Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #9

Generation Hope #9

Generation Hope #9

"Better"

Postacie
Zapowiedź

Niektóre świece palą się dwa razy jaśniej, ale i dwukrotnie krócej. Inne w ogóle nie mają szans rozbłysnąć. Jedno ze świateł zgaśnie.

Streszczenie

Cerebra. Hope i Gabriel dziękują siedzącej przy urządzeniu Phoebe, że razem z siostrami poświęca tyle czasu, przez całą dobę wyczekując nowych mutacyjnych manifestacji, telepatka zapewnia więc, że to nic wielkiego – cały czas jest połączona z pozostałymi Kukułkami, nigdy więc nie jest samotna.

Tymczasem, na drugim końcu świata, w akademiku Uniwersytetu Sheffield w Wielkiej Brytanii, trójka studentów gra w "prawdę lub wyzwanie". Jeden z chłopaków pyta dziewczynę o jej najbardziej perwersyjną fantazję seksualną, uznaje jednak to, co słyszy, za niewystarczająco wyuzdane i sam przyznaje, że chciałby się kochać z mutantem – samemu też będąc mutantem. To oburza trzeciego z graczy, Zeeshana, który stwierdza, że X-Men i inni "popularni" mutanci zawdzięczają swój wygląd nieustannym treningom, a nie swym mocom. Wspomina album, który niegdyś przeglądał, a który składał się ze zdjęć homo superior o potwornych mutacjach fizycznych, i dochodzi do wniosku, że dla większości mutantów życie jest nieustannym pasmem cierpień i upokorzeń.

Nagle, Cerebra wykrywa nowego mutanta, a w tym samym momencie, w Wielkiej Brytanii, Zeeshan łapie się za twarz. Gdy opuszcza ręce, widzi w swojej dłoni... swój nos. Podczas, gdy Światła pędzą do Blackbirda, kumpel Zee robi mu zdjęcie i umieszcza je w Internecie. Sam nowy mutant, którego twarz, jak i całe ciało, coraz szybciej zmienia się w maź, pędzi do kuchni, skąd zabiera nóż, i zamyka się w łazience. Po chwili, na pokładzie Blackbirda, Światła jednocześnie łapią się za głowy, krzycząc. Gdy sytuacja się uspokaja, Hope wysyła Transonic do ich celu, ta wypada więc z samolotu i pędzi do Sheffield. Wpada przez okno do pokoju w akademiku i wyważa drzwi do łazienki, gdzie odkrywa ciało Zeeshana. Gdy reszta Świateł ląduje, Laurie wyjaśnia im, co zaszło, a Kitty Pryde odnajduje w Internecie ostatnie zdjęcie zmarłego. Hope wybucha, zostaje jednak powstrzymana przed rzuceniem się na znajomego Zee przez przyjaciół. Odchodząc, stwierdza, że muszą być lepsi w tym, co robią.

Cztery tygodnie później. Nocą, Kenji staje przed akademikiem, tworzy niewielkiego, pająkopodobnego stworka i wysyła go do sypialni sprawcy tragedii. Gdy potworek znajduje się tylko centymetry nad głową chłopaka, wytwarza wiertło i uruchamia je. Wtedy jednak Japończyka powstrzymuje Logan. Zdaje on sobie sprawę z tego, co młody mutant próbuje zrobić i zapewnia, że to nie rozwiązanie – nie przywróci to "siódmego Światła" do życia, a sam Kenji będzie miał wyrzuty sumienia do końca życia. Ale jeśli mutant nie zabije tego chłopaka, wtedy to on będzie musiał żyć ze świadomością, że popchnął swego przyjaciela do samobójstwa – a to jest wystarczającą karą. Gdy Kenji wzywa swego potworka z powrotem, Wolverine pyta, ile chłopak ma lat, a gdy ten odpiera, że dziewiętnaście, Kanadyjczyk stwierdza, że w Anglii to wystarczająco dużo i zabiera go na piwo.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #9 Generation Hope #9 Generation Hope #9 Generation Hope #9 Generation Hope #9 Generation Hope #9 Generation Hope #9 Generation Hope #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.