Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #28

Secret Warriors #28

Secret Warriors #28

"Wheels Within Wheels" - Part 5: "Finale"

Postacie
Zapowiedź

Co stanie się z Fury'm? Kto przeżyje?

Streszczenie

Berlin. Jeden z żołnierzy wpuszcza Nicka do pokoju przesłuchań, gdzie czeka Contessa. Po wstępnych uprzejmościach, Fury przechodzi do rzeczy. Wie, że kobieta chciała ściągnąć jego uwagę. Ta chce wiedzieć, dlaczego to zrobił. Agent po prostu wygrał. Wszystko było przesądzone, gdy tylko Magadan uruchomił ponownie urządzenie Zodiaca. Nie wiedział, że on miał władze nad systemem. Wpompowali w jego żołnierzy więcej energii, niż było to potrzebne, więc ich życie skończyło się szybciej. To samo dzieje się z Orionem, tylko w ciągu dłuższego odcinka czasu. Zresztą Nick chciał zniszczyć organizację, nie konkretnych ludzi. Agent nie wie tylko, dlaczego kobieta postanowiła się poddać. To głupsze niż bycie potrójną agentką. Przez to, że straciła wszystko, zdała sobie sprawę, że zależy jej na czymś innym. Poddała się, aby Nick wiedział gdzie ją znaleźć.

2 dni później troje kompanów z Howling Commandos zostaje wypuszczonych z więzienia ONZ. W limuzynie czekają na nich Nick i John. Czas pomyśleć o przyszłości. Fury myśli o wzięciu się na poważnie za ojcostwo.

Daisy po raz setny czyta list od Nicka. Fury przeprasza ją za swoje zachowanie, ale nie miał innego wyjścia. Wytrenował ją najlepiej jak umiał. Ktoś musi odwalać ciężka robotę. Podejmować niemożliwe decyzje. Sam jest zmuszony odsunąć się na bok i ta odpowiedzialność spadnie na nią. Dziewczyna zbiera swój stary zespół i lecą do nowo tworzonej bazy. W środku czekają na nich Howling Commandos, zespół Alexandra Pierca oraz wielu byłych członków S.H.I.E.L.D.

Cmentarz w Arlington. Dum Dum spotyka Steve'a. Jego szef czeka na Rogersa na dole. Przy okazji Dugan stwierdza, że Daisy nie różni się zbytnio od jej poprzednika. Nick chciał się spotkać w tym miejscu, ponieważ większość jego przyjaciół tu leży. Obaj patrzą na pomnik, postawiony dla Kaptaina Ameryki po jego śmierci. Steve pragnie, aby ktoś go wreszcie zburzył. Wie już o wszystkim, co się wydarzyło. Wraz z prezydentem nie chcą, aby ktokolwiek się o tym się  dowiedział. Ostrzega też przyjaciela, że następnym razem nikt nie pozwoli mu podjąć tak wielkiego ryzyka. Na koniec Rogers chwali starego agenta. Jest on symbolem tego, że jeden człowiek może robić różnicę. Że jeden człowiek może zmienić świat. Steve wraca do Dum Duma. Martwią się o Nicka. Dugan wie, co ten zamierza - ma zamiar pomóc w ucieczce swojej dziewczynie.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28 Secret Warriors #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.