Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #159

Thunderbolts #159

Postacie
Zapowiedź

Kiedy spadną młoty Serpenta, podniesie się bunt w Raft, gdy jeden z najpotężniejszych więźniów obejmie boską broń we władanie. Thunderbolts poznają, co to strach.

Streszczenie

Wszyscy doświadczeni członkowie drużyny działają samodzielnie. Songbird i Moonstone zajmują się uciekinierami, MACH V i Gunna wyławiają z wody pływaków o słabych możliwościach, a Fixer próbuje uruchomić chociaż część systemów więzienia. Udaje mu się uruchomić pole siłowe na dziedzińcu w części kobiecej i tam zbierają tych, których udaje się złapać.

Tymczasem nowi członkowie grupy otrzymali rozkaz przeszukania ruin. Udaje im się znaleźć jednego więźnia, ale kiedy ten próbuje uciec, zostaje strącony przez Boomeranga. Mr. Hyde wyczuwa krew i po chwili odnajdują sporą grupę więźniów pod opieką lekarzy. Od nich dowiadują się, że ambulatorium to jedna wielka kapsuła ratunkowa. Jest nietknięta, ale przywalona tonami gruzu. Zespół składa meldunek Songbird i wyrusza na jej poszukiwania. Po drodze atakuje ich jeden z więźniów. Shocker obezwładnia go, ale Hyde ma tego dość i łamie mu kark. Po chwili docierają na miejsce. Herman usuwa gruz swoimi falami, a Centurius osłania ich polem siłowym przed zawałem. W środku szybko odnajdują urządzenie kontrolujące nanity. Noah włamuje się do systemu. Jest w stanie wyłączyć małe robociki nie zostawiając za sobą żadnych śladów w systemie. Przekonuje pozostałych, że nie powinni od razu uciekać. Z pewnością ruszy za nimi pościg i to pewnie będą pozostali Thunderbolts. Powinni trzymać w tajemnicy to co zrobili i uciekną w dogodnej chwili na jakiś odległej misji. Reszta niechętnie, ale przyznaje mu rację. Chwilę później wychodzą z ruin, a Hyde niesie na barkach ambulatorium.

“Group Therapy”

Scenariusz: Joe Carramagna
Rysunki: Valentine De Landro

Postacie:
•    Moonstone
•    Poundcakes, Indali
•    Anonimowi więźniowie

W ruinach zebrała się większa grupa więźniarek. Jedna z nich, Indali pokonuje inna kobietę, która kwestionowała jej przywództwo. Po chwili odnajduje ich jednak Moonstone. Rozkazuje im udać się za nią na dziedziniec, gdzie zorganizowano tymczasowe więzienie. Okazuje się, że Indali wciąż ma swoje moce. Nie są ofensywne, więc nikt się nimi nie przejmował. Potrafi ona wyłączać moce innych. Po chwili Karla zostaje obezwładniona przez pozostałe kobiety. Indali chce uciec przy pomocy Man-Thinga. Każe zaprowadzić się do jego kryjówki.

Trochę później Moonstone prowadzi kobiety za sobą, ale przyznaje się w końcu, że nie idą do stwora z bagien. On reaguje na strach i może zabić część z nich. Dlatego prowadzi je do sterowni. Tam będą mogły wykorzystać ją jako zakładnika. Indali denerwuje się i postanawia sama prowadzić. Po chwili natykają się na grupę więźniów. Wywiązuje się walka. Indali potrafi blokować moce tylko jednej osoby na raz, więc musi uwolnić Moonstone. Ta po odzyskaniu mocy szybko rozprawia się z napastnikami. Indali w walce zostaje obezwładniona przez inne kobiety, które widząc czyhające niebezpieczeństwa chcą iść za Karlą.

“The Ghost & Mr. Walker”

Scenariusz: Jen Van Meter
Rysunki: Eric Canete

Postacie:
•    US Agnet, Ghost

Naczelnik zbiera się z podłogi po eksplozji, która wstrząsnęła całym kompleksem. W ciemnościach zakłada swoje protezy i odnajduje wózek. Po wyjechaniu na korytarz odnajduje go Ghost. Walker odmawia ewakuacji. Postanawia dotrzeć na najbliższej wierzy strażniczej, aby przywrócić pole ochronne. Razem przedzierają się zawalonymi korytarzami. Na miejscu odnajdują dwóch strażników, przy czym jeden przygnieciony jest jakimś silosem. Ghost otrzymuje rozkaz przywrócenia wszystkich systemów, ale naczelnik próbuje uwolnić strażnika. Ghost po drodze spotyka 2 więźniów, ale ci odmawiają pomocy. Po powrocie składa raport z tego co udało mu się zrobić i dowiedzieć. Po chwili dołączają do nich więźniowie, których bohater spotkał wcześniej. Spotkali po drodze oddział medyczny i zmienili zdanie. Razem uwalniają strażników, a następnie udają się do kolejnej wieży, która zalewana jest przez wodę. Więźniowie mają zadanie zakręcić zawór, a Walker i Ghost idą do centrum sterowania. Po chwili wszyscy znów są razem. W tym momencie jeden z więźniów postanawia się zbuntować. Zaczyna dusić naczelnika. Ten szybko przewraca napastnika i obezwładnia go. Pozostała trójka udaje się do części dla „gazowych” więźniów. Potrafią oni zmieniać swoje ciała w gaz, albo wytwarzać trujące opary. W takiej sytuacji jak ta, ich oddział zostaje szczelnie zamknięty, a cyrkulacja powietrza odwrócona. Kiedy docierają na miejsce, strażnicy błagają o pomoc dla więźniów, którzy powoli umierają. Naczelnik szybko wyłącza zabezpieczenia. Walker rusza aby szukać kolejnego miejsca, w którym może pomóc.

„Double Cross”

Scenariusz: Frank Tieri
Rysunki: Matthew Southworth

Postacie:
•    Crossbones
•    MACH V, US Agent,
•    Mo Money, Ax, Mountain Mario

Kilka minut przed uderzeniem, Crossbones ćwiczył na siłowni, kiedy zaczepiło go kilku murzynów. Wywiązuje się walka i dzięki niespodziewanej pomocy od Maountain Mario żyje dalej. Nagle wszystko zaczyna się walić. W ruinach walka jest dalej kontynuowana, ale Brock bierze jednego z napastników za zakładnika i przekonuje wszystkich do zawarcia rozejmu. Wszyscy razem postanawiają uciec. W czasie chodzenia po ruinach Crossbones i Mario zaczynają się dogadywać. Ten drugi ma nawet jakąś metę, w której będą mogli się schować. Niedługo później udaje im się dokopać na powierzchnię.

Kilka godzin później naczelnik i MACH V odnajdują trzech martwych murzynów. Znajdują także białego ze zgniecioną głową. Z naszywki wynika, że to Crossbones. Abe zna jednak jego styl i domyśla się, że to tylko dla odwrócenia uwagi. Ciało należy do Mario. Prawdziwy złoczyńca uciekł.

Do samotnej chatki w lesie, przykrytej śniegiem zbliża się samotny człowiek. Otwiera stara kobieta ze strzelba gotową do strzału. Mężczyzna wie, że potrafi ona pomóc w przekroczeniu granicy. Uciekinierem jest Crossbones.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159 Thunderbolts #159

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.