Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #108

Strange Tales #108

Strange Tales #108

"The Painter of a Thousand Perils!"

Postacie
Streszczenie

Dzień za dniem trwa walka z przestępczością. Policjanci łapią złodziei, Human Torch roztapia asfalt pod kołami samochodu kryminalistów, złończyncy próbują okraść gości balu maskowego, na którym, na ich nieszczęście, przebywa Johnny Storm. Wszyscy jednak muszą się poddać, gdy stawiają czoła płonącemu herosowi. Mimo to Ludzka Pochodnia przeczuwa, iż gdzieś czai się przestępca, który jest zdolny go pokonać.

W rzeczy samej, następnego dnia w siedzibie gangstera "Blizny" Tobina, narzekającego na ognistego członka Fantastic Four, pojawia się Wilhelm van Vile, który wydostał się z więzienia w ostatnim tygodniu. Jako, że uciekinier ma reputację nieostrożnego, przestępcy każą mu się natychmiast wynieść lub ponieść konswekwencje dłuższego pobytu. Wilhelm się jednak nie obawia, gdyż zanim gangsterzy mogą do niego podejść, maluje na ścianie trójgłowego i sześciorękiego goryla, który atakuje "Bliznę" i jego ludzi. To nie wszystko, van Vile tworzy również armatę, której ciężar przebija ją przed podłogę. Przekonani, że Painter ma dość spore moce, gangsterzy odlatują z nim na latającym dywanie.

Podczas podróży Wilhelm opowiada, jak wszedł w posiadanie swych nadnaturalnych zdolności. Zaczął on swą karierę jako sprzedawca podrabianych obrazów, które sam kopiował. Niestety zawsze umykały mu szczegóły, tu Mona Lisa nie miała uśmiechu, tam niebieski chłopak był zielony. Karą za nieuwagę były trzy lata pobytu w więzieniu. Po wyjściu zaczął więc podrabiać pieniądze. Niestety wytropił go Human Torch, który zauważył, że Lincoln na niektórych banknotach ma inną twarz. Van Vile trafił raz jeszcze do więzienia. Szczęściem, w swej celi odnalazł słaby fragment podłogi. Po przemyceniu łopaty i latarki, odkrył dziwny tunel pod więzieniem, a jeszcze dalej podziemną jaskinię. Na jej ścianach znajdowały się nieznane ludziom pismo i rysunki jasno obrazujące przybycie kosmitów na Ziemię. Po stylu, w jaki zostały one namalowane Wilhelm domyślił się, iż powstały one ok. milion lat temu. Pod malowidłami zaś znajdowały się pędzle i paleta z farbami, wciąż świeżymi. Van Vile, który na szczęście potrafił odczytywać egipskie hieroglify, był zdolny odszyfrować napisy na ścianie. Paleta i pędzle sprawiały, że wszystko, co namaluje za ich pomocą stanie się rzeczywistością podległą artyście, kosmici zaś używali ich by malować swe podróże kosmiczne, które dzięki czynności malowania stawały się prawdą. Po chwili jaskinia się zapada, Van Vile wychodzi jednak bez szwanku, dzięki nowonabytym umiejętnościom. Oczywiście nikt w więzieniu nie zauważył, że pod budynkiem doszło do zawalenia się jaskini.

Teraz zaś Painter postanawia sprowadzić Human Torcha na krawędź szaleństwa. Na początek gangsterzy okradają jubilera, tak by zwrócić uwagę Johnny'ego. Ten przybywając na miejsce zdarzenia natyka się na Fantasticar, którym uciekają przestępcy. Storm rusza w pościg lecz hydranty podnoszą się na jego wysokość i zalewają go wodą, gasząc tym samym jego płomień.

Następnie mechaniczne kreatury z filmu "Creatures from Outer Space" ożywają. Human Torch rusza do ataku, samemu będąc zaatakowanym przez piasek, który gasi jego płomień. Wkrótce potem Johnny pojawia się nagle w azbestowej celi, gdzie pozostali członkowie "Fantastic Four" atakują go i... zabijają, o czym informuje stacja radiowa.

Malarz i gangsterzy się cieszą, gdy nagle pędzle i paleta stają w płomieniach. Human Torch przypuścił atak na swego wroga. Okazuje się, że w trakcie walk odkrył cały plan malarza. Hydranty bowiem nie miały dysz, na plaży nie było koszów na śmieci, a członkowie "F4" swego logo. Torch odnalazł więc w nocy pędzle i stworzył kopię samego siebie, którą zaatakował van Vile. A teraz Wilhelm po raz trzeci trafia do więzienia.Ponadto w komiksie pojawiły się historie science-fiction i fantasy "The Silent Giant", "The Iron Warrior" oraz "The Heat’s On!".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.