Avalon » Serie komiksowe » Sgt. Fury And His Howling Commandos » Sgt. Fury And His Howling Commandos #3

Sgt. Fury And His Howling Commandos #3

Sgt. Fury And His Howling Commandos #3

"Midnight on Massacre Mountain!"

Postacie
Streszczenie

Gdzieś na wybrzeżach Anglii, siedmiu najtwardszych żołnierzy w historii przygotowało zasadzkę na pluton nazistów próbujących zdobyć brzeg pod osłoną nocy. Howling Commandos błyskawicznie atakują z zaskoczenia i biorą wrogi oddział do niewoli.

 

Niedługo potem w bazie wojskowej młodzi kadeci dziwią się, że pewni żołnierze nie noszą mundurów. Ich dowódcy w przerażeniu każą im zamilknąć, gdyż z oddziałem Fury'ego nie warto zadzierać. Tymczasem Howlersi po odświeżeniu się zamierzają poszukać jakichś rozrywek w mieście. Nie chcą przy tym aby wraz z nimi przebywał Nick, lecz sierżant nie ma zamiaru zostawić ich samych. Wszyscy więc trafiają do pubu, gdzie zaczynają kłócić się z innymi klientami, ostatecznie wszczynając bijatykę.

 

Następnego ranka, kapitan Sawyer szuka oddziału Fury'ego, którego nie ma w barakach.  Okazało się, że są zamknięci w karcerze. Kapitan jest zaskoczony, że Howlersi dali się zamknąć, jednak jego zdziwienie ustępuje, gdy widzi, że wcześniej komandosi pobili niemal wszystkich żołnierzy w bazie, a pojmano ich z pomocą czołgu.

 

Oddział Nicka nie może cieszyć się przerwą przez długi czas, gdyż Sawyer przydziela im kolejne zadanie. Słoneczne niebo, piaszczysta plaża, przyjemny wiaterek – wybrzeże Włoch na terytorium nazistowskim, gdzie Howlersi mają zniszczyć niemiecką blokadę. Zarówno na morzu, jak i na plaży Fury i jego ludzie walczą zaciekle z wrogiem. W końcu udaje im się uciec w zarośla, gdzie ze zdziwieniem obserwują brak pogoni. Okazuje się się, że włoscy partyzanci wysadzili w powietrze część zabudowań niemieckich. Następnym ich krokiem jest skontaktowane się z Howling Commandos, co też czynią.

 

Zadaniem Fury'ego jest dotarcie do jednej z dywizji, która znajduje się w pułapce za Massacre Mountain. Włosi znają z niej wyjście, jednak nie mogą się tam sami udać. Wymianę informacji przerywa atak nazistów. Będąc pod ostrzałem przywódca oddziału partyzantów udziela reszty wiadomości, po czym wszyscy rozdzielają się.

 

Howlersom udaje się niepostrzeżenie dostać w pobliże feralnej góry, gdzie natrafiają na zrujnowane miasto, które Dino pamięta z dzieciństwa jako piękne, radosne miejsce. Teraz, w ruinach, spotyka tam jednego z mieszkańców. Informuje go on o ostatnich wydarzeniach w okolicy, a w tym czasie ktoś pojawia się za plecami komandosa. Okazuje się, że są to amerykańscy korenspondenci, ukrywający się w ruinach i czekający na możliwość opisania nowej historii.

 

Wszyscy Howlersi wraz z nowopoznanymi udają się na chwilę spoczynku, podczas której ujawnia się głęboka niechęć Fury'ego do jednego z korenspondentów. Następnie Dum Dum i Gabe zostają wysłani w południowcy sektor, gdzie mają szukać słabego punktu nazistów. Natykają się jednak na opór ze strony wroga i zmuszeni są uciec.

 

Izzy i Reb przeszukują sektor wschodni, gdzie wpadają w pułapkę nazistów. Ledwo udaje im się ujść z życiem i wrócić do Nicka. Junior i Dino mają przeszukać północ, lecz Fury w tajemnicy każe im udać się na zachód. Naziści atakują północny sektor armatami. Nick tymczasem stwierdza, że dobrze, iż jego ludzi poszli na zachód, dzięki czemu korenspondent okazuje się niemieckim szpiegiem. Wyciąga on karabin trzymając na muszce Howlersów, lecz powracający Dino z drugim komandosem zabijają go zanim ten może wyrządzić więcej szkód.

 

Tymczasem Niemcy rozpoczęli atak na dywizję uwięzioną za górą. Howling Commandos również wkraczają do akcji, niszcząc od tyłu oddziały wroga. Dzięki temu udaje im się przebić do swego celu, którego wyprowadzają tajną trasą.

 

Na koniec żołnierze z dywizji zostają odznaczeni, a Howlersi nie otrzymują transportu do domu. Muszą dać sobie radę sami.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Sgt. Fury And His Howling Commandos #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.