Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #6

FF #6

FF #6

"Two Kings"

Postacie
Zapowiedź

Black Bolt powraca i jest zdeterminowany, by odzyskać tron.

Streszczenie

Kilka miesięcy temu miała miejsce potworna wojna między dwoma imperiami, Wojna Królów, która zakończyła się śmiercią obu władców i utworzeniem gigantycznej Wyrwy we Wszechświecie. Pięć królowych Inhumans odczuło śmierć swego ukochanego, króla Black Bolta, oznaczało to bowiem kres historii ich rasy.

Klika tygodni temu, Attilan. Lockjaw opuszcza salę tronową, gdzie Medusa wysłuchuje przedstawiciela Kree próbującego przekonać ją do pozostawienia "niebieskiej elity" ich rasy u władzy. Zagląda do laboratorium Maximusa, który pracuje nad swoim "wspaniałym planem", a w końcu do komnaty Crystal i Ronana, gdzie Accuser wygania zebranych naukowców wspominających o Nasieniu, stwierdzając, że to, co proponują, nie jest już możliwe. W końcu gigantyczny pies wyczuwa coś i teleportuje się.

Setki tysięcy lat temu, Hala. Accuser Huran prowadzi dwóch naukowców, Von-Warra i Ry-Noora, do komnaty Supreme Intelligence. Tam uczeni ogłaszają, że projekt Metagenezy rozpoczęty przez niego przyniósł nadspodziewanie pozytywne wyniki. Przypominają, że dwadzieścia trzy grupy naukowców przeprowadziło badania na stu rasach Wszechświata, wykorzystując pewne naturalne dla każdego świata katalizatory. W każdym przypadku eksperyment zakończył się powodzeniem. Wręczają Supremorowi kryształ zawierający dane na temat badań, a absorbując informacje, istota dzieli się nimi z tworzącym ją kolektywem umysłów. Stwierdza, że ponad dziewięćdziesiąt procent wchodzących w jego skład mędrców chwali eksperyment, przyklaskuje też pomysłowi wykorzystania pamięci grupowej. Nagle jednak Supremor wyczuwa wśród składających się na niego jaźni sprzeciw i, udawszy się w głąb swej świadomości, wzywa przed swe oblicze starego kapłana, stwierdzając, że w przeciwieństwie do naukowców i filozofów, wyczuwa on skazę w tym doskonałym planie. Kapłan wyjaśnia, że setki tysięcy lat w przyszłości jego Metageneza stworzy coś niespodziewanego – istotę pełną sprzeczności, której Supreme Intelligence nie będzie w stanie pojąć i która zwróci się przeciw niemu. Stwierdza, że swą ingerencją istota odmieniła swe przeznaczenie i teraz tego przedstawienie – jedna droga "rozwidlająca" się na dwie [znana też jako "widelec" na czole Black Bolta – przyp. S_O] – stanie się symbolem jego końca. Przerażony, Supremor wraca do rzeczywistości i, po upewnieniu się, że kryształ zawiera wszelkie dane dotyczące eksperymentu, każe Huranowi zabić naukowców. Nim jednak zginie, jednemu z uczonych udaje się roztrzaskać kryształ, nim Supremor jest w stanie skopiować całą jego zawartość. Zdobywszy 94% zawartych w krysztale informacji Supreme Intelligence dochodzi do wniosku, że musi to wystarczyć i wysyła Hurana i pozostałych Accuserów, by zniszczyli wszelkie enklawy zmutowanych kosmitów.

Pięć ras przetrwało jednak rzeź. Pięć królowych i jeden król. I mimo, że Supremor próbował, nie był w stanie oszukać przeznaczenia. Teraz bowiem, setki tysięcy lat później, uwięziony w pustce, Black Bolt odzyskuje przytomność.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #6 FF #6 FF #6 FF #6 FF #6 FF #6 FF #6 FF #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.