Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #21

Fantastic Four #21

Fantastic Four #21

"The Hate-Monger!"

Postacie
Streszczenie

Ruchy wód na całym świecie przestają zachowywać się zgodnie z prawami natury. Richards postanawia zbadać tę zagadkę, lecz podczas analizy nagłe wstrząsy uniemożliwiają jego urządzeniu przeprowadzenie dokładnych pomiarów. Wstrząsy kolejno przerywają Johnny'emu rzucanie rzutkami w podobiznę Spider-Mana, a Susan Storm przymierzanie peruk. Okazuje się, że to Ben Grimm ćwiczy siłę swych ciosów. Jest on zdenerwowany pojawieniem się Hate-Mongera, tajemniczego człowieka, który sieje nienawiść w sercach ludzi. Jednak poza czynieniem przemów nie złamał żadnego prawa, więc nie można mu nic zrobić.

 

Aby się uspokoić, grupa superbohaterów wychodzi na spacer. Trafiają niestety na jeden z wieców Hate-Mongera, który namawia obywateli USA do wyrzucenia obcokrajowców z państwa. Jego słowa trafiają na podatny grunt i szybko zaczynają szerzyć się zamieszki. Fantastyczna Czwórka rusza z interwencją, lecz nie wiedzą, że siewca nienawiści posiada tajną broń. Jest nią promień wzbudzający nienawiść w ludziach. Kieruje go na superbohaterów, którzy zaczynają ze sobą walczyć, a na koniec decydują o rozwiązaniu grupy.

 

Każdy odchodzi w swoją stronę. Reed wraca do Baxter Building, gdzie spotyka Nicka Fury'ego, dawnego znajomego z czasów II wojny światowej. Richards był w oddziale, który został uratowany przez Howling Commandos, gdy znalazł się w pułapce obok Massacre Mountain. Teraz Fury pracuje jako agent CIA. Wyczuwa on zmianę w Mr. Fantasticu, lecz i tak informuje go o celu swojej wizyty.

 

W Ameryce Południowej, w republice San Gusto, gdzie trwały demokratyczne rządy nadzorowane przez Stany Zjednoczone, ludzie nagle zaczęli wariować. Wybuchła rewolucja, a rząd stoi na krawędzi upadku. Reed postanawia jak najszybciej się tam udać. Fury dziwi się, że Richards rusza sam, postanawia więc zaczekać chwilę w bazie F4.

 

Startujący pojazd superbohaterów przyciąga uwagę reszty członków grupy, którzy wściekli przybywają do Baxter Building. Zastają tam Nicka, który wyjaśnia, co zaszło. Przedstawia jednak sytuację tak, by wyszło na to, że Reed chce ukraść dla siebie sławę, co motywuje trójkę superbohaterów do ruszenia śladem Mr. Fantastica.

 

Tymczasem do San Gusto przybywa również Hate-Monger, który ma tam swoją bazę i to on jest sprawcą tamtejszego zamieszania. Jego oddziały zostają zaatakowane przez Mr. Fantastica, który wielu pokonuje, lecz ostatecznie sam wpada w ręce wroga, gdy zostaje osłabiony gazem. Hate-Monger informuje go o swym planie podboju Ziemi i o promieniu nienawiści. W tym momencie do środka wpada Nick Fury. Strzelając do wszystkich, zmusza on przestępcę do przywrócenia normalnego stanu Richardsowi. Hate-Monger spełnia rozkaz Fury'ego, lecz wykorzystując chwilę nieuwagi dwóch mężczyzn sam ucieka.

 

Mr. Fantastic zabiera antidotum na promienie nienawiści, a Nick rusza w pogoń za złoczyńcą. Niedługo potem Human Torch atakuje Reeda. Richards namawia go na walkę wręcz, po czym używa na nim lekarstwa. Razem z Johnny'm przywracają do normalności również Thinga, po czym wszyscy czynią to samo z Sue.

 

W tym czasie Fury walczy z przeważającymi siłami wroga. Na szczęście z pomocą rusza mu Fantastic Four. Hate-Monger próbuje znów użyć promienia, lecz zaatakowany przez Invisible Girl trafia w swoich żołnierzy, którzy go zabijają.

 

Bohaterowie rozprawiają się z resztą ludzi przestępcy, po czym zdejmują mu maskę. Okazuje się, że Hate-Mongerem był Adolf Hitler lub jeden z jego sobowtórów.

 

Na koniec Fury powiadamia CIA o wypełnieniu zadania, a Reed stwierdza, że Hate-Monger nigdy nie zostanie naprawdę pokonany, dopóty dopóki nienawiść do innych ludzi będzie istniała w ludzkich sercach.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.