Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #15

Fantastic Four #15

Fantastic Four #15

"The Mad Thinker and His Awesome Android!"

Postacie
Streszczenie

Sygnał F4 rozbłysł na niebie. Johnny musi skończyć swoją randkę, Susan przerwać wizytę u fryzjera, a Ben bycie wyzywanym przez gang z ulicy Yancy. Kiedy wszyscy przybywają do Baxter Building, Reed wyjaśnia powód wezwania. Wszyscy są jednak zdenerwowani, że Richards używa flary bez żadnego zagrożenia. Mr. Fantastic twierdzi, iż musiał to zrobić, choć sam jest w trakcie eksperymentu, w którym sztucznie stworzył żywego jednokomórkowca. Okazuje się, że został powiadomiony przez szefa policji, iż najwięksi gangsterzy z całego kraju zbierają się w Nowym Jorku.

Tymczasem tajemniczy Mad Thinker przewidział, co do jednej dziesiątej sekundy czas przybycia do niego wspomnianych wcześniej gangsterów. Oznajmia im, że jest w stanie zaplanować i poprowadzić akcję, dzięki której przejmą oni kontrolę nad miastem. Pokazuje też maszynę, która oblicza wszystkie fakty, możliwości i wyciąga scenariusze, których wypełnienie przyniesie im sukces. Zgodnie z przewidywaniami Thinkera, jeden z gangsterów nie wierzy mu i wychodzi, wpadając na ulicy na policję, która go aresztuje. Stanowi to wystarczający dowód dla innych przestępców, postanawiających przyłączyć się do enigmatycznego kryminalisty.

Plan Thinkera zaczyna być wprowadzany w życie. Do miasta przybywa kuzyn Johnny'ego, który proponuje mu karierę cyrkowca. W biurze General Electronics poszukiwany jest właśnie genialny naukowiec, którym ma zostać Reed. Ben dostaje propozycję zostania zapaśnikiem, a Susan zostania aktorką.

Kiedy wszyscy znów spotykają się w bazie, są podenerwowani i zamyśleni. Nie trzeba dużo czasu, by wynikła kolejna kłótnia między Johnnym a Benem. Richards próbuje ich uspokoić, lecz wszyscy narzekają na brak zajęcia i decydują się zawiesić działalność F4, by każdy mógł podążyć przez jakiś czas za własnymi marzeniami.

Gdy Baxter Building opustoszał, niedaleko Nowego Jorku, jak przewidział to Mad Thinker, spada meteoryt powodując niemałe zniszczenia oraz panikę w mieście. Korzystając z okazji, superprzestępca wraz ze swoimi ludźmi przejmuje kontrolę nad bazą F4, gdzie postanawia kontynuować badania Reeda i stworzyć własną formę życia.

Tymczasem Human Torch dochodzi do wniosku, że życie w cyrku jest puste, Invisible Girl okazuje się nie być dobrą aktorką, Reed nie akceptuje, że ktoś wpływa na i ocenia jego pracę, a Thing nie ma cierpliwości walczyć w ringu tak długo, by publika była usatysfakcjonowana. Tak więc wszyscy wracają pod Baxter Building, gdzie okazuje się, że ich baza zmieniła się w gigantyczny kryształ.

Grupa herosów nie jest w stanie dostać się do swej dawnej siedziby. Pojawia się za to przed nimi wizualizacja przedstawiająca Mad Thinkera, który wyzywa F4 do walki wewnątrz budynku. Następnie otwiera dla nich wejście. W środku przestępca używa zdalnie sterowanych wynalazków Reeda by atakować superbohaterów, choć przewidział, że wszystkie nie zdadzą rezultatu w pokonaniu Fantastycznej Czwórki. Tak samo jak uzbrojeni w urządzenia Richardsa gangsterzy.

Na 35. piętrze Thinker przygotował kolejną niespodziankę – Androida. Zdmuchuje on ogień Torcha i pokonuje w walce Thinga. Dopiero wspólny atak Mr. Fantastica i Invisible Girl wyłącza sztuczną formę życia z akcji. Okazuje się jednak, iż to także zostało przewidziane przez Mad Thinkera, który wyciągnął teraz ostateczną broń, by zniszczyć swych wrogów na zawsze. Ku jego zaskoczeniu, w momencie, gdy dotknął jej, poraziła go prądem, sprawiając że stał się bezbronny. Jak się okazało, Reed wcześniej poprosił pana Lumpkina, listonosza, by wcisnął o godz. 16.00 specjalny przycisk na dole budynku, który sprawia, iż wszelka broń w siedzibie F4 przestaje funkcjonować. Mad Thinker nie przewidział czynnika X - elementu ludzkiego - i stało się to dla niego powodem porażki.

Na koniec przestępca trafia w ręce policji, a Fantastyczna Czwórka cieszy się z powrotu do dawnej kariery.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.