Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 6 » Ghost Rider vol. 6 #1

Ghost Rider vol. 6 #1

Ghost Rider vol. 6 #1

"Give Up The Ghost: Sacrifice"

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Gdy świat pogrąża się w chaosie, Johnny Blaze staje przed ofertą uwolnienia się od ciążącej na nim klątwy. I przyjmuje ją! Pojawia się zupełnie nowy Ghost Rider! Czy nowy Duch Zemsty okaże się zbawicielem, czy też utopi tę planetę grzeszników w ogniu, kwi i oleju silnikowym?!  Blaze nie ma nawet pojęcia co wypuścił na świat.

Cytat

Blackout: „I wanna jump some bones!”

Deathwatch: „I intend to kill you!”

Blackout: „«I intend to kill you?» That the best you got?”

Deathwatch: „I intend to kill her. I am DEATHwatch, master of DEATH and I deal in…”

Blackout: „Death. Yeah, I got it.”

Streszczenie

Johnny Blaze spotkał w swoim życiu paru superbohaterów. Uważa, że gdyby musieli wykonywać swoją robotę z płonącą czaszką, wmawiano im, że są agentami piekła bądź nieba tyle razy, że nie potrafiliby dłużej powiedzieć gdzie góra a gdzie dół, a każda uncja nadziei na normalne życie byłaby regularnie wypłukiwana z nich, może by mu tak nie działali na nerwy. Jako Ghost Rider poświęcił wiele i ma już tego dosć.

 

Johnny stoi przed swoim domem na pustyni i rozkoszuje się faktem, że od tej pory może mówić o swojej karierze Ghost Ridera w czasie przeszłym.

 

Waszyngton stoi w ogniu. Dowodząca najazdem Sin każe swoim ludziom oszczędzić tylko helikopter telewizyjny, by cały świat mógł zobaczyć, co robią i zadrżeć ze strachu. Z masakry korzystają też Deathwatch oraz Blackout, którzy pożywiają się na ofiarach Sin i jej żołnierzy. Nim zdążą się jednak dobrze nacieszyć swoim bufetem, nagle otwiera się portal, przez który wychodzi Ghost Rider. Ku zaskoczeniu złoczyńców jest to kobieta. Co jeszcze bardziej ich dziwi to fakt, że chyba zapomniała swojego motocykla – ma ze sobą tylko uchwyt do kierownicy. Gdy jednak Ghost Rider rusza na nich, z uchwytu wyrasta cały motocykl, na którym przejeżdża między nimi, porażając ich Penace Stare bez zatrzymywania się. Porażeni całym cierpieniem jakie kiedykolwiek na kogoś sprowadzili, złoczyńcy zaczynają błagać o litość, a wówczas nowa Ghost Rider zmienia uchwyt w poręczną kosę i uderza nią w nich obu, rzucając cytatem z Bibli o błogosławieństwie dla miłosiernych [Ewangelia Świętego Mateusza, rozdział 5, wers 7 – ojciec Demo za ojcem Googlem]. Całą sytuację obserwowało dwóch ukrytych pod gruzami małych chłopców, którzy myślą, że bohaterka przybyła ich uratować. Ta jednak odwraca się w ich stronę, oświadczając, że i oni zapłacą za swoje grzechy. Nim jednak zdąży ich dopaść, zostaje zaatakowana przez Sin. Krótka i wyrównana walka kończy się, gdy Ghost Rider powala przeciwniczkę i pozstanawia zatłuc ją jej własnym młotem. Wielki błąd – dotknięcie młota darowanego przez Serpenta, boga terroru, powoduje szok tak potężny, że Ghost Rider traci przytomnośc i wraca do ludzkiej postaci. Sin wyczuwa, że jej przeciwniczka sama sprowadzi wielkie zniszczenie w przyszłości, chociaż sama jeszcze o tym nie wie i postanawia zostawić ją przy życiu. Zresztą, całą walkę pokazano w telewizji. Teraz jej ludzie mogą zestrzelić helikopter.

 

Johnny Blaze znosi drewno na opał, zauważając, że zbliża się burza. Gdy jednak wchodzi do domu zastaje tam niespodziewanego gościa. Mephisto gratuluje mu – właśnie zgubił całą rasę ludzką. I teraz będą ją musieli ocalić. Wspólnie.

 

„Sacrifice”

 

Adam obserwuje walkę Ghost Rider z Sin i rozmyśla, że niczego nie da się osiągnać bez ofiary – poświęcił w swoim życiu dość, by to wiedzieć. Żałuje, że nie może pomóc nowej Ghost Rider - jeśli ma się jej udać, musi sama wygrać. A jeśli zginie, to niech Bóg ma nas w swojej opiece – ma świat do ocalenia.

 

Godzinę temu Adam był w Nikaragui, gdzie przywrócił do życia jedne ze starych zwłok ukrytych w pewnej świątyni. Ożywiona istota, Seeker, dostała od niego łańcuch i zaczęła wybierać z grupy ustawionych w rzędzie ludzi w kimonach, nawijając jak to Duch Zemsty czasem dokonuje dziwnych wyborów. Gdy została przez niego pominięta, pewna dziewczyna chwyciła za łańcuch i nagle stanęła w płomieniach. Seeker szybko spytał o jej imię i uzyskał odpowiedź – Alejandra. Na ich oczach dziewczyna stała się nową Ghost Rider, a Seeker wręczył jej uchwyt do kierownicy motocykla i otworzył portal, by zaprowadzić ją na pierwszą misję. Gdy zniknęli, Adam doszedł do wniosku, że to nie jest taki dziwny wybór – Alejandra ma w sobie dosć gniewu, by świetnie spełnić rolę jego ofiary.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1 Ghost Rider vol. 6 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.