Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #20

Fantastic Four #20

Fantastic Four #20

"The Mysterious Molecule Man!"

Postacie
Streszczenie

Fantastic Four właśnie badają tajemniczy meteoryt, w którym może kryć odpowiedź na pytanie czy poza Ziemią może istnieć życie, gdy spokój przerywa im nagłe zamieszanie na ulicy. Okazuje się, że wielka ognista kula unosi się strasząc ludzi. Superbohaterowie ruszają do ataku, lecz są bezradni w starciu z dziwnym zjawiskiem, a po chwili zostają wciągnięci do jego wnętrza.

 

Pojawiają się w pomieszczeniu, gdzie przebywa Watcher. Informuje on, iż zdecydował się na działanie, gdyż całemu wszechświatowi zagraża niebezpieczeństwo, mające swe źródło na Ziemi. Pokazuje im jednego z licznych techników pracujących w laboratorium, który prócz posiadania wyjątkowych ambicji niczym nie wyróżnia się od podobnych mu ludzi. Pracując jednak przy urządzeniach związanych z energią atomową, nieopatrznie powoduje wypadek. Dzięki niemu poza pokrytą bliznami twarzą, posiada również zdolność manipulowania molekułami, przez co może kontrolować wszystko wedle swej woli.

 

Fantastyczna Czwórka wraca do siebie, lecz Baxter Building zniknął. Również wszystkie ulice są pozbawione mieszkańców. Po chwili odnajdują wszystkich zebranych przez Molecule Mana na wielkim placu, gdzie ogłasza on siebie władcą świata.

 

Nie czekając długo, Fantastic Four atakują szaleńca, jednak każda próba go pokonania spełza na niczym. Moc Molecule Mana daleko przewyższa wszystkie moce herosów. Grupa bohaterów ucieka, podczas gdy przestępca odcina cały Manhattan od reszty świata i grozi jego zniszczeniem, jeśli Fantastyczna Czwórka nie podda się.

 

Superbohaterom na pomoc rusza gang z ulicy Yancy, który dochodzi do wniosku, że nie będą mieli kogo szykanować jeśli F4 przegrają. Pomagają oni grupie ukryć się u Alicii Masters, gdzie Reed wpada na pomysł i prosi ukochaną Bena Grimma, by stworzyła cztery rzeźby.

 

Po wszystkim wysyłają sygnał flarą, informując Molecule Mana, o swoim miejscu przebywania. Jednak gdy superprzestępca pojawia się w mieszkaniu zastaje jedynie Alicię, która pokazuje mu cztery rzeźby przedstawiające członków F4 i ofiarowuje mu je jako wyraz podziwu dla zwycięzcy.

 

Uradowany Molecule Man postanawia zmienić molekuły rzeźb. Okazuje się jednak, że tak naprawdę są to pokryci gipsem członkowie Fantastic Four. Zgodnie z przewidywaniami Reeda, Molecule Man nie może wpływać na molekuły żywych istot, a próba wywołuje rezonans, sprawiający ból złoczyńcy. Zszokowany upuszcza on różdżkę, której używał do kierowania swoją mocą. Podnosi ją Richards. W tym czasie na nowo pojawia się kula Watchera, który wciąga do siebie Molecule Mana. Na koniec informuje on, że przestępca zostanie na zawsze uwięziony, a wszystkie szkody, jakie wyrządził są naprawione.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.