanowi wprowadzić omawiane plany w życie, Avengers czekają na jego sygnał. Po tym wstępie Doom pyta Val, czemu chce pokonać swego ojca, gdy jednak dziewczynka zaczyna tłumaczyć, między zebranymi pojawia się Watcher – wtedy Reed domyśla się, że jego córka narobiła niezłego bigosu. Ta wyjaśnia więc, że znalazła Most, który zbudował jej ojciec, i odnalazła resztki Rady Reedów. Razem z kilkoma z nich uciekła z powrotem na swoją Ziemię, gdzie naukowcy zaczęli skanować planetę. Nie odkryli żadnych silnych źródeł energii, nie mogąc uwierzyć, że tutejszy Richards tak się obijał, ale w końcu znaleźli trzy z nich – urządzenie High Evolutionary'ego, naturalny "generator" geotermalny w Jeziorze Wostok i starożytne dynamo pod powierzchnią Księżyca. W dodatku krzywa, łącząca te trzy urządzenia, dokładnie odpowiada częstotliwości Strefy Negatywnej. Reedowie rozpoznali w tym "Słoneczne Kowadło", które kilka lat temu wykorzystali, by pokonać Beyondera, i postanowili ponownie go użyć. Założyciel kazał Val przekazać swemu ojcu, że nadal może liczyć na miejsce w ich Radzie, po czym wszyscy się wyteleportowali.

Kilka miesięcy później, Antarktyda. Jeden z Reedów spotyka się z przedstawicielami wszystkich trzech ras Starej Atlantydy, po czym wbija w kark zaskoczonemu Uhari pewne urządzenie. Pozostali dwaj stwierdzają, że zabicie ich kompana nie było konieczne, zmieniają jednak zdanie, gdy wynalazek znajduje w umyśle zmarłego plany wykorzystania ekspansji do wzmocnienia pozycji Uharich. Mala i Chordai stwierdzają, że nie mogą na to pozwolić i postanawiają odsunąć rybopodobnych od władzy, Richards stwierdza, że to nie wystarczy – na ich szczęście może im jednak pomóc.

Nieopodal Wiecznego Miasta kolejny Reed dyskutuje z Mole Manem. Elder informuje, że każdego dnia coraz więcej jego poddanych udaje się do miasta, by ulec przemianie, Richards pyta więc, co oddałby w zamian za przywrócenie mu pełnej władzy nad moloidami.

Inny Reed staje przed Kosmicznymi Inhumans, składając pewną ofertę w zamian za możliwość prowadzenia wykopalisk w Niebieskiej Strefie Księżyca. Okazuje się jednak, że jeden z centauriańskich telepatów przebił się przez jego osłony i odkrył jego kłamstwa. Richards zostaje zaatakowany, a jedna z Dire Wraiths wdziera się do jego umysłu, stwierdzając, że on i jego kompani są dla nich poważnym zagrożeniem. Królowe postanawiają więc się na nich przygotować.

Kaplica kultu Strefy Negatywnej. Założyciel Rady staje przed Anti-Priestem, domagając się audiencji u jego władcy. Ten prowadzi go więc do komunikatora, gdzie Annihilus jest gotów go wysłuchać. Mężczyzna podkreśla, że nie jest Richardsem, którego potwór zna, lecz że pochodzi z innej rzeczywistości. Chce wrócić do domu, ale do tego konieczne byłoby otwarcie portalu do Strefy Negatywnej. Pyta, czego Annihilus oczekuje w zamian za pozwolenie, ten odpiera zaś, że wystarczy, by Reed pozostawił to przejście otwarte.

Teraz. Reedowie obserwują budowę gigantycznego urządzenia, zaniepokojeni brakiem informacji od członka Rady wysłanego do Inhumans. Stwierdzają jednak, że dynamo można uruchomić zdalnie, po czym pytają Założyciela, jaki powinien być ich następny ruch. Ten odpiera, że muszą poświęcić ten świat, by uratować wiele innych – pora wywołać wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #3 FF #3 FF #3 FF #3 FF #3 FF #3 FF #3 FF #3 FF #3 FF #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.