Avalon » Serie komiksowe » Sgt. Fury And His Howling Commandos » Sgt. Fury And His Howling Commandos #2

Sgt. Fury And His Howling Commandos #2

Sgt. Fury And His Howling Commandos #2

"7 Doomed Men"

Postacie
Streszczenie

Nasza ponura opowieść zaczyna się w nadbrzeżnym mieście w okupowanej przez nazistów Francji, gdzie Howling Commandos zajmują właśnie pozycje bojowe. Po chwili angażują się w walkę niszcząc pojazdy i oddziały wroga. Niemieccy żołnierze ruszają do pościgu za Fury'm i jego ludźmi, w ten sposób oddalając się od portu, do którego właśnie przybyła łódź podwodna wypełniona materiałami wybuchowymi. Po wypełnieniu zadania Howling Commandos uciekają do przygotowanej wcześniej motorówki i wracają do swojej bazy.

 

Na miejscu komandosi udają się na zasłużony odpoczynek, a Nick zostaje wezwany przez kapitana Sawyera. Wyszło na jaw, iż naziści opracowują broń zagłady, są w ostatecznej fazie, do której wymagane są zapasy ciężkiej wody. Howling Commandos dostają zadanie pozbycia się jej za wszelką cenę. Oddział nie jest zadowolony, że po jednej samobójczej misji muszą wyruszyć w kolejną, lecz wykonują rozkaz.

 

Przebrani za marynarzy wypływają w morze, gdzie niedługo potem spotykają niemiecką łódź. Po jej zniszczeniu, zatrzymują się w przybrzeżnej bazie nazistów, gdzie przebranym za Niemców udaje im się skutecznie wejść na jej teren. W środku muszą jednak walczyć. Większość ucieka, lecz Dum Dum zostaje wzięty do niewoli.

 

Po krótkiej naradzie Howling Commandos postanawiają odbić Dugana. Atakują w tym celu kwatery więzienne. Po wyswobodzeniu kompana Fury musi pomyśleć, jak mają trafić do Heinemundu, gdzie wypełnić mają misję. Junior wpada na pomysł, otóż obok miasta, do którego mają się udać znajduje się obóz koncenrtacyjny. Howling Commandos poddają się więc najbliższmu niemieckiemu żołnierzowi, udając uciekinierów z Heinemundu.

 

Dowódca Niemców nie ma jednak czasu i decyduje się zabić niespodziewanych więźniów. Na szczeście przybywa gestapo, którego oficerowie potrzebują silnych okazów do pracy. W ten sposób Howling Commandos trafiają do obozu koncentracyjnego.

 

Niedługo po ich przybyciu opanowują ów obóz, niszczą go i rozprawiają się z nazistami. Następnie wkradają się na teren bazy, gdzie tworzona jest tajna broń Trzeciej Rzeszy. Pokonują wrogów, po czym przesłuchują naukowców, którzy informują ich, że ciężka woda znajduje się w zbiornikach w pociągach.

 

Niedługo potem kolejne pociągi eksplodują, gdy Howling Commandos używają dynamitu by zniszczyć zapasy ciężkiej wody. W międzyczasie Dum Dum wykorzystuje cysternę z benzyną do zniszczenia rakiety V-2. Sam zostaje ranny w wyniku wybuchu, lecz kompani ratują go i razem trafiają do amerykańskiej łodzi podwodnej, która zabiera ich z dala od pogrążonej w ogniu i eksplozjach bazy nazistów.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Sgt. Fury And His Howling Commandos #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.