Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four Annual » Fantastic Four Annual #1

Fantastic Four Annual #1

Fantastic Four Annual #1

"Sub-Mariner Versus the Human Race!"

Postacie
Streszczenie

Książe Namor odnalazł swoje podwodne królestwo, został koronowany na króla Atlantydy i stał się władcą morskich toni. W trakcie koronacji przysięga zemstę na ludziach za uczynki, których dopuścili się na jego poddanych. Jednak wśród radosnego tłumu jego zwolenników znajdują się dwie postaci, które mają własne plany. Są nimi Lady Dorma i Krang. Dorma jest zakochana w Namorze i nie ma zamiaru znów stracić ukochanego. Nie podoba się to Krangowi, zakochanemu w Dormie. Wie on jednak, że wszystkiemu można zaradzić stosując odpowiednie środki.

 

Tymczasem w Baxter Building Johnny sprawia następny kawał Benowi, powodując tym samym kolejną utarczkę między nimi. Przerwana ona zostaje przez Sue i Reeda, lecz w wyniku kłótni straciła ona kolekcję oryginalnych egzemplarzy swych kreacji. Richards zaś oznajmuje wszystkim, iż w pewnej strefie Atlantyku pojawiły się morskie potwory. Fantastic Four postanawiają sprawdzić doniesienia o nich, przy okazji spędzając nieco miłego czasu. Zostają więc pasażerami luksusowego rejsu przez Atlantyk.

 

Podczas rejsu Ben przebywa z Alicią, Reed z Sue, a Johnny już ma poderwać dziewczynę, która wpadła mu w oko, gdy zauważa ogromne węże morskie za burtą. Informuje o tym resztę grupy i razem ruszają do ataku. Wpadają jednak w pułapkę Namora i bezbronni stają naprzeciw władcy Antlantydy, podczas gdy Sub-Mariner odsyła jacht do Ameryki.

 

Namor zawiadamia superboheterów, że ogłosił siebie władcą wszystkich wód i zabrania statkom oraz samolotom poruszania w obrębie jego terenów. Fantastic Four mają o tym fakcie powiadomić ONZ. Po przekazaniu wiadomości, Namor odsyła herosów.

 

Niedługo potem zostaje zebrane nadzwyczajne posiedzenie ONZ, podczas którego Reed przekazuje słowa Sub-Marinera oraz przestrzega wszystkich przed jego potęgą. Następnie do mównicy zostaje wezwany dr G. W. Falton, który wyjaśnia pochodzenie Namora, pół-Atlanty, pół-człowieka. Potem ponownie odzywa się Richards raz jeszcze ostrzegając oraz namawia wszystkich do walki z zagrożeniem z oceanów. W tym momencie okazuje się, iż władca Atlantydy jest przebrany za Faltona. Namor wypowiada światu wojnę, po czym rusza w stronę morza, co jest sygnałem do ataku jego armii.

 

Rozpoczyna się walka między armią USA i F4 a poddanymi Sub-Marinera. Reed jednak zamiast walczyć tworzy urządzenie, dzięki któremu wyparuje woda z hełmów wrogiego wojska, pozwalająca żołnierzom Atlantydy oddychać.

 

Po uruchomieniu maszyny oddziały Namora uciekają w popłochu do wody, zaś sam Namor natychmiast atakuje Mr. Fantastica. Pokonuje go, lecz w tym momencie do walki wkracza Thing i Human Torch. Sub-Mariner nie kontynuuje potyczki, tylko porywa Susan i odlatuje. Zostaje ona umieszczona jako zakładniczka w łodzi podwodnej, w której przebywają także Krang i Lady Dorma.

 

Po chwili łódź zostaje odnaleziona przez Human Torcha, a wraz z nim pojawia się Mr. Fantastic i Thing. Wywiązuje się walka między superbohaterami a Namorem. Tymczasem w łodzi Krang po rozmowie z Sue zaczyna podejrzewać , jaka więź łączy Sub-Marinera z Invisible Girl. Wykorzystując to, powiadamia o swych podejrzeniach Dormę, która w furii niszczy okno łodzi, wpuszczając do niej wodę, w której tylko Atlantydzi mogą oddychać.

 

Krang próbuje ratować Sue, jej udaje się jednak wykorzystać zamieszanie i wypływa z łodzi. Niestety, nie ma zbyt wiele sił i nie dopływa na powierzchnię. Na jej szczęście walka F4 z Namorem przenosi się pod wodę, gdzie zauważają oni Susan. Po krótkiej rozmowie wszyscy decydują, że to Sub-Mariner zabierze Sue do szpitala, gdyż jego pojazd jest najszybszy.

 

Namor wykorzystuje w tym celu imperialną miniłódź, wywołując tym samym sprzeciw Kranga i gniew Dormy. Okazuje się, że dotrzymał on swego słowa i Susan znalazła się bezpiecznie w szpitalu, do którego niedługo potem dotarli pozostali członkowie Fantastic Four. Namor jednak nie ma tyle szczęścia. Z powodu poświęcenia wojny i udzieleniu pomocy kobiecie z powierzchni został ogłoszony zdrajcą i jego poddani go opuścili.

 

---------------------------------------------


Poza tym w Fantastic Four Annual #1 znalazły się:

- galeria superłotrów, a w niej: Mole Man, Skrulle, Miracle Man, Sub-Mariner, Doctor Doom, Kurrgo, Puppet Master, Impossible Man, Hulk, Red Ghost i jego supermałpy oraz Mad Thinker i jego android.

- informacje na temat mocy i zainteresowań poszczególnych członków Fantastic Four.

- przekrój Baxter Building z oznaczeniem wszystkich pomieszczeń.

- The Fabulous Fantastic Four Meet Spider-Man – wydłużona wersja pierwszego spotkania Spider-Mana z Fantastic Four. Wersja oryginalna ukazała się w The Amazing Spider-Man #1.

- Origin of the Fantastic Four – przedruk fragmentu Fantastic Four #1, w którym zaprezentowano powstanie Fantastycznej Czwórki.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.